ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )

ایلان ماسک

ایلان ماسک یک انسان پر کار است که معمولا ًبا کمبود وقت مواجه می شود. وی که موسس و رییس شرکت های بزرگ تسلا (Tesla) و اسپیس ایکس (SpaceX) است، هفته ی کاری خود را به طور متناوب در این دو کمپانی می گذراند و در این مدت نیز نهارش را تنها در ۵ دقیقه می خورد و از جواب دادن به تلفن خودداری می کند تا قوت بیشتری را به کارهای مهم تر اختصاص دهد.

elon musk 7 w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )

از این رو جای تعجب ندارد که برنامه ی روزانه ی او بسیار فشرده باشد. در ادامه ی این مطلب قصد داریم نمایی از زندگی روزمره و برنامه ی کاری این غول دنیای تکنولوژی را در اختیار شما قرار دهیم.

musk kicks off his day bright and early rising at about 7 am in a reddit ama he said he usually got six hours of shut eye w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )ماسک صبح زود و معمولا ًقبل از ساعت ۷ صبح از خواب بیدار می شود و به گفته ی خودش معمولاً شش ساعت در شبانه روز می خوابد.

musk usually skips breakfast occasionally he will slow down long enough to grab a quick coffee and an omelette w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )ماسک معمولاً صبحانه نمی خورد اگر هم بخورد به یک قهوه ی سریع و املتی ساده اکتفا خواهد کرد.

one thing he always makes time for no matter what showering he once told reddit it was his most important daily habit w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )وی برای یک کار همیشه وقت دارد و آن نیز دوش گرفتن است. او در یکی از مصاحبه های خود در این مورد می گوید که دوش گرفتن از کارهای روزمره ای است که برای وی بسیار اهمیت دارد.

sdfsd ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )برنامه ی ایلان ماسک بعد از بیدار شدن از خواب بسیار پیچیده و شلوغ است به طوری که بین هر کار تنها ۵ دقیقه زمان استراحت وجود دارد. او هفته ای ۸۵ تا ۱۰۰ ساعت کار می کند و ۸۰ درصد از وقت او در سر کار به طراحی و مهندسی اختصاص پیدا می کند.

534 w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )برای ماسک هیچ دو روزی مثل هم نخواهند بود. او روزهای دوشنبه و جمعه را در شرکت اسپیس ایکس در لس آنجلس کار می کند. در روزهای سه شنبه و پنج شنبه برای کار به شرکت تسلا می رود. بر اساس آمارها وی به طور متوسط هفته ای ۴۲ ساعت را در شرکت تسلا و ۴۰ ساعت را در شرکت اسپیس ایکس حضور دارد. همچنین یک نصف روز در هفته را نیز در شرکت غیرانتفاعی «OpenAI» که در حوزه ی هوش مصنوعی فعالیت دارد می گذراند.

حتما بخوانید :  پرویز پرستویی ( از حاشیه تا زندگی خصوصی پرویز پرستوی )

12312 w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )در روزهای تعطیل اوضاع کمی متغیر است. یکشنبه ها را معمولاً در عمارت بل اَیر (Bel Air) خود می گذراند. شنبه ها نیز ممکن است برای کار به اسپیس ایکس برود.

2332 w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )یا شاید روز را در کنار ۵ پسر کوچکش بگذراند. وی در سال ۲۰۱۳ در مورد بچه هایش گفت:” چیزی که من فهمیده ام این است که می توانم هم در کنار آن ها باشم و هم از طریق ایمیل کارهایم را انجام دهم. هم می توانم پیش فرزندانم باشم و هم همزمان کار کنم. اگر این راه را پیدا نمی کردم مطمئناً نمی توانستم کارهایم را سروقت انجام دهم”.

3232 w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )انجام دادن چندکار با هم و کار کردن برای ساعت های طولانی و تا سرحد ممکن از استراتژی های کاری مهم ایلان ماسک است.

dfg w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )وی برای این که وقت بیشتری برای انجام دادن کارهایش داشته باشد بسیاری از تماس های تلفنی را نادیده می گیرد.همچنین وی ترجیح می دهد که از یک آدرس ایمیل ناشناس استفاده کند تا افراد برای او پیام های دردسرساز و وقت گیر نفرستند.

ger w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )او معمولاً وقت زیادی را به خوردن غذا اختصاص نمی دهد. ماسک معمولاً نهارش را در جلسه کاری و در عرض ۵ دقیقه خواهد خورد.

1174 w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )او بیشتر کالری های خود را در وعده ی شام دریافت می کند. وقتی که پای غذا در میان باشد او دوست دارد غذایش را با کوکای رژیمی بخورد. گزارش شده است که وی به غذاهای فرانسوی و باربکیو علاقه ی فراوانی دارد.

ssdfsd w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )با این که برنامه ی روزانه ی کاری او بسیار شلوغ است اما همیشه زمانی را نیز به مطالعه اختصاص می دهد. از کتاب های فانتزی مورد علاقه ی او می توان به داستان های کلاسیکی مانند «ارباب حلقه ها»، زندگینامه ی نوآورانی مانند بنجامین فرانکلین و آلبرت انیشتین و یک کتاب تاریخ قدیمی ۸۷ ساله در مورد ماجراجویان به نام «۱۲ نفر در مقابل خدایان» اشاره کرد.

Elon Musk and David Leppan w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )اگرچه وی یک بچه درس خوان و مثبت است اما به مهمانی علاقه ی فراوانی دارد و معمولاً در جشن ها و مهمانی های خانوادگی و دوستانه خوشگذرانی می کند.

sdfsd w700 ایلان ماسک کیست؟ از بیوگرافی تا سب زندگی و رازهای ثروتمند شدنش )ماسک بعد از اتمام کارهای روزانه اش تا ساعت یک بعد از نصف شب نمی خواهد و این عادت دیرخوابی برای کسی که می خواهد انسان را به کره ی مریخ بفرستد اصلاً عادت عجیبی نیست.