انفجار ایستگاه گاز همدان + جزئیات و تعداد کشته های این حادثه

۲ نفر در انفجار ایستگاه تقلیل فشار گاز همدان سوختند

انفجار ایستگاه گاز همدان : مدیرعامل شرکت گاز استان همدان از وقوع انفجار در ایستگاه تقلیل فشار گاز منطقه کوریجان شهرستان کبودراهنگ و مرگ دو تن خبر داد.

58899.jpg

انفجار در همدان

محمدمهدی مهدوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ساعت ۱۱:۳۰ صبح امروز دو تن از همکاران اداره گاز شهرستان کبودراهنگ مشغول کار تعمیراتی در ایستگاه تقلیل فشار گاز منطقه کوریجان بودند که نشت گاز اتفاق می‌افتد و با توجه به اینکه قابل مهار نبوده، منجر به آتش‌سوزی می‌شود و با نهایت تأسف دو تن از همکاران ما دچار حریق شده و فوت می‌کنند.

وی تشریح کرد: دو تن از همکاران اکیپ عملیات در ایستگاه مشغول کار بودند که با نشتی گاز، معادل ۴۰۰۰ برابر فشاری که شما در منزل استفاده می‌کنید، مواجه می‌شوند اما گستره آتش به حدی بوده که امکان مهار وجود نداشته است.

مهدوی تصریح کرد: ساعت ۱۱:۳۰ همکاران خط لوله در حین تردد از آن مسیر متوجه حادثه می‌شوند و بلافاصله شیر اصلی گاز را می‌بندند به طوریکه ساعت ۱۲ ظهر بدون نیاز به استفاده از وسایل اطفای حریق، آتش خاموش و مهار می‌شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر همکاران شرکت گاز مشغول کار هستند تا تعمیرات بخشی از خط لوله را که به جهت حریق دچار مشکل شده بود، انجام دهند به طوریکه طی یکی دو ساعت آینده گازرسانی به مجموعه کوریجان، مهاجران و روستاهای اطراف صورت گیرد.

حتما بخوانید :  تصادف جاده سبزوار - اسفراین + جزئیات و تعداد کشته های این خادثه

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان به خانواده‌های متوفیان در حادثه انفجار ایستگاه فشار گاز منطقه کوریجان تسلیت گفت و برای بازماندگانشان از خداوند متعال صبر جزیل مسئلت داشت.

مدیرکل بحران استانداری همدان نیز به ایسنا گفت: اکیپ عملیات شرکت گاز مشغول سرویس دوره‌ای ایستگاه تقلیل فشار گاز در منطقه کوریجان بودند که انفجار رخ داده و دو نفر در آتش می‌سوزند.

علیمردان طالبی با بیان اینکه اکیپ عملیات شامل سه نفر بوده که یکی از آنها به علت دور بودن از محل تعویض فیلتر جان سالم به در برده است، عنوان کرد: پس از وقوع حادثه، بلافاصله شیرهای گاز به صورت اتوماتیک قطع می‌شود و پس از ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت گاز داخل لوله تخلیه شده و آتش مهار می‌شود.

انفجار ایستگاه گاز همدان + جزئیات و تعداد کشته های این حادثه


حتما بخوانید :  ماجرای دریافت «دعوتنامه حج» از عربستان برای ایران چه بود؟