آزمون ورودی دکترای ۹۶ ( تاریخ برگزاری و جزئیات دکتری سال ۹۶ )

جزئیات برگزاری آزمون ورودی دکترای ۹۶

آزمون ورودی دکترا دوره نیمه متمرکز تمام دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد فردا جمعه ششم اسفندماه برگزار می شود.

آزمون دکترا ششم اسفند ۹۶

برای شرکت در آزمون ورودی دوره نیمه متمرکز دکتری سال ۹۶ تمام دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد ثبت نام را از روز سه شنبه ۱۶ آذرماه از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده ثبت نام در روز چهار دی ماه پایان یافت که بر اساس ضوابط تعداد ۲۶۰ هزار و ۱۱۰ داوطلب برای شرکت در این آزمون ثبت نام کردند.

آزمون ورودی دوره نیمه متمرکز تمام دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد فردا جمعه ششم اسفندماه برگزار می شود.

از تعداد ثبت نام کنندگان در آزمون دکتری تعداد ۱۱۰ هزار و ۱۷۹ نفر زن و تعداد ۱۴۹ هزار و ۹۳۱ نفر مرد هستند که از این تعداد ۱۴۹ هزار و ۲۶۵ نفر در رشته علوم انسانی، ۲۴ هزار و ۹۹۹ نفر علوم پایه، ۴۸ هزار و ۷۵۹ نفر فنی و مهندسی، ۱۴ هزار و ۹۲۹ نفر کشاورزی و منابع طبیعی، ۱۳ هزار و ۸۵۴ نفر گروه هنر، ۲ هزار و ۲۳۰ نفر دامپزشکی و ۶ هزار و ۷۴ نفر در گروه زبان ثبت نام کردند.

حتما بخوانید :  سلمان خان ، بازیگر هندی جشن تولد 51 سالگی را جشن گرفت + عکس

آزمون دکترا

جزئیات برگزاری آزمون دکترا

تعداد داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ تعداد ۱۰۱ هزار و ۸۵۷ نفر، نسبت به سال ۹۴ ، ۵۸ هزار و ۴۵۰ نفر و نسبت به سال ۹۳ تعداد ۱۹ هزار و ۷۱۹ نفر بیشتر بوده است.

کارت شرکت در آزمون سه شنبه سوم اسفندماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داوطلبان تا ساعت ۲۴ امشب پنج شنبه پنجم اسفند باید برای دریافت کارت آزمون به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

اطلاعیه سازمان سنجش درباره تاریخ و نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

آزمون دکتری سال ۹۶ در هفت گروه آموزشی فردا جمعه ششم اسفندماه در یک نوبت و در ۵۴ شهرستان برگزار می شود.

آزمون دکترا

جزئیات برگزاری آزمون دکترا

اجرای مرحله آزمون، به صورت متمرکز و از سوی سازمان سنجش برگزار می شود و تخصیص امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و همچنین مصاحبه های علمی از سوی مرکز پذیرنده دانشجو صورت می گیرد.

پس از برگزاری آزمون، کارنامه داوطلبان شامل نمره تراز و نمره کل در هفته آخر فروردین سال ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در نیمه اول اردیبهشت ماه می توانند برای انتخاب رشته اقدام کنند.

حتما بخوانید :  آتش سوزی در نیوزیلند ، تصاویر و فیلم از آتش سوزی گسترده در نیوزیلند

جزئیات برگزاری آزمون ورودی دکترای ۹۶