آیت الله باریک درگذشت + علت مرگ آیت الله هادی باریک‌بین

آیت الله باریک درگذشت

آیت الله باریک بین : فرزند آیت‌الله باریک‌بین گفت: آیت‌الله هادی باریک‌بین امام‌جمعه سابق و پدر معنوی استان قزوین صبح امروز در بیمارستان ولایت قزوین دعوت حق را لبیک گفت.

آیت الله باریک بین

‌علت مرگ آیت الله باریک بین

محمد باریک‌بین فرزند آیت‌الله هادی باریک‌بین امام‌جمعه و نماینده ولی فقیه سابق قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد:

حضرت آیت‌الله هادی باریک‌بین نماینده‌ی ولی‌فقیه و امام‌جمعه پیشین استان صبح امروز هنگام اذان صبح به دیار باقی شتافت.

وی افزود: آیت‌الله هادی باریک‌بین به دلیل عفونت ریوی در بخش آی سی یو بیمارستان‌ ولایت بستری شده بود.

فرزند آیت‌الله باریک‌بین خاطرنشان کرد: زمان و مکان تشییع تا ظهر امروز مشخص خواهد شد.

بیوگرافی هادی باریک بین

هادی باریک بین (زاده ۱۳۰۹ شمسی)، روحانی شیعه ایرانی است. از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۹۳ نماینده ولی فقیه در استان قزوین و امام جمعه شهر قزوین بوده است. وی دو دوره اول نماینده خبرگان بوده و اکنون نیز نماینده قزوین در مجلس خبرگان رهبری است. وی از اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی نیز بوده‌است

Image result for ‫آیت الله باریک‬‎

وی در ۱۶ فروردین ۹۶ در بیمارستان بستری شد.ایشان در ۱۸ فروردین ۱۳۹۶به دیار باقی شتافت.

زندگی نامه

آیت الله باریک بین در سال ۱۳۰۹ خورشیدی در قزوین به دنیا آمد. پدر وی تاجر پوست بود. وی در قزوین پس از تحصیلات ابتدایی تحصیل علوم دینی را نیز آغاز کرد و سپس برای ادامه تحصیلات عالی در سال ۱۳۲۸ راهی قم شد. وی همچنین ۳ سال را در حوزه نجف گذراند. از اساتید دروس عالی وی علامه طباطبائی، نوری همدانی، مشکینی، سلطانی، منتظری، میرزا باقر زنجانی و روح‌الله خمینی بودند. وی در طول اقامت در قم به مدت ۲ سال از درس خارج اصول آیت الله بروجردی و سپس دروس خارج فقه و اصول روح‌الله خمینی بهره برد. وی در مبارزات انقلابی در قزوین نقش مؤثر داشت. او در سال ۱۳۶۰ امام جمعه قزوین شد.[۲] در ۱۱ اسفند ۹۳ بعد از استعفای ایشان از امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیهدر استان قزوین، آقای عبدالکریم عابدینی از سوی رهبری به عنوان امام جمعه و نماینه ولی فقیه در استان قزوین انتخاب گردیدند.

Image result for ‫آیت الله باریک‬‎

حتما بخوانید :  سیزدهمین اجلاس سران اکو ( تصاویر و حاشیه ها و برنامه های اجلاس )