ارزان ترین شهر جهان در سال ۲۰۱۷ + معرفی ۱۸ شهر ارزان

ارزان ترین شهر های جهان در سال ۲۰۱۷

ارزان ترین شهر جهان : در گوشه کنار دنیا شهر های مختلفی وجود دارند که هر کسی می تواند در آن ها زندگی کند. سرزمین های مختلف با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، دارای امکانات و ویژگی های مخصوص به خود هستند. به دلیل آنکه زندگی کردن و کیفیت آن در سراسر دنیا از اهمیت زیادی برخودار است، سازمان ها و نهادهای مختلف شهرهای جهان را بر اساس پارامترهای گوناگون دسته بندی نموده و هر سال لیستی از بهترین مکان ها برای زندگی، گرانترین و ارزان ترین شهرها را ارائه می کنند.

شهرهای ارزان در جهان

123 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

ما قبلا در مقاله ای شهرهایی که بالاترین کیفیت زندگی در آنها ارائه می شود را بررسی کرده ایم و در این مطلب قصد داریم ارزان ترین آن ها را به شما معرفی کنیم. این رده بندی پس از بررسی موارد مختلفی مانند غذا و سوخت و ارزیابی قیمت بیش از ۱۵۰ قلم جنس از قبیل نان و سیگار، انجام می گیرد.

هزینه زندگی در هر شهر با توجه به رقم به دست آمده برای شهر نیویورک به دست می آید؛ جایی که این ابر شهر شاخص ۱۰۰ را به دست آورده و یک امتیاز اضافی به میزان یک درصد هزینه های زندگی را افزایش می دهد. این رده بندی شاخص «WCOL» (هزیه جهانی زندگی) نامیده می شود.

حتما بخوانید :  هتل هفت ستاره در چین + تصاویر زیباترین و لوکس ترین هتل چین

ارزان ترین شهرهای جهان که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهند گرفت، همگی دارای امتیاز ۵۱ و یا کمتر هستند. پیشنهاد می دهیم مقاله را تا پایان بخوانید تا با آن ها آشنا گردید.

۱۸- آسونسیون، پاراگوئه

120 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

پایتخت پاراگوئه امتیاز ۵۱ را کسب کرده و دومین منطقه ارزان قیمت برای زندگی در قاره آمریکای جنوبی به شمار می رود. تنها کاراکاس ونزوئلا از این شهر ارزان تر است.

۱۷- ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

121 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

علی رقم آن که پایتخت آفریقای جنوبی یکی از توسعه یافته ترین سرزمین های قاره آفریقا به شمار می رود، اما ژوهانسبورگ از نظر استانداردهای جهانی محلی ارزان محسوب می گردد. شهر یاد شده نسبت به سال گذشته اندکی گرانتر شده و از امتیاز ۵۰ به ۵۱ رسیده است.

۱۶- کاتماندو، نپال

122 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

این شهر که میان رشته کوه های هیمالیا قرار گرفته، به خاطر زلزله ۷٫۸ ریشتری که دو سال پیش پشت سر گذاشته؛ در سال های اخیر حال و روز چندان مناسبی نداشته است. همین مسئله سبب گشته که هزینه های زندگی در این مکان کاهش یابد.

۱۵- تهران، ایران

123 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

هزینه های زندگی در پایتخت کشورمان، طی سال های گذشته روند افزایشی به خود گرفته است. در سال ۲۰۱۱ تهران چهارمین شهر ارزان دنیا لقب گرفت.

۱۴- دمشق، سوریه

124 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

این شهر جنگ زده به خاطر ناپایداری ها و تزلزل های سیاسی-منطقه ای، در رتبه بسیار پایینی قرار گرفته است. بیشتر مناطق شهر به صورت مخروبه درآمده و آثار جنگ داخلی ۵ ساله کاملا در آن به چشم می خورد.

۱۳- کاراکاس، ونزوئلا

125 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

مشکلات اقتصادی سبب شده که پایتخت ونزوئلا یکی از ارزان ترین شهرهای جهان لقب بگیرد. ارزش گذاری روی کالا ها همانند دیگر سرزمین ها نیست و مسائلی در این میان وجود دارد.

