اعدام بابک زنجانی اجرا می شود ؟ زمان اعدام بابک زنجانی + جزئیات

زمان اجرای حکم اعدام بابک زنجانی

اعدام بابک زنجانی : محمدجعفر منتظری درباره زمان اجرای حکم بابک زنجانی گفت تا زمان استرداد اموال حکم اعدام اجرا نمیشود.

زمان اجرای حکم بابک زنجانی

حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه نشست «قوه قضائیه انقلابی» با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چه تدبیری باید برای از بین رفتن مشکل پرونده بانک سرمایه و حل اختلاف بین دادگاه و دادسرا اندیشیده شود، گفت:اختلاف بین دادسرا و دادگاه معنی ندارد؛ چراکه دادسرا در رتبه قضایی پایین تر از دادگاه قرار دارد و در نهایت دادگاه حکم را صادر می کند.

15 11 21 11469212902 378 اعدام بابک زنجانی اجرا می شود ؟ زمان اعدام بابک زنجانی + جزئیات

حکم اعدام بابک زنجانی

وی افزود:البته دادستان به موجب قانون حق دارد که اگر چنانچه رای دادگاه را مغایر با قانون تشخیص داد خودش و یا از طریق دادستان کل از ریاست قوه قضائیه درخواست اعمال ماده ۴۷۷ کند.

تعدادی از افراد در پرونده املاک نجومی تبرئه می شوند

منتظری در پاسخ به این سئوال که آیا در پرونده واگذاری املاک شهرداری جرمی رخ داده است یا خیر؟ گفت:پرونده به دادسرا رفته و دادسرا در این زمینه تحقیقات لازم را انجام می دهد، البته از آنجایی که کار گسترده است بیش از ۱۰۰ نفر تا به حال احضار شده اند و هنوز به مرحله صدور کیفرخواست برای افراد نرسیده است.

وی تصریح کرد:به نظر می رسد در این پرونده تعدادی احیانا مجرم شناخته شوند و تعدادی هم مسلما تبرئه خواهند شد.

منتظری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه زمان احتمالی اجرای حکم بابک زنجانی را می توانید اعلام کنید، گفت:حکم وی قطعی شده ولی برای اینکه پول هایی که به جیب زده و غالبا هم در خارج از کشور است به بیت المال برگردد تا اجرای استرداد پول ها، اجرای حکم اعدام انجام نمی شود.

حتما بخوانید :  نتیجه بازی استقلال و التعاون 19 اردیبهشت + تصاویر و حاشیه های بازی

وی افزود:تلاش بر این است که پول ها به بیت المال برگردد و به بابک زنجانی نیز گفته ایم باید این مسئله را در مرحله اهمیت قرار دهد.

دادستان کل کشور در پاسخ به سئوالی مبنی بر اهمیت نقش فرد تازه دستگیر شده در حل پرونده بابک زنجانی،گفت:این فرد از عناصر موثر در پرونده بابک زنجانی است و پرونده وی در مرحله تحقیقات قرار دارد.

منتظری در پاسخ به سئوالی در رابطه با بیانیه مداخله جویانه وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر آزادی سران فتنه، با اشاره به تعبیر «آفتاب آمد دلیل آفتاب» گفت:حرکت سال ۸۸ جریان فتنه و حمایت های دولتمردان آمریکا از این افراد، پشتوانه اصلی این جریان و اینکه بی واسطه و یا باواسطه در آمریکا ریشه داشته را نشان داد.

وی ادامه داد:امروز هم باز حمایت دولت جدید آمریکا از جریان و سران فتنه نشان دهنده این است که آن ها تحت حمایت آمریکا این حرکت را انجام می دانند و دانسته یا نادانسته آبشخور آن ها، در آمریکا قرار داشته است.

دادستان کل کشور بااشاره به شرط بازگشت این افراد به جامعه، گفت:آقایانی که جز این جریان بوده اند اگر بخواهند به دامن ملت برگردند تنها راهش این است که از ملت عذرخواهی کرده، توبه کنند و به اقیانوس ملت بپیوندند اما اگر بخواهند سر موضع خودشان باشند قطعا نظام از آن ها نمی گذرد.

حتما بخوانید :  منفجر شدن ماشین لباسشویی سامسونگ + عکس سامسونگ هم "منفجر" می‌شوند

وی در پایان در پاسخ به سئوالی در رابطه با اینکه آیا کیفرخواست پرونده برخورد دو قطار در سمنان صادر شده است یا خیر، یادآور شد:این پرونده نیاز به تحقیقات وسیع دارد، باید تحقیقات از لحاظ شناسایی مقصران و میزان صدمات وارده تکمیل شود و طولانی شدن پرونده های اینچنینی به دلیل طی شدن این فرآیند است.

زمان اجرای حکم اعدام بابک زنجانی