آبشار داستان، معرفی آبشار داستان به همراه تصاویر آبشار داستان

آبشار داستان

یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان شاهرود که تا کنون ناشناخته مانده تنگ و آبشار داستان است.این آبشار در ۷ کیلومتری غرب مجن در منطقه ای تحت عنوان دشن تلی و اسپید خاک قرار دارد. این آبشار زیبا و با عظمت در میان تنگه ای به نام داستان با ارتفاع ۱۲ متر در بین دو سنگ عظیم الجثّه جاری است و بیننده در نگاه اول می پندارد که سنگ ها تا لحظاتی دیگر در حال فرو افتادن است.

آشنایی با آبشار داستان + تصاویر تصاویر آبشار داستان

گفتنی است ، فضای تنگ حالتی شگفت انگیز دارد و این تنگ به زعم بسیاری از گردشگران بی نظیر است چرا که فرم صخره ها و توپوگرافی منطقه بر زیبایی آن افزوده است و مکان مناسبی برای صخره نوردی به نظر می رسد. چنین نقل است که این تنگ در اثر زلزله ای در سال های بسیار دور ایجاد شده و رودخانۀ منتهی به آبشار از این تنگ می گذرد. طول تنگ در حدود ۲ کیلومتر و عرض تقریبی آن ۵ متر می باشد و در مسیر رودخانه آبشار های دیگری با ارتفاع ۵ تا ۱۰ متری دیده می شود که جریان آن در میان تنگ بسیار جذاب است.

آشنایی با آبشار داستان + تصاویر

پیچش صدای آب در میان صخره ها و قدرت خیره کنندۀ آن به گونه ای است که دل هر فردی را به لرزه در می آورد و شدّت صدا به گونه ایست که افراد فریاد یکدیگر را از فاصلۀ ۵ متری نمی شنوند.فضای عجیب تنگه مملو از ذرات ریز آب است که در اثر ریزش جریان آب روی سنگ ها ایجاد می گردد گویی از سرما به بخار می مانند و شاید یکی از دلایل نبود عکس های مناسب از این آبشار وجود همین ذرّات ریز آب باشد

حتما بخوانید :  تزیین جالب قطار برای سال نو میلای 2017 در موسکو + تصاویر
آشنایی با آبشار داستان + تصاویر

همه چیز اینجا زیباست و بیشتر از همه میزان برودت آب قابل توجّه است، بطوری که کمتر کسی توانایی نگه داشتن دست خود در میان آب را بیش از یک دقیقه دارد.

آشنایی با آبشار داستان + تصاویرمعرفی آبشار داستان