بازیگران مرد ترکیه ای محبوب و ستاره + عکس و بیوگرافی

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه

بازیگران مرد ترکیه ای : بازیگران و ستاره های محبوب ترکیه که با سریال هایشان آشنایی دارید سریال های که از هر کدام خاطره های زیبایی در ذهنتان نقش بسته است و شما با دیدن هر یک از بازیگران این سریال ها یاد آن خاطره ها خواهید افتاد شبکه های ایرانی نیز در خارج از کشور این سریال ها را به زبان فارسی ترجمه و پخش می نمایند که مخاطبان زیادی دارند و بی شک خیلی از افراد به تماشایی این سریال ها چه بصورت زبان اصلی و چه به زبان فارسی علاقمند می باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه را در سایت شهر مطلب خواهید دید با ما همراه باشید.

در این پست با ستاره های معروف کشور ترکیه بیشتر آشنا می شویم

دیگر راه‌شان را پیدا کرده‌اند از یک طرف سریال‌شان را با کلی خرج می‌سازند و از طرفی شبکه‌های تلویزیونی دست به نقد ایستاده‌اند تا آنها را بخرند و پخش کنند. در این میان بیشترین سود را بازیگران این سریال‌ها می‌برند که نه‌تنها در کشور خودشان بلکه در همه دنیا ستاره می‌شوند.

نگاهی انداخته‌ایم به پرطرفدارترین ستاره‌های سریال‌‌های ترکیه؛ اینکه از کجا آمده اند و چرا ستاره شدند.

هالیت ارگنچ – Halit Ergenc
سلطانی با رگه آلبانیایی

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

چه كسی باور می‌كند سلطان سلیمان با آن ریش بلند و اندام نسبتا ورزیده‌اش یك ستاره آثار موزیكال باشد كه با انجام حركات موزون در تئاترهای تركیه و حتی نیویورك به شهرت رسیده است؟ هالیت كه از جانب مادری، خون آلبانیایی در رگ‌هایش جاری است.

روزگاری قرار بود خواننده اپرا شود اما دست سرنوشت او را به سمت بازیگری برد تا پا جای پای پدرش بگذارد. او كه متولد ۳۰ آوریل ۱۹۷۰ است، در ۴۵ سالگی هنوز به اندازه پدرش، سیتارگنچ معروف نشده است.

هالیت عاشق كار كردن با كارگردان‌های جوان و مستعد است. وی تحصیلات ناتمامی در رشته مهندسی دریایی دارد. هالیت سال ۲۰۰۷ با گیزم سوییسالدی ازدواج كرده بود كه این ازدواج تنها یك سال دوام آورد.

پس از آن هنگام فیلمبرداری سریال «هزار و یك شب» با همبازی خود برگوزار كارل ازدواج می‌كند و ثمره این ازدواج یك پسر به‌نام علی است كه همگی در استانبول زندگی می‌كنند.

مهمت گونسور – Mehmet Gunsur
عروس فرنگی و آقای ستاره

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

سینمای تركیه، بازیگران و كارگردان‌های محدودی در سطح بین‌المللی دارد كه گونسور یكی از آنهاست.

البته بخشی از شهرت فرامرزی او در دنیای بازیگری، ازدواجش با یك مستندساز ایتالیایی به‌نام كاترینا مونسیو است. با این حال نمی‌توان منكر استعداد ویژه او در بازیگری شد؛

استعدادی كه هیات داوران جشنواره بین‌المللی پرتقال طلایی آنكارا در سال ۲۰۰۳ متوجه آن شدند و جایزه ویژه خود را به او اهدا كردند. گونسور ۴۰ساله كه متولد ۸ مه‌۱۹۷۵ در استانبول است صاحب دو فرزند به نام علی و مایاست.

او با سریال «حریم سلطان» شناخته شده اما در ایتالیا و ایالات‌متحده نیز فیلم‌هایی داشته كه فرصت بازی در آنها را به‌خاطر سابقه حضور موفقش در عرصه مدلینگ در جوانی به‌دست آورده است.

مهمت گونسور پیش از روی آوردن به بازیگری مدتی به‌عنوان ‌مهماندار فعالیت می‌كرد. او همراه خانواده‌اش در ایتالیا زندگی می‌كند و تنها برای بازی به تركیه می‌آید.

كنان ایمیرزاوغلو – Kenan Imirzaoglu
ستاره نه ریاضی‌دان!

شاید خود كنان هم فكر نمی‌كرد روزی پایش را از روستای محل تولدش بیرون بگذارد، چه برسد به آنكه برای تبلیغ پپسی قراردادهای هنگفتی ببندد و در كنار ستاره‌های روز تركیه قرار بگیرد. او نمونه‌ای از افراد موفقی است كه به‌خاطر تحصیلات، فرصت‌های بهتری را به‌دست آورد.

