اسرار شعبده بازی که از آنها بی خبر بودید + ۶ راز جالب شعبده بازی

رازهای شعبده بازی که از آنها بی خبر بودید

اسرار شعبده بازی : شعبده بازی در تمامی اعصار بسیار مورد توجه مردم قرار داشته و همچنان نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است. شعبده باز با ترفندهای خاص و ماهرانه خود کاری می کند تا بیننده در جای خود میخکوب شده و دنبال پاسخ سوالات متعددی باشد که در ذهنش شکل گرفته اند.

ترفندهای شعبده بازی

کسی که این ترفندها را اجرا می کند باید در اجرای کار خود از مهارت بسیاری برخوردار باشد تا شعبده اش برای بیننده باورپذیر شود.

در همین راستا، شاید جالب باشد بدانید که برخی از این ترفندها چیستند و شعبده بازها چگونه آن ها را انجام می دهند. از جمله رایج ترین موارد می توان به گزینه هایی اشاره کرد که در ادامه ذکر شده اند.

راز شعبده بازی ۱: اره کردن شخص به دو نیمه

1

تقریبا همه ما این شعبده را دیده ایم؛ یک زن درون جعبه چوبی می خوابد و شعبده باز با استفاده از اره، بدن او را از وسط دو نیم می کند. تصور چنین صحنه ای هم دردناک است. اما آیا می دانید راز این شعبده چیست؟ این جعبه دو بخش مجزا دارد و درون هر کدام از آنها، یک زن به حالت نیمه خوابیده قرار گرفته اند که یکی سر و دیگری پاهایش نمایان هستند.

راز شعبده بازی ۲: پاره نشدن اسکناس

2

چندین سال پیش مردم از دیدن این شعبده ی دیوید کاپرفیلد که چگونه مداد را از وسط اسکناس عبور داده و اسکناس همچنان سالم باقی می ماند و پاره نمی شود، بسیار متعجب می شدند. حتی شما هم اکنون این صحنه را مشاهده کنید، بدون شک انتظار دارید که با یک اسکناس پاره مواجه شوید، اما این طور نمی شود. چرا؟ راز این ترفند مدادی است که برای اجرای آن استفاده می شود.

این مداد از وسط دو نیم شده و با یک آهنربای بسیار قوی به هم وصل است تا شبیه یک مداد سالم به نظر برسد. وقتی شعبده باز، مداد را از وسط پول تا شده عبور می دهد، به جای اینکه کاغذ پاره شود از میان این درز عبور کرده و سالم باقی می ماند.

راز شعبده بازی ۳: معلق بودن در هوا

3

این شعبده بیشتر در سطح خیابانی و توسط هندی ها انجام می شود. این طور به نظر می رسد که شخص با نیروی اراده و ذهن خود در هوا معلق مانده. اما راز کار آن عصایی که به دست دارد و لباس هایی که پوشیده است. درون این عصا و در زیر لباس ها، یک پایه فلزی مقاوم همانند تصویر جای داده شده که فرد روی آن نشسته و تصویری از شناور بودن در هوا را به بیننده القا می کند.

راز شعبده بازی ۴: غیب شدن لیوان

4

یک لیوان شیشه ای روی میز قرار دارد و یک دستمال روی آن کشیده شده است. شعبده باز پارچه را بلند کرده و به هوا پرتاب می کند. نتیجه این است که لیوان غیب شده و دستمال روی زمین می افتد. راز این روش دو مرحله ای است: درون پارچه یک سیم نازک به اندازه قطر لیوان تعبیه شده که توهم وجود لیوان در زیر آن را به بیننده القا می کند. دو اینکه لیوان شیشه ای درون گودال مخفی که درون میز تعبیه گشته، انداخته شده و از دید پنهان می ماند.

راز شعبده بازی ۵: زیگزاگ انسانی

5

موفقیت این شعبده در اصل به دستیار شعبده باز منوط است تا بتواند دست و پای خود را درست در جایی که یک انسان در حالت عادی قرار می دهد، نگه دارد. برای این امر، فرد باید بدن بسیار نرم و انعطاف پذیری داشته باشد که با جابه جائی باکس، به بدنش کش و قوس لازم را بدهد.

راز شعبده بازی ۶: خم شدن مایکل جکسون و نیفتادن وی

6حتما در ویدئوی آهنگ «مجرم دو رو» مایکل جکسون دیده اید که این خواننده مشهور و موفق ۴۵ درجه به سمت زمین خم شده و دوباره به جای اول خود بر می گردد. حتما برایتان سوال است که وی چگونه از عهده این حرکت بر آمده؟ باید بدانید که راز این حرکت مشهور و فوق العاده جذاب در پاشنه های کفش مایکل جکسون نهفته است. درون پاشنه کفش یک حفره تعبیه شده که درون میخ موجود در زمین رقص قفل و باعث می شود فرد بر جاذبه زمین غلبه کرده و پس از خم شدن دوباره به حالت اول بازگردد.

