انتخاب لباس شب مناسب و برآزنده شما + عکس و ترفندها

انتخاب لباس شب مناسب

انتخاب لباس شب : زنان در سراسر دنیا در کنار تفاوت‌های عمده، شباهت‌های زیادی نیز دارند و علاقه به خریدن و پوشیدن لباس­‌های زیبا و متفاوت، مسلما یکی از قوی­‌ترین این شباهت­‌هاست. این علاقه وقتی نمود بهتری پیدا می­‌کند که به یک میهمانی، مخصوصا میهمانی‌های رسمی­‌تر، دعوت می­‌شویم. آنجاست که می­‌خواهیم تمام سعی خود را به کار بریم که بهترین لباس را انتخاب کنیم، ولی خیلی مواقع این سعی به سردرگمی می­‌انجامد. در این مطلب با بنیتا همراه باشید تا با چند توصیه ساده در مورد انتخاب رنگ و مدل لباس به شما کمک کنیم که انتخاب بهتر و راحت­‌تری در مورد لباس‌­های شب داشته باشید. در ادامه با سایت شهر مطلب همراه باشید.

نوع لباس شب

مسلما اولین نکته‌ای که باید برای انتخاب لباس در نظر بگیریم این است که چه نوع لباسی برای مهمانی که قرار است برویم مناسب است. البته همان‌طور که قبلا هم گفته شد در این مطلب قصد داریم تنها در مورد لباس شب صحبت کنیم، یعنی لباسی که در جشن‌های رسمی، که ازعصر به بعد برگزار می­‌شود، می­‌پوشیم. پیراهن، مناسب­‌ترین و درست­‌ترین انتخاب برای یک جشن شبانه است. گزینه­‌های دیگر را کاملا فراموش کنید چون هرچه که باشد لباس شب به حساب نمی‌­آیند. ولی حتما هنگام انتخاب پیراهن خود این نکته را در نظر بگیرید که تنها پیراهن­‌های بلند هستند که جنبه‌­ی کاملا رسمی دارند و پیراهن­‌های کوتاه نیمه‌رسمی محسوب می­‌شوند. پس شما باید پیراهنی را انتخاب کنید که قد آن تا روی مچ پا یا روی زمین باشد.

لباس شب

البته باید گفت که می‌­توانیم در مورد این قاعده یک استثنا هم قائل شویم و آن در مورد پیراهن­‌های کوتاه مشکی است که علیرغم کوتاه بودن، آن‌ها را می­‌توان جزو پیراهن‌های رسمی به شمار آورد.

لباس مجلسی

رنگ پوست و رنگ لباسشب

به رنگ پوست خود توجه کنید. رنگ پوست شما نقشی بسیار اساسی در انتخاب رنگ لباس ایفا می­‌کند. اگر رنگ پوست تیره‌ای دارید از پیراهن‌هایی به رنگ روشن استفاده کنید. رنگ‌های سفید، زرد و صورتی گزینه‌های مناسبی هستند. یک پیراهن قهوه‌­ای یا مشکی یک ترکیب به شدت خفه ارائه می‌­دهد.

اگر پوستتان روشن است بهتر است از رنگ روشن برای لباس اجتناب کنید، زیرا شما را رنگ‌پریده و بی‌روح نشان می­‌هد. سبزها و قرمزها، به خصوص اگر موهای تیره­‌ای دارید، رنگ‌های مناسبی برای شما هستند.

اگر پوست شما متعلق به هیچ‌کدام از این دو دسته نیست و پوستی گندمی دارید می­‌توانید از رنگ‌های مناسب هر دو گروه پیشین استفاده کنید و همچنین از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری، قهوه‌­ای و یا مشکی.

درهرصورت در نظر داشته باشید که هرکدام از این رنگ‌ها طیف وسیعی از تیر‌ه‌­ها و روشن‌­ها را دربرمی‌­گیرند و وقتی از رنگ مناسب صحبت می­‌کنیم منظور ما تمام این طیف گسترده نیست، چه بسا که حتی بخشی از این طیف برای پوست گروه دیگر مناسب­‌تر باشند.

