استقبال از رئیس جمهوری اندونزی به صورت رسمی توسط روحانی

استقبال رسمی روحانی از رئیس جمهوری اندونزی

استقبال از رئیس جمهوری اندونزی : رئیس جمهوری اندونزی در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعد آباد مورد استقبال رسمی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

رییس جمهوری اندونزی روز گذشته در راس یک هیات بلند پایه اقتصادی برای مذاکره با مقام های بلندپایه کشورمان وارد تهران شد.

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان که سال گذشته به جاکارتا سفرکرده بود با مقام های این کشور برای توسعه همکاری های دو جانبه مذاکره کرد و توافقاتی به منظور افزایش مناسبات اقتصادی پس از برجام اتخاذ شد.

دیدار رئیس جمهوری اندونزی از ایران برای افزایش همکاری در زمینه های نفت و گاز، همکاری در بخش مدیریت حوزه نفتی و سرمایه گذاری ایران در بخش پالایشگاه اندونزی صورت می گیرد.
مناسبات ایران و اندونزی به ویژه روابط اقتصادی پس از یک دوره رکود بدنبال رایزنی های مقامات دو کشور پس از برجام و سفر

جاری جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی به تهران روندی رو به توسعه را شاهد است و کارشناسان معتقدند روابط دو کشور ظرفیت مبادله ۵ میلیارد تبادل تجاری را دارد.

اکنون پس از گذشت بیش از یکسال و رایزنی های مختلف در امور بانکی و مالی، انرژی و گاز، حضور شرکت های فنی – مهندسی ایرانی در طرح های توسعه ای اندونزی، افزایش واردات و صادرات و بخش های مردمی و کنسولی و انجام دو دور اجلاس مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در تهران و جاکارتا رئیس جمهوری اندونزی که دیدگاه های توسعه اقتصادی در اولویت برنامه های دولتش است، به تهران سفر می کند تا اسناد جدیدی برای افزایش همکاری های بین دو کشور امضا شود.

حتما بخوانید :  مشعل دار شدن بهرام رادان + از حاشیه ها تا واکنش چهر ها به بهرام رادان

جوکو ویدودو اخیرا گفته بود کشورش مصمم است روابط جاکارتا – تهران در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ارتقا یابد.
ارزش مناسبات اقتصادی ایران و اندونزی سال ۲۰۱۱ بیش از ۲ میلیارد دلار بود که با اعمال تحریم ها علیه ایران این میزان سال به سال کاهش یافت و به چند صد میلیون دلار رسید.

رییس جمهوری اندونزی در سفر به تهران با حضرت آیت الله خامنه ‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار می کند.

 ورود رییس جمهور اندونزی به تهران

جوکو ویدودو رییس جمهوری اندونزی عصر روز سه شنبه برای انجام سفری رسمی، در راس هیاتی بلندپایه وارد تهران شدو از سوی واعظی مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، دکتر واعظی پور به همراه همسرش به استقبال رئیس‌جمهوری اندونزی و همسرش رفتند.

‘ایریانا جوکووی’ همسر رئیس جمهور اندونزی، ‘ناسوتین’ وزیر ارشد هماهنگی امور اقتصادی دولت، ‘پراتیکنو’ دبیر دولت و ‘توماس تریکاسیح’ رئیس شورای هماهنگی سرمایه گذاری اندونزی (بی.کی.پی.ام) و چند وزیر و مقام دیگر بلندپایه دولت، ‘جوکو ویدودو’ را در سفر به ایران همراهی می کنند.


حتما بخوانید :  تشنج در برنامه علی ضیا + عکس و فیلم لحظه ناراحت کننده