آزمایش اس ۳۰۰ در ایران با موفقیت انجام شد + عکس و فیلم

آزمایش موفق سامانه پدافندی اس ۳۰۰

آزمایش اس ۳۰۰ : رسانه‌های ایران از جلمه خبرگزاری صدا و سیما روز شنبه، ۱۴ اسفند، خبر دادند که سامانه پدافند هوایی اس۳۰۰، در کویر مرکزی ایران آزمایش شده و «اهداف مختلفی از جمله موشک بالیستیک و پهپاد را رهگیری و منهدم» کرده است.

اس 300 آزمایش موفق سامانه پدافندی اس 300

با انعکاس خبر آزمایش سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ نوشت: رسانه‌های ایران از جلمه خبرگزاری صدا و سیما روز شنبه، ۱۴ اسفند، خبر دادند که سامانه پدافند هوایی اس۳۰۰، در کویر مرکزی ایران آزمایش شده و «اهداف مختلفی از جمله موشک بالیستیک و پهپاد را رهگیری و منهدم» کرده است.

دراین گزارش به زمان آزمایش این سامانه اشاره نشده و تنها اعلام شده که به دلیل «محرمانه بودن» این آزمایش، برای نخستین بار اجازه انتشار این خبر داده شده است.

براساس این گزارش، سامانه اس۳۰۰ در رزمایشی به نام «دماوند» که فرمانده کل ارتش نیز در آن حضور داشته، آزمایش شده و چندین موشک اس۳۰۰ «اهداف مختلفی از جمله موشک بالیستیک و پهپاد را رهگیری و منهدم» کرده‌اند.

فیلم آزمایش موشک اس ۳۰۰

دانلود فیلم

موشک ضدهوایی اس۳۰۰ قادر است هواپیماها را در ارتفاع ۳۰ کیلومتر و در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتر هدف قرار دهد و قابلیت رهگیری چندین هدف را به صورت همزمان دارد و دستیابی ایران به این سامانه در حفاظت بیشتر از تأسیسات هسته‌ای ایران تأثیرگذار است.

حتما بخوانید :  لیگ جهانی والیبال 2018 و برنامه بازی های تیم والیبال ایران + جزئیات

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه، با استناد به اطلاعیه آژانس دولتی صادرات تسلیحات روسیه اعلام کرده بود که مسکو فرایند تحویل سامانه‌های دفاع هوایی موشکی اس ۳۰۰ را به تهران تکمیل کرده است.

برخی کارشناسان تحویل دادن اس۳۰۰ به ایران را موجب کاهش فشارها به ایران دانستند و مقام‌های مختلفی از کشور آمریکا و اسرائیل نسبت به تحویل سامانه موشکی ضدهوایی اس۳۰۰ به ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

«اس۳۰۰ ایرانی کاملاً بومی»

فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیای ارتش، با اشاره به آزمایش سامانه پدافند هوایی اس۳۰۰ اعلام کرد که سامانه اس۳۰۰ «کاملاً ایرانی» با نام «باور ۳۷۳» در آینده‌ای نزدیک آزمایش خواهد شد.

ویافزود که اس ۳۰۰ ایرانی «کاملاً بومی و فناوری آن چند گام جلوتر» از اس ۳۰۰ روسی است.

عکس های آزمایش موشک اس ۳۰۰ در ایران


حتما بخوانید :  بشقاب پرنده در آسمان فرانسه ( عکس پرواز بشقاب پرنده واقعی در آسمان)