۱۲- لوساکا، زامبیا

126 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

پایتخ زامبیا ارزان ترین شهر در سال ۲۰۱۶ میلادی به شمار می رفت، اما بر اساس گزارش های اعلام شده، لوساکا توانسته جایگاه خود را تا ۱۱ رتبه بهبود ببخشد و با توجه به تثبیت پول ملی کشور، خودش را به صد و بیست و دومین کشور جهان از نظر هزینه زندگی تبدیل نماید.

۱۱- پرتوریا، آفریقای جنوبی

127 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

بر اساس گزارش های منتشر شده، پرتوریا دومین شهر بزرگ و ارزان در جهان است که در این لیست قرار می گیرد.

۱۰- کیف اوکراین

128 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

مسائل اقتصادی، سیاسی، امنیتی و چالش های زیر بنایی، باعث شده که هزینه های زندگی در پایتخت این کشور اروپایی کاهش یابد.

۹- بخارست، رومانی

129 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

علی رغم آنکه این کشور در اتحادیه اروپا حضور دارد، قیمت کالاهای روزمره در پایتخت رومانی بسیار ارزان است. یک قرص نان در این شهر تنها ۱٫۶۴ دلار (۶۲۳۰ تومان) قیمت دارد؛ در حالی که رقم یاد شده در سال گذشته ۱٫۷۳ دلار (۶۵۷۵ تومان) گزارش شده بود.

۸- دهلی نو، هند

130 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

علی رغم آن که کشورهای جنوب آسیا معمولا به صورت سنتی در ردیف ۱۰ شهر ارزان جهان قرار می گیرند، اما دیگر نمی توان آن ها را ارزان ترین شهر ها دانست.

۷- الجزیره، الجزایر

131 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

سازمان های درگیر در رده بندی، این شهر را در کنار شهر کیف قرار می دهند و بی ثباتی را عامل اصلی کاهش قیمت ها می دانند. الجزیره در رده بندی امتیاز ۴۵ را به دست آورده است.

۶- چنای، هند

132 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

چنای یکی از سه شهر هند است که جز شش منطقه ارزان جهان به شمار می آید و جایگاهش نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

۵- بمبئی، هند

hen ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

علی رغم جمعیت زیاد این کلان شهر، بمبئی منطقه بسیار ارزانی به شمار می رود. شما می توانید تنها با یک دلار (۳۸۰۰ تومان) قرص نان تهیه کنید. تنها دو شهر در این لیست قیمت نانی پایین تر از بمبئی دارند.

۴- کراچی، پاکستان

134 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

غذا، حمل و نقل و سرگرمی، نسبتا ارزان هستند. تهیه مسکن نیز کار چندان سختی نیست. بخشی از این ارزانی به خاطر نرخ بالای جرم و جنایت ایجاد شده است.

۳- بنگلور، هند

135 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

ساختار شبه قاره هند به طور کلی ارزان است و همین امر سبب شده که بنگلور نیز در ردیف ارزان ترین شهرهای جهان قرار بگیرد.

۲- لاگوس، نیجریه

136 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

هزینه زندگی در این شهر از سال ۲۰۰۸ تا به حال، بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته و همین مسئله به علاوه قیمت های بسیار پایین بر اساس استانداردهای جهانی، به سرمایه گذاران خارجی سیگنال هایی می فرستد.

۱- آلماتی، قزاقستان

137 w750 ارزان ترین شهر جهان در سال 2017 + معرفی 18 شهر ارزان

ممکن است شهروندان آلماتی ارزانتر شدن محل زندگی خود را احساس نکنند. علی رغم کنترل قیمت ها، این شهر در سال ۲۰۱۶ تورم ۲۰ درصد را تجربه کرده است. افزایش قیمت کالاها نمی تواند به طور کامل کاهش ۵۰ درصدی واحد پول این کشور را جبران نماید، زیرا در آگوست سال ۲۰۱۵ شناوری (نوعی فعالیت اقتصادی) در دستور کار قرار گرفت.


حتما بخوانید :  هتل زیبا و لوکس در دل صحرای آفریقا + تصاویر هتل صحرای مراکش