انفجار انتحاری و تیر اندازی در کابل و نزدیک سفارت آمریکا + جزئیات

انفجار انتحاری و تیر اندازی در کابل و نزدیک سفارت آمریکا + جزئیات

تیر اندازی نزدیک سفارت آمریکا در کابل

منابع خبری در افغانستان از شنیده شدن صدای انفجاری مهیب صبح امروز در کابل خبرداند.

این انفجار در منطقه مرکزی کابل و در مقابل یک بیمارستان متعلق به ارتش رخ داد و به دنبال آن، صدای تیر اندازی از این محل به گوش می رسد. ایرنا نوشت: شاهدان عینی گفتند که چند مهاجم بعد از این انفجار وارد این بیمارستان شده‌اند. به دنبال این انفجار قوی که صدای آن در اغلب نقاط پایتخت افغانستان شنیده شد، ماموران امنیتی خیابان های منتهی به محل این انفجار را مسدود کردند.

تاکنون مقامات امنیتی در این باره جزئیات نداده است، اما لحظاتی پس از شنیده شدن صدای انفجار نیروهای ویژه پلیس به این محل اعزام شدند.

وزارت دفاع افغانستان این خبر را تایید کرد و گفته است که گروهی از مهاجمان مسلح وارد بیمارستان ۴۰۰ تحت‌خوابی شده‌اند و هم اکنون درگیری بین این گروه و نیروهای امنیتی ادامه دارد.

اما شاهدان عینی می‌گویند مهاجمان لباس سفید پزشکان را به تن داشتند و حمله را از داخل بیمارستان آغاز کرده‌اند.

یک منبع امنیتی به تلویزیون طلوع افغانستان گفت: ۵ عامل انتحاری بیمارستان نظامی کابل را مورد هدف قرار داده و یکی از آن‌ها مواد انفجاری خود را در ورودی اصلی بیمارستان منفجر کردند.

حتما بخوانید :  رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7 آغاز شد + تصاویر رزمایش

خبرنامه هم گزارش داده که مهاجمان ۵ تن بوده‌اند که یک تن از آنان خودش را منفجر کرده و ۴ تن دیگر با لباس پزشکان وارد ساختمان اصلی این بیمارستان شده‌اند.

نیروهای پلیس نیز به محل درگیری رسیده و در حال درگیری با مهاجمان هستند؛ تاکنون مشخص نیست چند شبه‌نظامی در این درگیری کشته شده‌اند اما بر اساس گزارش‌ها ۵ شبه‌نظامی در حال نبرد هستند.

مناطق نزدیک به بیمارستان از سوی مردم تخلیه شده و تمام مغازه‌های منطقه بسته و کسانی که در این منطقه حضور داشتند در حال فرار هستند.

بیمارستان ۴۰۰ خوابه سردارمحمد داوودخان برای درمان زخمی‌های سربازان پلیس و ارتش اختصاص داشته و در یکی از مناطق کلیدی کابل قرار دارد که کاخ ریاست جمهوری، چندین وزارت‌خانه و سفارت‌خانه کشورهای خارجی در نزدیکی آن واقع است.

این درگیری که از یک ساعت به این طرف ادامه دارد، آمار تلفات و خسارات آن تاکنون مشخص نشده است.

انفجار انتحاری و تیر اندازی در کابل و نزدیک سفارت آمریکا + جزئیات


حتما بخوانید :  شهادت 2 مامور پلیس تهران + جزئیات و نحوه شهادت دو مامور