اطلاعیه ارتش سوریه : آزادی کامل حلب اعلام شد + جزئیات

ارتش سوریه : حلب به طور کامل آزاد شد

اطلاعیه ارتش سوریه : ارتش سوریه بیانیه‌ای درباره کامل شدن پیروزی در حلب و خروج همه تروریست‌ها از این شهر صادر کرد.

photo_2016-12-22_22-15-59.jpg

آزادی کامل حلب اعلام شد

به گزارش ایسنا، عملیات بیرون راندن همه تروریست‌ها از شهر حلب با خروج چهار اتوبوس حامل افراد مسلح پایان یافت.

همچنین بر اساس توافق دوجانبه، شمار دیگری از مجروحان و زنان و کودکان محاصره شده در مناطق فوعه و کفریا در شمال ادلب نیز به حلب وارد شدند.

در همین راستا، تلویزیون رسمی سوریه گزارش داد که با خروج آخرین اتوبوس‌های حامل تروریست‌ها از شهر حلب، این شهر منطقه امن شده و خالی از تروریست‌هاست.

به گزارش العالم، در بیانیه ارتش سوریه در خصوص آزادی حلب آمده است: «به برکت خون شهدای پاک و قهرمانی و فداکاری نیروهای مسلح قهرمان و نیروهای هم‌پیمان و پایداری ملت دلاور سوریه، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه بازگشت امنیت و آرامش به شهر حلب را پس از آزادی از تروریسم و تروریست‌ها و خروج باقی‌مانده آنان از این شهر اعلام می‌کند.

این پیروزی تحولی راهبردی و نقطه عطف مهمی در جنگ علیه تروریسم از یک سو و ضربه‌ای سهمگین به پروژه تروریسم و حامیان آنان از سوی دیگر است.

پیروزی در حلب همچنین تأکیدی بر توانمندی ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در زمینه یکسره کردن کار نبرد با سازمان‌های تروریستی و آغازگر مرحله‌ای جدید از بیرون راندن تروریست‌ها از تمام اراضی سوریه است.

فرماندهی ارتش و نیروهای مسلح سوریه همچنین تأکید دارد که این دستاورد عظیم انگیزه‌ای قوی برای ادامه اجرای ماموریت‌های ملی برای نابودسازی تروریسم و احیای امنیت و ثبات در این سرزمین است.

بدین‌وسیله بار دیگر از همه کسانی که سلاح به دست گرفته‌اند، دعوت می‌شود که از سرنوشت دیگران عبرت بگیرند و سلاح خود را بر زمین بگذارند زیرا مبارزه با تروریسم تا آزادی آخرین وجب از خاک وطن سرافراز ادامه خواهد داشت.

اطلاعیه ارتش سوریه : آزادی کامل حلب اعلام شد + جزئیات

شهر حلب، مرکز استان حلب، سرانجام پس از چهار سال جنگ، با خروج عناصر تسلیم شده گروههای تروریستی سپس اخراجشان از این شهر، رنگ آزادی به خود دید.

حتما بخوانید :  پیاده روی حرم امام رضا و عاشقان امام رضا (ع) + تصاویر

حلب از تابستان سال ۲۰۱۲ به بعد که هدف هجمه قرار گرفت، اندک اندک و محله به محله اشغال شد و سرانجام ارتش سوریه تابستان ۲۰۱۶ (شهریور)، افراد مسلح در شرق حلب را در محاصره کامل قرار داد و هرگونه ارتباط زمینی و لجستیک آنان با ترکیه و دیگر حامیان منطقه‌ای‌شان را قطع کرد.

از سه هفته گذشته عملیات زمینی نهایی برای پاکسازی شرق حلب از لوث تروریست‌ها آغاز شد و سرانجام با آزادسازی محلات متعدد، عرصه بر تروریست‌ها تنگ شد تا اینکه در سه چهار محله در شرق شهر حلب محصور شدند.

طبق توافق صورت گرفته میان روسیه و ترکیه‌، افراد مسلح با اتوبوس‌های سبز معروف، به خارج از حلب اخراج شدند.

عناصر مسلح از اوایل بامداد چهارشنبه گذشته از محلات «السُکری»،‌ «سیف الدولة»، «العماریه» و «المشهد» خارج شدند و همه به محله «صلاح الدین» رفتند تا با اتوبوس‌هایی که به نماد تسلیم و ذلت گروههای مسلح یا طبق خودشان «گروههای انقلابی» تبدیل شده است، از استان حلب خارج شوند.

Image result for ‫آزادی حلب‬‎

تروریست‌های حلب همزمان با خروج از مقرهای خود در چندین محله، مکان‌ها و خودروهای (نظامی) خود را آتش زدند تا علاوه بر اظهار خشم خود، هرگونه سند یا مدرکی را از بین برده باشند. کار اخراج تروریست‌ها چندین بار به دلیل کارشکنی تروریست‌ها در خارج کردن مجروحان و بیماران از دو شهرک محاصره شده شیعه‌نشین در ادلب به تأخیر افتاد.

ناتوانی حامیان منطقه‌ای تروریست‌ها

عناصر مسلح در حالی شهر حلب را ترک کردند که طی شش ماه گذشته چندین عملیات قوی برای مقابله با ارتش سوریه و تصرف حلب انجام دادند و عملیات‌های خود را «حماسه حلب»‌ می‌نامیدند. اتاق عملیات این عملیات‌ها در ترکیه و در نزدیکی مرز سوریه بود که طبق گزارش‌های خبری افسران آمریکایی، ترکیه‌ای و … در آن حاضر بودند.

در این مدت، آمریکا بارها با طرح درخواست آتش‌بس تلاش کرد مانع فشار بیشتر ارتش سوریه بر گروههای مسلح شود یا حداقل زمان تنفسی برای آنان حاصل شود اما بعد از چند آتش‌بس از جمله بعد از شکست حصر نبل و الزهراء و در نتیجه عدم پایبندی طرف مقابل به آتش‌بس، دیگر این تلاشهای آمریکا نتیجه نداد.

حتما بخوانید :  دیدار فرهنگیان با رهبر 17 اردیبهشت 96 + تصاویر و جزئیات و حاشیه ها

عربستان که یکی از سرسخت‌ترین حامیان منطقه‌ای گروههای مسلح در حلب و سوریه است، نیز سکوت پیشه کرده و فقط از طریق مفتی این کشور به ذکر اینکه همه برای «اهل حلب» یعنی گروههای مسلح دعا کنند، بسنده کرده است.

آزادی شهر از طریق مقاومت

اکنون حلب در حالی رنگ آزادی به خود دیده است که چندین دور مذاکره و آتش‌بس نتیجه مفیدی برای مردم نداشت و آنچه، آزادی را به شهر حلب هدیه کرد، مقاومت مردمی، دولتی و متحدان دمشق بود.

عناصر تروریستی در چهار سال گذشته نیمی از شهر حلب را اشغال کرده بودند اما نیروهای سوری و مقاومت پس از تکمیل محاصره آنان در تابستان گذشته، از سه هفته قبل عملیات پاکسازی شهر را آغاز کردند و در نهایت به چهار سال جنایت تروریست‌ها در این شهر تاریخی و باستانی پایان دادند.

حلب دومین شهر بزرگ سوریه است و روزی پایتخت اقتصادی این کشور بود اما با آغاز جنگ ‌شبه‌جهانی علیه این ملت، این شهر توسط تروریست‌ها ویران شد و علاوه بر اموال و ثروت مردم، تجهیزات کارخانجات این شهر صنعتی در ترکیه به فروش رفت.

آزادی کامل حلب