ذکر این نکته لازم است که انتخاب پارچه‌­های گلدار به هیچ‌وجه برای پیراهن شب انتخاب مناسبی نیست و نمی‌­شود آن‌ها را جزو پیراهن­‌های رسمی به شمار آورد.

جنس لباس شب

حریرها، ساتن و پارچه های براق، پارچه­‌های مناسبی برای لباس شب شما به شمار می‌­آیند.

فرم بدن و انتخاب لباس شب

فرم بدن فاکتور دیگری است که باید برای خرید یک لباس شب خوب به آن توجه کنید.این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب لباس شما باید به صورتی باشد که ایرادهای اندامتان را تا حد ممکن بپوشاند و روی نقاط مثبت بیشتر تاکید کند. در کل برای بدن پنج شکل تعریف شده است، گلابی، سیب، مثلث معکوس، مستطیل و ساعت شنی. هنگام انتخاب لباس باید فرم بدن خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن لباس خود را انتخاب کنید.

در قسمت بالا راجع به این صحبت کردیم که اگر می­‌خواهیم لباس شب انتخاب کنیم، چه نوع لباسی و چه رنگی یک انتخاب درست به شمار می‌­آید. همچنین راجع به انواع فرم‌های بدن صحبت کردیم و گفتیم که در قسمت دوم درباره مدل لباس مناسب برای هرکدام از این فرم‌های بدن صحبت خواهیم کرد. همانطور که گفته شد پنج فرم برای بدن تعریف شده است؛ گلابی، سیب، مثلث معکوس، مستطیل و ساعت شنی. حال باید ببینیم که برای هر کدام از این فرم‌ها چه مدل لباسی مناسب است؟در بخش دوم این مطلب با بنیتا همراه باشید تا با چند توصیه ساده در مورد انتخاب رنگ و مدل لباس به شما کمک کنیم که انتخاب بهتر و راحت­‌تری در مورد لباس‌­های شب داشته باشید.

لباس‌ مناسب بدن گلابی شکل

در این فرم بدن شانه‌­ها کوچک و باسن پهن است. طبیعی است که باید توجه را به سمت باریک‌ترین نقاط بدن که همان میان‌تنه و شانه‌­ها هستند جلب کنیم. پوشیدن لباس یقه هفت، یقه گرد و یا یقه قایقی می‌تواند این کار را انجام دهد. پیراهن­‌هایی که روی باسن کمی تنگ‌­تر هستند و به‌تدریج از روی باسن از دو طرف گشاد می­‌شوند((A-line، پیراهن‌هایی که از روی کمر گشاد و پف­دار می­‌شوند، و همچنین پیراهن‌های بالاتنه کوتاه مدل­‌های مناسبی برای فرم گلابی به حساب می‌­آیند. بهتر است که پیراهن‌هایی بدون آستین و یا دکلته انتخاب کنید و همچنین ازپارچه­‌هایی استفاده کنید که کمی آهار دارند.

اگر دارای فرم بدن گلابی هستید، به هیچ عنوان پیراهن‌های مدل راسته و ماهی را انتخاب نکنید. همچنین پارچه­‌های شل که خودشان را می‌­ریزند خیلی پارچه­‌های مناسبی برای این فرم به حساب نمی‌­آیند.

لباس‌ شب مناسب بدن سیب شکل

شانه­‌ها، قفسه سینه و کمر پهن و باسن کوچک مشخصه این فرم بدن است. برای متعادل نشان دادن این فرم باید بالاتنه بلندتر به نظر برسد و توجه از شانه­‌ها برداشته شود و به سمت باسن کشیده شود. برای این منظور پیراهن­‌های یقه هفت مخصوصا هفت­‌های باز و یقه رومی را انتخاب کنید که تاثیر زیادی روی بلندتر نشان دادن بالاتنه خواهند داشت. پیراهن‌های بالاتنه کوتاه،A-lineها و پیراهن‌هایی که از کمر گشاد می‌­شوند، پیراهن‌های مناسبی برای این فرم هستند. از پوشیدن لباس‌های یقه ایستاده و لباس‌هایی که در سرشانه­‌ها و دور یقه تزئینات زیادی دارند اجتناب کنید.

