اخراج جنجالی ۳۵ دیپلیمات روسیه از آمریکا خبر ساز شد + جزئیات

اخراج دیپلمات های روس از آمریکا

اخراج ۳۵ دیپلمات روس : آمریکا در اقدامی ۳۵ دیپلمات روس را از سانفرانسیکو و شیکاکو اخراج کرد و به آنها ۷۲ ساعت برای ترک این کشور مهت داد

000

دلیل اخراج دیپلمات های روس – اخراج ۳۵ دیپلمات روس از آمریکا

اوباما که روسیه را به تقلب در انتخابات به نفع ترامپ محکوم کرده، امروز دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روس و تحریم رئیس سازمان اطلاعات روسیه را امضاء کرد و گفت «این همه پاسخ ما به روسیه نیست.»

 

در ادامه تنش ها میان واشنگتن و مسکو بر سر دخالت ادعایی روس ها در انتخابات آمریکا به نفع ترامپ، آمریکایی ها موضعی سرسختانه گرفتند و جمعی از دیپلمات های روس را اخراج کردند.

آنطور که خبرگزاری اسپوت نیک گزارش داده، در اولین اقدام، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا ۶ مقام و ۵ نهاد و شرکت روسی را به دلیل دست داشتن در «اقدام شرورانه سایبری علیه منافع و امنیت ملی آمریکا» تحریم کرد.

دولت اوباما مدعی است که هکرهای روسی به دستور مقامات دولت این کشور، به سامانه الکترونیکی انتخابات آمریکا حمله کرده‌اند و به نفع دوست آقای پوتین، یعنی دونالد ترامپ گام برداشته‌اند. دولت روسیه بارها از آمریکایی‌ها خواسته مدرک ارائه کنند.

در فهرست تحریمی‌های امشب وزارت خزانه‌داری آمریکا، ۶ فرد و ۵ نهاد از جمله سرویس فدرال امنیت روسیه دیده می‌شوند.

آمریکایی‌ها همچنین گفته‌اند که جزئیات فنی حملات هکرهای روسی را افشا می‌کند تا دیگر کشورها بتوانند در برابر آن از خود دفاع کنند.

اوباما و دولتمردانش البته به این تحریم بسنده نکرده‌اند و دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روس مستقر در واشنگتن و فرانسیسکو هم صادر شده؛ یک مقام بی‌نام به رویترز گفته که این افراد در پاسخ به «آزار دیپلمات‌های آمریکایی در مسکو» اخراج شده‌اند و ۷۲ ساعت وقت دارند که خاک آمریکا را ترک کنند.

آمریکا همچنین دو ساختمان متعلق به دولت سوریه در مریلند و نیویورک را تعطیل کرده و گفته که این دو ساختمان، به مراکز فعالیت اطلاعاتی بدل شده بوده است.

پس از این اقدام، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا بیانیه‌ای هم داد.

در این بیانیه اوباما تهدید کرده که این اقدامات، «تمام پاسخ ما به روسیه» نیست. وی همچنین گفته که «همه آمریکایی‌ها باید نسبت به اقدامات روسیه هوشیار باشند.»

اخراج دیپلمات های روس از آمریکا + اخراج جنجالی ۳۵ دیپلیمات

در حال تکمیل …