آموزش بافت مو ( آموزش تصویری ۱۰ مدل جدید و ساده بافت مو )

آموزش انواع بافت مو

آموزش بافت مو : بافت آبشاری، طنابی و فرانسوی. متنوع‌ترین بافت‌های مو در این مقاله آموزش داده شده است. اگر موهایتان بلند است، این بافت‌ها جلوه زیبایی به آنها خواهد داد.

بافت موی فرانسوی

سه دسته از موها را از بالا جدا کرده و شروع به بافتن آنها مانند تصاویر (۱، ۲ و ۳) کنید.

هنگام بافت در هر ردیف باید از موهای کنار دو طرف سرتان به دسته‌های جدا شده برای بافت، اضافه کنید. این کار را تا انتها انجام دهید و بافت را تکمیل کنید (تصویر ۴).

آموزش بافت موی طنابی

ابتدا موهایتان را به صورت دم اسبی ببندید. سپس آن را به دو دسته مساوی تقسیم کنید و هر دسته را یک دور و در یک جهت بچرخانید. سپس هر دو دسته را رویهم بپیچید تا به شکل بافت طنابی درآید (۵، ۶ و ۷).

آموزش بافت تیغ ماهی

ابتدا موهای سرتان را از وسط به دو قسمت مساوی تقیسم کنید. سپس هر بخش را به طور معمولی گیس کنید و انتهای آنها را با کش ببندید. اکنون با کمک انگشتانتان، تمام ردیف‌های بافتتان را کمی شل نمایید تا شکل تیغ ماهی به خود بگیرد (تصاویر ۸، ۹ و ۱۰).

آموزش بافت موی دوتایی

اگر می‌خواهید بافت موی‌تان ضخیم باشد، می‌توانید ابتدا موهایتان را فر کنید و یا با اسپری مو آن را پرپشت‌تر نمایید. سپس از یک طرف شروع به بافت فرانسوی نمایید. طرف دیگر را هم همینطور گیس کنید. سپس بافت را به یک طرف شانه‌تان برده و با هم آنها را ببافید (تصایر ۱۱، ۱۲ و ۱۳).

حتما بخوانید :  جدیدترین مدل مو مردانه ( 50 مدل شیک و پرطرفدار بین آقایان )

آموزش بافت موی هاله

ابتدا موهایتان را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. سپس از پشت گردن و گوشه چپ، بافت فرانسوی برعکس را انجام دهید. این بافت را دورادور سرتان بچرخانید تا به قسمت راست سر رسیده و پس از بافتن تمام موها، انتهای موی بافته شده را زیر بخش بافته شده قرار دهید تا محکم سرجای خود بماند (تصاویر ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷).

آموزش بافت مارپیچی مو

در این بافت مو باید تمام موهای بالای سر را ببافید و البته بافت را به صورت چرخشی از خط جلوی موهایتان انجام دهید. در ادامه بافت به دور بعد موهای سرتان که رسیدید، قسمت پایینی موهایتان را ببافید و انتهای موهای بافته شده را در قسمت بالای سرتان محکم کنید (تصاویر ۱۸ تا ۲۳).

آموزش بافت موی حجم دار بزرگ

ابتدا تمام موهایتان را یک طرف شانه‌تان آورده و از بالای سر شروع به بافت فرانسوی کنید. برای اینکه بافتتان حجم دار به نظر برسد، می‌توانید دسته‌هایی نابرابر برای بافت جدا کنید. وقتی بافت تمام شد، مانند بافت تیغ ماهی، به کمک انگشتان تمام ردیف‌های بافته شده را شل کنید (تصاویر ۲۴، ۲۵ و ۲۵).

آموزش بافت موی سروته فرانسوی

ابتدا موهایتان را از پشت سر شروع به بافت فرانسوی کنید و وقتی به بالای سر رسیدید، موهای این قسمت را به صورت یک گره بزرگ روی سر نگهدارید (تصاویر ۲۷ تا ۳۰).

آموزش بافت موی آبشاری

سه دسته مو برای بافت از قسمت بالای راست (یا چپ) سر جدا کنید و بافت فرانسوی انجام دهید، با این تفاوت که هر بار رویی‌ترین قسمت بافت را آویزان بگذارید بماند. در انتهای کار شما بافت آبشاری خواهید داشت (تصاویر ۳۱ تا ۳۳).

حتما بخوانید :  دختر مو بلند واقعی به این میگن + تصاویر دختر مو قشنگ اینستاگرام

آموزش بافت موی ترکیبی ماهی و گل

ابتدا در دو طرف سر، بافت ماهی انجام دهید و آنها را پشت سرتان آورده و انتهای هر دو بافت را مانند گل درست کرده و با سنجاق سرجای خود محکم کنید. سپس از زیر آن یک بافت باریک دیگر انجام دهید (تصاویر ۳۴ تا ۳۶).