اسرار شعبده بازی

با راز شعبده بازی آشنا شوید

1

رازهای جالب شعبده بازی

شعبده بازی از جمله سرگرمی های بسیار محبوب است که نگاه کردن به انواع تردستی های آن می تواند تا ساعت ها انسان را سرگرم نگه داشته و به این فکر بیندازد که این حقه ها چگونه انجام می شوند!

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به آگاهی از حقه های شعبده بازی علاقه دارند، پیشنهاد می کنید ۴ آیتم زیر را بخوانید تا به راز ۴ شعبده مشهور پی ببرید. البته لازم است یادآوری کنیم که در قسمت اول این مطلب هم ۶ راز دیگر از شعبده های کلاسیک و مشهور تاریخ را برایتان برملا کرده بودیم.

برای یادگیری ۴ شعبده دیگر همراهمان باشید.

بیرون آوردن خرگوش از داخل کلاه

1

برای انجام این تردستی به خرگوش، رومیزی بلند، یک تکه پارچه و یک کلاه بلند نیاز دارید. یک تکه پارچه مربعی مشکی و ضخیم را برداشته و هر چهار گوشه آن را گره ی شل بزنید. خرگوش را داخل این کیسه دست ساز قرار دهید.

کیسه حاوی خرگوش را از قلابی که در گوشه میز وجود دارد، آویزان کنید. این قلاب باید در قسمتی از میز تعبیه گردد که به محل ایستادن شما نزدیک است.

حتما بخوانید :  درختان زیبا در فصل بهار با گل های شگفت انگیز در ژاپن + عکس

رومیزی به گونه ای باید پهن گردد که بیننده ها از وجود کیسه در زیر میز باخبر نشوند.

برای آغاز شعبده بازی، داخل کلاه را به بیننده ها نشان دهید تا مطمئن شوند که هیچ چیزی داخل آن وجود ندارد. سپس کلاه را سر و ته روی میز قرار دهید.

مرحله مهم و اصلی حقه اینجاست؛ در حرکتی سریع و بسیار ظریف، کیسه خرگوش را از حلقه میز جدا کرده و در لبه کلاه قرار دهید. سپس هم زمان با برگرداندن کلاه، کیسه خرگوش را داخل آن بیندازید.

سپس چند حرکت نمایشی که مثلا به دنبال یک موجود درون کله هستید، انجام دهید و در آخر خرگوش را بیرون بکشید.

دود در آوردن از انگشتان دست

2

قوطی کبریت را برداشته، بخش گوگرددار آن که کبریت را با آن روشن می کنید از بقیه جعبه جدا کنید. این کاغذ مستطیلی را از وسط تا کنید. سپس آن را آتش بزنید. کاغذ سوخته را دور بیندازید. دوده حاصل از سوختن و خاکستر باقی مانده را با انگشت جمع کنید.

این خاکستر، کلید اصلی ترفند تردستی شما خواهد بود. انگشتان اشاره و شست را به هم بمالید. اصطکاکی که از این امر حاصل می شود باعث ایجاد دود خواهد شد.

یادتان باشد پس از انجام این شعبده بازی، دست خود را بشوئید.

خم کردن قاشق در دست

3

برای اینکه این شعبده را به خوبی اجرا کنید، یک عدد سکه کوچک کف دست خود مخفی کنید. وقتی که قرار است تردستی را انجام دهید، سکه را به گونه ای در دست نگه دارید که گوئی انتهای قاشق در میان انگشتان شما قرار دارد.

در یک دست قاشق را بگیرید، دست دیگر را نیز روی آن حائل کنید تا کف دستتان مخفی شود. سر قاشق را روی میز گذاشته و به گونه ای ژست بگیرید که گوئی در حال اعمال فشار زیادی روی قاشق بوده و در حال خم کردن آن هستید.

در این حالت، دسته قاشق بدون هیچ فشاری به پائین دست شما می رود و سکه ای که بین انگشتانتان واقع شده، این توهم را در ذهن بیننده ایجاد می کند که قاشق خم شده است.

در انتها هم می توانید قاشق سالم را نشان داده و باعث تعجب بیننده بشوید.