فرم بدنی مثلث معکوس

شانه­‌ها و قفسه سینه پهن و کمر و باسن باریک هستند، بنابراین توجه باید به سمت کمر و باسن کشیده شود. پیراهن‌هایی که از کمر گشاد می­‌شوند و پیراهن‌های مدل ماهی، مدل­‌های مناسبی برای فرم مثلث معکوس هستند. اگر دارای این فرم بدن هستید به هیچ عنوان پیراهن‌های بندی نپوشید زیرا که توجه را به سمت شانه­‌های شما می‌­کشد.

فرم بدنی مستطیلی

شانه­‌ها، کمر و باسن در این فرم هم‌سایز هستند، بنابراین هدف ما ایجاد تاکید بیشتر بر انحناهاست. پیراهن­‌های بالاتنه کوتاه وA-lineها پیراهن­‌های مناسبی برای بدن‌های مستطیلی به شمار می­‌روند. استفاده از تزئینات بر روی یقه، سینه و یا کمر لباس افرادی که فرم بدنشان مستطیلی است، بسیار مناسب است. پوشیدن لباس‌های راسته و تنگ بدترین انتخاب برای فرم مستطیلی است و باید از آن اجتناب شود.

فرم بدنی ساعت شنی

در این فرم بدن تناسب اندام وجود دارد، شانه­‌ها و باسن متناسب هستند و کمر باریک‌تر است. ولی این موضوع باعث نمی‌شود که همچنان به دنبال بهترین شکل پیراهن، که بر نقاط مثبت و انحناها تاکید کند، نباشیم. یقه­‌های دکلته برای این فرم بسیار زیبا هستند. کسانی که فرم بدن­شان ساعت شنی است، تمام مدل­‌های پیراهن­ را می‌­توانند انتخاب کنند ولی باید از تزئینات زیاد و سنگین اجتناب شود.

همانطور که دیدید تقسیم­‌بندی فرم­‌های بدنی بر اساس سایز اندام‌هاست، ولی چیزی که در این تقسیم‌­بندی از آن صحبت نشده است، قد افراد است.

معمولا خانم‌های قد بلند دوست دارند لباس آنها به شکلی باشد که بلندی قدشان را کاملا نشان دهد. اگر شما جزو این دسته هستید نکات زیر را در نظر بگیرید:

پوشیدن پیراهن­‌هایی با یقه­‌های هفت بلند، یقه­‌های باز چه در جلو و چه در پشت لباس و همچنین یقه­‌های بندی که در پشت گردن گره زده می­‌شوند بلندی قد شما را به خوبی نشان می­‌دهند. تقریبا تمامی مدل­‌ها برای تاکید کردن بر بلندی قد مناسبندA-line .ها، مدل ماهی، مدل راسته و پیراهن‌هایی که از کمر گشاد و پفدار می­‌شوند، همه گزینه­‌های خوبی به شمار می‌­آیند

ولی اگر برعکس این گروه هستید و قد بلندی ندارید و جثه­‌تان کوچک است باید تا حد امکان پیراهن­­تان را ساده نگه دارید. تزئینات زیاد اصلا مناسب نیستند. باید از مدل‌هایی استفاده کنید که قدتان را بلندتر نشان دهد.

یقه دکلته، یقه افتاده و یقه­‌های بنددار که از پشت گردن گره می­‌خورند، یقه­‌هایی هستند که به بلندتر نشان داده شدن قد شما کمک خواهند کرد. همچنین مدل ماهی،A-line، بالاتنه کوتاه و مدل‌های راسته، مخصوصا اگر لاغر هستید، مدل‌هایی هستند که برای قد شما مناسب هستند. سعی کنید پارچه‌­ی لباستان کاملا ساده و بدون طرح باشد.از پوشیدن پیراهن­‌هایی که از روی کمر گشاد و پفدار می‌­شوند و یا برش کمرشان اندکی پایین‌­تر از کمر است، همچنین از پیراهن­‌های چند رنگ جدا اجتناب کنید.


حتما بخوانید :  کفش اسپرت زنانه ( 50 مدل جدید کفش اسپرت دختران شیک پوش )