آلوده‌ ترین نقطه تهران از نظر آلودگی هوا کجاست ؟ + جزئیات

سعادت‌آباد آلوده‌ ترین نقطه تهران شد

آلوده‌ ترین نقطه تهران : تهران هشتمین روز آلوده را پشت سر‌ می‌گذارد.

آلوده‌ترین نقطه تهران

طبق گزارش سازمان محیط زیست «مسعودیه» پاک‌ترین و «سعادت‌آباد» آلوده‌ترین نقاط تهران شده است.

هوای تهران در هشتمین روز آلودگی‌ برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام شد، ضمن اینکه به سالمندان، بیماران، کودکان و زنان‌باردار توصیه شده تا از منزل خارج نشوند.

به گزارش خبرگزاری‌های داخلی میانگین شاخص عدد ذرات معلق در هوای تهران امروز کمتر از ۲/۵ میکرون و به‌روی عدد ۱۰۸ قرار گرفت؛ برای همین کیفیت هوای شهر پایتخت برای هشتمین روز مستمر به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس رسید.

در حال حاضر منطقه ۲ تهران (سعادت‌آباد) با عدد شاخص ۱۰۸ آلوده‌ترین و منطقه ۱۵ (مسعودیه) با عدد ۲۷پاک‌ترین نقاط تهران محسوب ‌می‌شوند.

براساس عدد شاخص‌های ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون؛ به ترتیب بیشترین آلودگی شامل سعادت آباد، شاد آباد، تهرانسر، منطقه ۶، شریف، شهرری، منطقه ۷، منطقه ۱۳، منطقه ۱۱، منطقه ۱۰، منطقه یک، منطقه ۸، منطقه ۵، منطقه ۴، منطقه ۱۶، منطقه ۹، منطقه ۱۴، منطقه ۱۵ بودند.

برنامه‌ریزی‌‌های هفته گذشته مسؤولان محیط زیست استان تهران مبنی بر تعطیلی دوروزه مدارس، تعطیلی معادن شن و ماسه و گسترش محدوده طرح زوج و فرد نیز نتوانست مانع افزایش آلاینده‌ها شود، و مردم همچنان باید منتظر باد و باران باشند.

حتما بخوانید :  افتتاح میدان ولی‌ عصر تهران + تصاویر افتتاح ایوان انتظار جدید

در شرایطی که کیفیت هوا برای گروه‌های حساس و یا عموم جامعه ناسالم می‌شود کارشناسان توصیه بر عدم تردد و عبور و مرور بیماران، زنان باردار، گروه‌های حساس، سالمندان و کودکان در محله‌های شلوغ و پرتردد را دارند.

پاک ترین نقطه تهران از نظر آلودگی هوا