آدامس نفتی در ایران وجود دارد ؟ + جزئیات ماجرای آدامس نفتی

ماجرای آدامس نفتی در کشور

آدامس نفتی : اخیرا شنیده ها حاکی از آن است که پایه اصلی آدامس یکی از ۷۰ هزار مشتقات نفت خام است،اما بهتر است گفته های رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی را جهت صحت و سقم این خبر بخوانید.

01 intro COMP 1295434 آدامس نفتی در ایران وجود دارد ؟ + جزئیات ماجرای آدامس نفتیوجود آدامس نفتی کذب است

شاید برای خیلی ها این مطلب تازه باشد که آدامس از نفت تشکیل میشود و تا به حال درمورد نحوه ی تولید آدامس چیزی نشنیده و ندیده باشند.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو، گفت:مردم نباید بر گفته های غیر علمی که عنوان می شود پایه اصلی آدامس یکی از ۷۰ هزار مشتقات نفت خام است، توجه کنند.

نسترن محمدی افزود:آدامس از جمله تنقلات جویدنی است که مصرف آن سابقه طولانی در سراسر جهان دارد و مواد متشکله اصلی آن صمغ پایه از انواع طبیعی و مصنوعی، شکر، گلوکز، شیرین کننده های مجاز است و مردم نباید بر گفته های غیر علمی که عنوان می شود پایه اصلی آدامس یکی از ۷۰ هزار مشتقات نفت خام است، وقعی بنهند.

وی ادامه داد:متاسفانه عده ای برای دیده شدن هر حرفی را بیان می کنند لذا بهترین حربه برای مقابله با چنین گفته های خنده داری رجوع به منابع معتبر است.

حتما بخوانید :  خودکشی دختر جکی چان جنجال ساز شد + عکس و جزئیات

محمدی اظهار داشت:گرچه آدامس ها در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شود اما ماده اصلی آن Gum base یا همان پایه آدامس است که به صورت طبیعی یا مصنوعی مشاهده می شود.

وی ادامه داد:پایه طبیعی شامل صمغ های طبیعی اولئورزینی هستند که عموما از تنه درخت بدست آمده و سپس فرآوری می شوند که در ایران معروفترین صمغ طبیعی تحت نام سقزشناخته می شود.

محمدی گفت:صمغ های پایه مصنوعی نیز بi صورت منتتیک در صنعت تهیه می شود و متشکل از برخی افزودنی های مجاز هستند که براساس مقررات کدکس بین المللی مواد غذایی افزودنی های مجاز برای تهیه صمغ مصنوعی بطور کامل مشخص گردیده و همواره پایش و کنترل آنها بر اساس ضوابط بین المللی انجام می شود.

رئیس اداره نظارت بر موادغذایی و آشامیدنی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد:پایه آدامس یک ترکیب غیرمغذی، غیرقابل هضم و نامحلول در آب است که برای انتقال شیرینی و طعم در آدامس استفاده می شود. غیرمغذی و غیرقابل هضم بودن به این منظور نیست که از مواد غیرخوراکی تشکیل شده بلکه منشاء آنها گیاهی بوده انواع رزین ها، روغن های خوراکی مثل گلیسرول ها کربنات کلسیم، امولسیفایرها و … را شامل می شود که طبیعتا بنا بر کیفیت کیفیت و نوع کاربرد و محصول نهایی متفات است.

حتما بخوانید :  بهترین آهنگ های تیتراژ ماه رمضان در تلویزیون + معرفی آهنگ ها

وی در پایان گفت:آنچه بیانش ضروری به نظر می رسد اینکه که آدامس نیز مانند دیگر فرآورده های غذایی در هنگام تولید بطور ناگهانی و سرزده مورد پایش و کنترل کارشناسان غذا و دارو قرار گرفته و بر مواد اولیه مصرفی آنها نظارت کامل اعمال می شود کما اینکه محصول نهایی نیز حتما مورد آزمایش واقع می شود.

ماجرای آدامس نفتی در کشور