اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

عجیب ترین اندام های انسان

اندام های عجیب بدن انسان : در ادامه این مطلب شما را با ۱۲ مورد بسیار عجیب در رابطه با رشد غیرطبیعی برخی از اعضای بدن انسان ها آشنا خواهیم کرد که تمامی آن ها در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده اند.

برای آشنایی با این موارد با روزیاتو همراه باشید.

۱- بلندترین ریش زنانه

1 73 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکسویویان ویلر، با ریش ۲۷٫۹ سانتی متری خود، رکورد دار بلندترین ریش در میان زنان است. این خانم اهل ایالت ایلینویز آمریکاست و پدرش از سن ۷ سالگی وی را مجبور کرده تا صورتش را تیغ بزند و همین مساله موجب رشد زیاد ریش های او شده است.

۲- بزرگ ترین دست جهان

2 72 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

«لوئی هیوآ» از بیماری نادری موسوم به Macrodactyly رنج می برد که به موجب آن، یک بخش از بدن در اندازه ای غیر معمول رشد کرده و عدم تناسبی محسوس را ایجاد می کند. آقای هیوآ به همین خاطر، در تابستان ۲۰۰۷ در یکی از بیمارستان های شانگهای بستری شد. انگشت شست دست چپ وی ۲۶ سانتی متر و انگشت اشاره اش نزدیک به ۳۰٫۴ سانتی متر بود.
در سال ۲۰۰۷ پس از یک جراحی ۷ ساعته، حدود ۵ کیلوگرم گوشت از دستان او برداشته و دستش به حالت طبیعی خود بازگشت. 

۳- بلندترین زبان زنان

3 1 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس«آنیکا ایرملر» آلمانی، نامش برای داشتن زبان ۷ سانتی متری در کتاب گینس ثبت شده است.

3 66 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

۴- بلندترین ناخن های جهان

4 1 2 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

«لی ردموند» زنی از ایالت یوتا از سال ۱۹۷۹ میلادی ناخن هایش را کوتاه نکرده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۹ در اثر حادثه رانندگی، آن ها را از دست داد. ناخن های وی مجموعا ۸٫۶۵ متر طول داشتند. نام وی در کتاب گینس برای داشتن بلندترین ناخن ثبت شده است. 

حتما بخوانید :  ساخت رختخواب جدید که خودش جمع و مرتب می شود + تصاویر

4 67 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

۵- بلندترین موی گوش

5 64 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

«رادهاکانت بایجپای» یک فروشنده هندی است و هدفش در زندگی بلند کردن موهای گوشش است. وی در سال ۲۰۰۳ توانست با موهایی به طول ۱۳٫۲ سانتی متر، نام خود را در کتاب گینس به ثبت برساند. اما این پایان راه وی نبود و همچنان به این کار مبادرت ورزیده و در حال حاضر موهای گوش های وی بیش از ۲۵ سانتی متر، بلندی دارند. 

۶- بلندترین بینی جهان

6 64 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس«مهمت اوزیورک» در سال ۱۹۴۹ در ترکیه به دنیا آمده است و در سال ۲۰۰۷ رکود دار بلندترین بینی در جهان به شمار می رفت. بینی وی ۸٫۸ سانتی متر بود. اما مرد پاکستانی تبار دیگری به نام «فایضن آقا» توانست با بینی ۱۲٫۱۹ سانتی متری خود، رکود وی را شکسته و نام خود را در کتاب گینس ثبت کند.

6 1 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

۷- بیشترین تعداد انگشت در دست و پا

7 61 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس«پرانامیا مناریا» و «دوندرا هارنه» دو فردی هستند که به دلیل داشتن ۲۵ انگشت در دست و پاهای خود (۱۲ انگشت دست و ۱۳ انگشت پا) نامشان در کتاب گینس ثبت شده. دلیل این امر نوعی بیماری به نام «پرانگشتی» است.

۸- بلندترین موی ابرو در جهان

8 54 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس«فرانک آمس» در سال ۲۰۱۳ توانست با موهای ۹٫۶ سانتی متری ابروهای خود، نامش را در گینس ثبت کند.

۹- بزرگ ترین سر در جهان

9 2 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس«ساین ممتاز» یک مرد پاکستانی است که از کودکی از سندروم پروتئوس رنج می برده که باعث شده تا صورتی دفرمه و جمجمه ای بزرگ تر از حد معمول داشته باشد.

9 1 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

9 45 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

۱۰- بزرگ ترین دهان دنیا

10 2 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس«فرانسیسکو دومینگو جوآکوئیم» بزرگ ترین و گشادترین دهان را در جهان دارد. دهان وی تا ۱۷ سانتی متر باز می شود.

حتما بخوانید :  پل های خطرناک جهان برای عبور انسان که شما را می ترساند + تصاویر

10 36 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

10 1 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

۱۱- بزرگ ترین گوش دنیا

11 28 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس«داریل بلمارس»، متولد ۱۰ جولای ۱۹۵۶ بزرگ ترین لاله گوش را در جهان دارد. گوش وی ۱۴ سانتی متر است.

11 1 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس

۱۲- بزرگ ترین چشم های جهان

12 1 1 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکسچشم های «کیم گودمن» به اندازه ۱۲ میلی متر از حدقه بیرون زده اند. وی ساکن شیکاگوست و نخستین بار زمانی متوجه شد که می تواند تا این اندازه چشم های خود را بیرون بیاورد که یک نقاب هاکی به سرش ضربه وارد کرد. پس از این واقعه، او هر بار اراده کند می تواند چشم هایش را از حدقه بیرون بیاورد.

12 23 اندام های عجیب بدن انسان که شما را شگفت زده می کند + عکس