آخرین جلسه دادگاه بابک زنجانی با یک ادعای عجیب + جزئیات

ادعای عجیب بابک زنجانی در آخرین جلسه دادگاه!

آخرین جلسه دادگاه بابک زنجانی : در پانزدهمین جلسه مواجهه زنجانی با شمس و فلاح هروی، بابک زنجانی صریحاً اعلام کرد پول دارم و یک ریال هم نمی دهم.

پانزدهمین جلسه دادگاه پرونده فساد نفتی بابک زنجانی

روز گذشته، پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد؛ جلسه ای که به احتمال زیاد آخرین جلسه رسیدگی بود و پس از آن، قاضی پرونده باید حکم مقتضی را صادر کند؛ متهمانی که نقش موثری در تشکیل باند فساد نفتی و در بزرگ جلوه دادن بابک زنجانی داشتند.

بابک زنجانی

درگیری بابک زنجانی در دادگاه

در ۲۷ شهریورماه بود که چهاردهمین جلسه رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی برگزار شد و در ابتدای این جلسه، بابک زنجانی سخنانی را بیان کرد و در ادامه به دلیل درگیری لفظی با وکیل شرکت نفت، از دادگاه اخراج شد.

قاضی مقیسه در حاشیه همان جلسه درباره علت حضور بابک زنجانی در دادگاه گفت:«ابهاماتی در مورد پرونده فلاح هروی در رابطه با نحوه پرداخت هدایایی که زنجانی به وی داده بود وجود داشت که این هدایا بیش از ٣٠ میلیارد تومان است. همچنین در خصوص نقش آقای شمس در فروش شرکت فال ابهاماتی مطرح بود که بابک زنجانی قبل از جلسه علنی در شعبه ٢٨ مسائلی را مطرح و همچنین در دادگاه نیز به مواردی اشاره کرد.»

بابک زنجانی در دادگاه آخرین جلسه دادگاه بابک زنجانی با یک ادعای عجیب + جزئیات

همدست بابک زنجانی

آخرین جلسه محاکمه بابک زنجانی

بعد از این جلسات، روز گذشته، پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی برگزار شد؛ جلسه ای که به احتمال زیاد آخرین جلسه رسیدگی بود. قاضی مقیسه پس از قرائت اتهامات متهم ردیف سوم پرونده از او خواست تا در جایگاه قرار گیرد و از خود دفاع کند. آقای میرسجاد سعیدمهر، وکیل حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی، اما موکل خود را از اتهامات مندرج در کیفرخواست مبرا دانست و ادعا کرد که مستندات ارائه شده به دادگاه گم شده است. سخنانی که با واکنش سخت و جدی قاضی مقیسه روبه رو شد و گفت:« دفاعیات موکلتان در پرونده موجود بوده و گم نشده است.

ضمن اینکه در دادگاه قبلی قاضی محترم پرونده این دفاعیات را قبول نکرده و بر اساس آن حکم اعدام صادر کرده است.
در لایحه وکیل آقای شمس جز یکسری اتهامات به دادگاه نکته دیگری وجود ندارد و از این حرف شما که می گویید اطلاعات گم شده، متوجه می شویم که پرونده را وکلا مطالعه نکرده اند.»
قاضی مقیسه تصریح کرد که قضات دیوان عالی رأی صادره درباره این پرونده را با دقت بررسی و حکم را تأیید کرده اند اما وکیل بابک زنجانی بر حکم شعبه تجدیدنظر و لغو مجازات اعدام دو همدست زنجانی، تاکید کرد.

همچنین بخوانید : بابک زنجانی در داخل کشور چقدر سرمایه دارد؟

در ادامه، فلاحتی یکی دیگر از وکلای متهم ردیف سوم پرونده موسوم به فساد نفتی، با حضور در جایگاه گفت:«مشارکت در کلاهبرداری از شرکت نفت و وزارت نفت برای موکلم مصداق ندارد؛ زیرا موکلم تمام کارهای خود را به طور کامل گزارش می داده است.» پس از اظهارات وکیل متهم ردیف سوم، قاضی مقیسه پایان جلسه دادگاه را اعلام کرد.
صدور حکم تنها در یک هفته در این میان اما، قاضی مقیسه پس از پایان پانزدهمین جلسه دادگاه دو متهم پرونده موسوم به فساد نفتی در جمع خبرنگاران گفت:«امروز پانزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات شرکای بابک زنجانی بود و وکلا لایحه های خود را ارائه دادند و اگر مطلب و توضیحاتی نداشته باشند، مطابق ماده ۳۰۷ قانون آیین دادرسی کیفری اقدام به صدور حکم خواهد شد.»وی ادامه داد:«پس از اعلام ختم رسیدگی به پرونده و مشورت با قضات پرونده، ظرف یک هفته مطابق قانون حکم صادر می شود و حکم صادره ظرف ۲۰ روز قابل فرجام خواهی است.»

حتما بخوانید :  انصراف جهانگیری به نفع روحانی + عکس و حاشیه های انصراف اسحاق جهانگیری

گردن کلفتی در دادگاه

مقیسه بیان کرد:«در جلسه مواجهه زنجانی با شمس و فلاح هروی، وی صریحاً اعلام کرد پول دارم و یک ریال هم نمی دهم و این سخن ضبط شده است که حکم اعدام برای وی صادرشده و اجرای حکم به دست مسوولان است.»

همدستان بابک زنجانی

مهدی شمس که نامش به عنوان متهم ردیف دوم در پرونده فساد نفتی مطرح است، در جلسات دادگاه خود را استاد دانشگاه لندن، دکترای اقتصاد، دارای تابعیت مضاعف ایرانی انگلیسی و ساکن انگلیس معرفی کرد. اتهامات شمس بنا به قرائت کیفرخواست، عبارت است از فساد فی الارض در جهت اخلال در نظام اقتصادی، مشارکت در کلاهبرداری یک و دو دهم میلیارد یورویی؛ همچنین پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از جرم به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو و پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از کلاهبرداری شرکت نیکو به مبلغ ۷۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو.حمید فلاح هروی که نامش به عنوان متهم ردیف سوم در پرونده فساد نفتی مطرح شد، خود را بازنشسته، دارای مدرک دکترای صنایع با تابعیت ایران و بدون سابقه کیفری و ساکن تهران معرفی کرد.

بر اساس کیفر خواست اتهامات متهم ردیف سوم دایر بر افساد فی الارض از طریق مشارکت در اخلال با علم به ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت عامدانه، مشارکت در ارتکاب جرائم مرتبط با جعل، مشارکت در کلاهبرداری یک میلیارد و دویست میلیون یورویی از شرکت Hk با استفاده از جعل، مشارکت در کلاهبرداری از تأمین اجتماعی و همچنین مشارکت در پولشویی است.

حتما بخوانید :  سالگرد بازنشستگی علی دایی و 10 سال بعد از بازنشستگی + جزئیات

نقش مؤثر متهم ردیف دوم در فساد نفتی

حجت الاسلام مقیسه، قاضی پرونده، در جلسه رسیدگی به اتهامات متهم ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی با اشاره به نقش مؤثر متهم ردیف دوم در شکل گرفتن فساد نفتی اعلام کرد که آقای شمس نقش بسیار موثری در تشکیل باند فساد نفتی به همراه متهم ردیف سوم در بزرگ جلوه دادن بابک زنجانی داشتند. حال تنهاباید منتظر ماند و نتیجه حکم دادگاه های متوالی همدستان بابک زنجانی را دید اما به نظر می رسد که حکم اعدام این دو نفر هم مانند بزرگترین متهم اختلاس نفتی، تأیید شود.