افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکس

افراد عینکی و ترفندهایی که باید بدانند

افراد عینکی : در ادامه این مطلب چندین پیشنهاد کاربردی برای افرادی نوشته ایم که عینکی هستند. با به کارگیری این ترفندها می توانید به طول عمر بیشتر عینک کمک کرده و آن را کمتر در معرض خراب شدن، شکستن، خراشیدگی یا گم شدن قرار دهید.

ترفندهایی برای افراد عینکی

10 58 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکس

پیدا کردن عینک در محیط های تاریک

1 113 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسبرای اینکه بتوانید عینک خود را در تاریکی هم به راحتی پیدا کنید، یک نوار باریک از رنگ فلورسانت روی جعبه عینک بکشید.

پاک کردن شیشه عینک

2 111 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسبهترین پارچه برای پاک کردن شیشه های عینک، انواع میکروفایبری است. این پارچه به طور کامل آلودگی ها را پاک کرده و روی لنز هم خراش ایجاد نمی کند. هرگز عینک را با گوشه لباس یا آستین پاک نکنید زیرا خراشیدگی های ریزی که روی شیشه ایجاد می کنند، به مرور زمان باعث بالا رفتن نمره چشم خواهد شد.

جایگزین کردن عینک

3 106 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسهنگامی که عینکتان در دسترس نیست، لازم نیست خیلی نگران باشید زیرا می توانید از تلفن همراه به جای عینک استفاده کنید. به این صورت که برای دیدن جزئیات یک تصویر، می توانید از آن عکس گرفته و روی تصویر زوم کنید.

شستن لنزهای عینک

4 102 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسمایع ظرفشویی برای تمیز کردن شیشه عینک یکی از بهترین گزینه هاست. هرگز از محلول های تمیز کننده الکلی، سرکه، آمونیاک یا سفید کننده یا محلول هایی که حاوی این مواد هستند، برای شست و شوی شیشه عینک استفاده نکنید.

پیشگیری از بخار کردن شیشه عینک

5 99 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسبخار کردن شیشه عینک با تغییر دما یکی از بزرگ ترین مصائبی است که افراد عینکی با آن مواجه هستند. به منظور پیشگیری از چنین مشکلی، پیش از استفاده از عینک روی آن کمی صابون مایع یا جامد بمالید.

حتما بخوانید :  دانلود از یوتیوب با استفاده از تلگرام + آموزش تصویری YouTube Downloader

از عینک به عنوان تل و هد بند استفاده نکنید

6 98 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسعینک طبی خود را روی موها و بالای سرتان نگذارید زیرا این کار باعث تغییر حالت فریم عینک شده و به مرور شکل اصلی خود را از دست می دهد. هنگامی که می خواهید عینک روی صورت نداشته باشید، آن را برداشته و در محل مناسبی قرار دهید.

تعمیر فوری عینک

7 95 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسهنگامی که پیچ عینکتان را گم می کنید، برای اینکه به طور موقت آن را تعمیر کنید می توانید از خلال دندان به جای پیچ بهره بگیرید. خلال دندان را در محل اتصال قرار داده و بخش اضافی آن را شکسته و دور بیندازید.

باریک یا پهن بودن دسته عینک

8 82 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکساگر عینکتان مدام پایین می آید، قسمت منحنی دسته را چندین دقیقه درون آب داغ قرار دهید تا پلاستیک آن نرم شود. سپس انتهای آن را به پایین خم کنید تا بهتر پشت گوشتان قرار بگیرد. از طرف دیگر، اگر دسته عینک زیادی تنگ است و پشت گوشتان را اذیت می کند، قسمت منحنی دسته را چندین دقیقه درون آب داغ قرار دهید تا پلاستیک آن نرم شود. سپس انتهای آن را به سمت بالا خم کنید.

پدهای عینک

9 73 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسبرای تنظیم پدهای عینک، عینک را روی سطح صاف بگذارید و ببینید که زاویه قرارگیری آن ها نسبت به هم چگونه است.

فرم عینک

10 57 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکساگر فاصله چشمان شما از هم زیاد است، عینک هایی را انتخاب کنید که پل پهن و برجسته دارند. این باعث می شود تا فاصله بین دو چشم پر شده و بهتر به نظر برسید. اما اگر فاصله چشم ها از یکدیگر کم است، فریمی را انتخاب کنید که حاشیه های کناری آن به سمت بیرون فرم دارند. این باعث می شود تا چشمان شما کشیده تر به نظر برسند.

حتما بخوانید :  ساخت شمع با میوه درخت کاج ( ایده جالب و جدید برای ساخت شمع )

هنگام رانندگی

11 47 افراد عینکی حتما این ترفندهای جالب را یاد بگیرید + عکسعینک های خود را روی داشبورد و در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. این باعث صدمه دیدن لنز و دفرمه شدن فریم عینک می شود. بهتر این است که عینک را در جای مخصوص درون داشبورد بگذارید.