بلند کردن انسان از روی زمین بدون استفاده از دست یا هیچ گونه وسیله ای

4

برای آغاز این شعبده، دستیار شعبده باز (که بهتر است دختر بوده و پیراهن بلندی به تن داشته باشد) روی میز دراز می کشد. در این مرحله باید مطمئن شود که لباسش از لبه های میز آویزان باشد تا فضای مخفی بین میز و دستگاه بالاروند را مخفی نماید.

در این حالت، دستگاه دختر را بلند کرده و این توهم ایجاد می شود که شعبده باز با اشاره او را به پرواز درآورده است.

البته برای باورپذیری هر چه بیشتر این حرکت، شعبده باز یک حلقه را از میان بدن دستیار عبور می دهد. تنها نکته قابل ذکر در مورد این حلقه این است که به اندازه کافی بزرگ باشد که به دستگاه بلندکننده برخورد نکرده و از میان آن هم عبور کند.

شعبده باز باید در محلی بایستد که مطمئن شود به طور کامل موجب مخفی ماندن دستگاه می شود.

عجیب ترین ترفندهای شعبده بازی

بشر همواره در طول تاریخ سعی داشته هنر جادوگری و شعبده بازی را فرا گیرد. ترفندهای جالب و باور نکردنی که در شعبده بازی ها مشاهده می کنیم، هر کسی را به حیرت وا می دارند. غیب کردن یک خودکار و یا ظاهر کردن خرگوش در کلاه، تنها بخش کوچکی از ترفند های شعبده بازی هستند.

افرادی وجود دارند که با به خطر انداختن جان خود، کارهایی انجام می دهند که هیچ کس حاضر به تجربه آن ها نیست. بهترین مثال در این زمینه، شعبده بازی های دیوید کاپرفیلد سرشناس است.

ما در این مقاله قصد داریم ۱۰ نمونه از بهترین و باور نکردنی ترین شعبده بازی هایی که تا به حال نمایش داده شده را به شما نشان دهیم. شما با تماشای آن ها به طور حتم شگفت زده خواهید شد و برخی از آن ها را باور نمی کنید. تا پایان مطلب همراه باشید.

۱- نصف شدن توسط اره

شعبده بازی

در این نمایش که توسط دیوید کاپرفیلد اجرا گشت، یک اره بالای سر او قرار داده شده بود که با تایمینگ مشخص پایین می آمد. آقای کاپرفیلد نیز روی یک تخته خوابیده و دست و پایش زنجیر شده بود. ماچرا از این قرار بود که وی قصد داشت تا زمان پایین آمدن اره خودش را رها سازد، اما این اتفاق نیفتاد و تیغه او را از وسط به دو نیم کرد. پس از این ماجرا همه شوکه شدند و منتظر اتفاق بعدی بودند.

ظاهرا شعبده باز کاملا به دو قسمت تقسیم شده بود. اما لحظاتی بعد، هر دو نیمه آقای کاپرفیلد به حرکت درآمدند. سپس او دستور داد که تمام مراحل به صورت برعکس اجرا شود. نیمه های بدن با هم یکی شدند، اره به بالا بازگشت، جعبه بسته شد و کاپرفیلد صحیح و سالم از آن بیرون آمد. ویدیوی زیر شما را در درک ماجرا کمک خواهد کرد.

۲- یخ زدن به مدت ۶۰ ساعت

a97015_g011_2-frozen-ice

در ۲۷ نوامبر سال ۲۰۰۰ میلادی، «دیوید بلِین» نمایشی به نام «منجمد در زمان» را اجرا کرد. او خودش را در وسط یک قالب بزرگ یخ که در میدان تایمز نیویورک قرار داده شده بود، محبوس نمود. لباس های وی نازک بودند و لرزه او حتی قبل از احاطه کامل توسط یخ دیده می شد. یک لوله به بلین آب و هوا می رساند. او به مدت ۶۳ ساعت و ۴۲ دقیقه و ۱۵ ثانیه در قالب یخ محبوس بود.

حتما بخوانید :  کشیدن نقاشی زیبا روی درب بطری + هنرنمایی جالب با درب بطری

قالب یخ شفاف بود و روی یک بالابر قرار داشت تا تمام اتفاقات درون قالب در طول زمان به نمایش در بیاید. هنگامی که او از قالب خارج شد، حال مساعدی نداشت و احساس گیجی می کرد. وی سریعا به بیمارستان انتقال یافت، زیرا پزشکان به او هشدار داده بودند که ممکن است به شوک فرو رود. بلیک بعدها در یک مستند اظهار داشت که پس از آن ماجرا یک ماه طول کشیده تا بتواند دوباره راه برود و دیگر قصد ندارد هیچ برنامه ای را در این حد اجرا نماید.

در اول ژانویه سال ۲۰۱۰ میلادی، رکورد بلین توسط یک نفر دیگر شکسته شد. او توانست ۶۴ ساعت تمام در قالب یخ دوام بیاورد. ویدیوی زیر بخشی از شاهکار آقای بلین را به شما نشان خواهد داد.

۳- راه رفتن روی آب

a97015_g011_7-walked-waterr

کریس آنجل شعبده باز مشهور جلوی جمعیتی کم روی آب راه می رود.

۴- تحمل طوفان آتش با دمای بیش از ۲۰۰۰ درجه

a97015_g011_4-tornado-fire

در این شعبده بازی، دیوید کاپرفیلد اسطوره ای در مرکز یک طوفان آتش سهمگین قرار می گیرد که دمای آن در کمتر از ۱ ثانیه به ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد می رسد. ویدیوی زیر جزئیات ماجرا را به شما نشان خواهد داد.

۵- ناپدید کردن مجسمه آزادی

این کار یکی از عجیب ترین و حیرت انگیز ترین شعبده بازی هایی است که تا به حال دیده شده. در سال ۱۹۸۳ میلادی، دیوید کاپرفیلد تردست افسانه ای، مجسمه آزادی را در یک برنامه تلویزیونی زنده غیب می کند. او یک پرده غول پیکر را روی مجسمه می اندازد و چند ثانیه پس از آن، با پایین کشیدن پرده مشخص می گردد که نماد آزادی ناپدید گشته است.

هلیکوپتری که از هوا این نمایش را پوشش می داد، تصویری را منتشر کرد که در آن تنها نورهای اطراف مجسمه دیده می شدند و خبری از خود آن نبود. برای آن که کاپرفیلد ثابت کند که نماد واقعا غیب شده، وی به محل مجسمه نور انداخت تا نشان دهد چیزی وجود ندارد که جلوی نور را بگیرد. برخی از مردم نیز از نزدیک شاهد ماجرا بودند و بیشتر تصاویر هم از زاویه محل نشستن آن ها گرفته شد. ویدیوی زیر این شعبده بازی را به شما نشان خواهد داد.

۶- پرواز بر فراز دره گراند کانیون

a97015_g011_11-levitation

شعبده باز مشهور در ششمین برنامه تلویزیونی دیوید کاپرفیلد، بر فراز دره گراند کانیون پرواز کرد. هیچ گونه جلوه بصری و یا تکنیک پرده سبز در این نمایش به کار گرفته نشد. چنین کارهایی در سال ۱۹۸۴ غیر ممکن بود، زیرا فناوری های امروزی وجود نداشت و بسیاری از موارد تا این حد پیشرفته نبودند. ویدیوی زیر ماجرای یاد شده را به شما نشان خواهد داد.

۷- خارج کردن دندان

a97015_g011_1-teeth

دیوید بلین در یکی از نمایش های خود، با استفاده از ترفندی جالب یکی از دندان های جلویی یک دختر را با دست خود درآورد. این دختر جیغ می کشید و مدام جای خالی دندانش را لمس می کرد. پس از آن بلین دندان را سر جایش باز گرداند. ویدیوی زیر را ببینید تا ماجرا برایتان روشن گردد.

۸- قورت دادن مته

a97015_g011_3-swelling-jackhammer

قورت دادن شمشیر و مانند آن را قبلا دیده بودیم، اما نوش جان کردن یک مته در حال کار کمتر مشاهده شده است. توماس بلکتورن در یک شوی تلویزیونی این کار را انجام داد و یک مته در حال چرخش را قورت داد. این برنامه در یک شوی تلویزیونی موفق آلمانی به اجرا درآمد.

۹- زنده زنده خاک کردن یک نفر

a97015_g011_10-buried-alive

در این نمایش دست و پای کریس آنجل جادویی بسته شد. سپس او در یک تابوت قرار گرفت و زنده زنده دفن گشت. وی باید خودش را نجات می داد.

۱۰- گرفتن گلوله با دهان

a97015_g011_5-bullet-catching2

در برنامه ای که اجرا شد، دو نفر گلوله هایی که به سمتشان شلیک می شود را مهار می کنند. تفنگی که مورد استفاده قرار گرفت، توسط فردی که با سلاح های گرم آشنایی داشت، پر شد و آماده گشت تا از در کار نبودن تقلب اطمینان حاصل شود.

گلوله ها توسط یکی از حاضران علامت گذاری شدند تا بعدا شناسایی گردند. تفنگ های مورد استفاده به لیزر مجهز بودند. پس از شلیک، مشاهده شد که هر دو نفر گلوله ها را توسط دهان خود گرفته بودند. ویدیوی زیر ماجرا را به شما نشان خواهد داد.