كنان با همین استعداد سر از دانشگاه صنعتی استانبول درآورد و در رشته ریاضی فارغ‌التحصیل شد.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

به‌خاطر چهره و اندام مطلوبش وارد دنیای مد شد و خیلی زود چشم كارگردان‌ها و تهیه‌كننده‌ها را خیره كرد. سال ۱۹۹۷ در بین۴هزار نفر شركت‌كننده مسابقه بهترین مدل تركیه به مرحله انتخاب ۲۰ نفر برتر صعود كرد سپس به‌عنوان نفر اول این مسابقه انتخاب شد.

بعد از آن به‌عنوان نماینده كشور تركیه در مسابقه بهترین مدل مرد جهان شركت کرد و با كسب مقام نخست، عنوان بهترین مدل مرد جهان را به خود و برای نخستین‌بار به كشور تركیه اختصاص داد.

این هنرمند ۴۱ساله و به‌عبارتی گرانقیمت ستاره سریال‌های ترك هرچند با «ایزل» شهرت بسیاری را به‌دست آورد

اما به‌نوعی بعد از پخش سریال «كارادایی» در آسیا و جهان مطرح شد. وی سال۲۰۱۲ برای بازی در سریال «كارادایی» مبلغ ۴میلیون دلار دریافت كرد كه این بیشترین دستمزد تاریخ تلویزیون تركیه محسوب می‌شود.

او از شهرت خود در امور خیریه نیز استفاده می‌كند و برای كمك به كودكان مبتلا به لوسمی در یك تبلیغ تلویزیونی ایفای نقش كرد.

انگین اوزتورك – Engin Ozturk
از پادشاه سلیم تا فاطما گل

انگین فرزند چهارم یك ارتشی بازنشسته است كه آینده‌اش با آمدن به آنكارا تغییر كرد، او با هدف پیگیری هنر درسش را ادامه داد و در دانشگاه رشته نمایش خواند. انگین هنوز وارد ۳۰ سالگی نشده با این حال رشد خوبی در عرصه شهرت داشته است.

او كه می‌خواست ابتدا در مدرسه نظامی تحصیل كند و پا جای پای پدرش بگذارد متوجه شد علاقه‌اش به سمت دیگری است و حالا در ۲۹سالگی متوجه شده كه درست انتخاب كرده است.

حتما بخوانید :  جشن نوروز در کردستان ( تصاویر زیبا از جشن سنتی نوروز کردستان )

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

انگین در تست اولیه انتخاب بازیگری برای مجموعه «فاطماگل» شركت كرد و ناگهان مرحله جدیدی در زندگی حرفه‌ای او آغاز شد.

او با كاراكتر «سلیم» به شهرتی بین‌المللی رسید و جالب این بود كه سریعا برای بازی در نقش «شاهزاده سلیم» نیز انتخاب شد و حالا با شهرت بین‌المللی این سریال‌ها، آینده روشنی پیش روی اوست.

انگین آكیورك – Engine Akyurek
تاریخدان با استعداد

واقعا مشخص نیست چطور یك فارغ‌التحصیل رشته تاریخ، نفر اول مسابقات استعدادیابی بازیگری در تركیه می‌شود و به جای تدریس در دانشگاه، مقابل دوربین مجموعه‌های مختلف نقش‌آفرینی می‌كند. بازیگر ۳۴ساله كه پدرش از مقامات رسمی تركیه بود

سال‌۲۰۰۶ تحسین منتقدان را برای هنرنمایی‌های ویژه خود برانگیخت و توانست وارد پروژه‌های متعدد دیگری شود.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

بازی وی در مجموعه «اگر من یك ابر بودم» برگ برنده دیگری در كارنامه اوست اما این سریال «فاطماگل» بود كه او را در آسیا مطرح کرد. عمده كارهایی كه او بازی كرده در كشورهای مختلف دوبله و پخش شده‌اند كه این مسئله به شهرت او كمك بسیاری كرد.

لازم به ذكر است كه او رابطه خوبی با رسانه‌ها و مطبوعات ندارد و حتی در كارهای تبلیغاتی نیز شركت نمی‌كند و از او به‌عنوان یك ستاره دور از رسانه یاد می‌شود!

آراس بولوت اینملی – Aras Bulut Iynemli
آقای مهندس ستاره شد

شاهزاده بایزید سریال «حریم سلطان» فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع هوایی است و در خانواده‌ای هنرمند متولد شده است. او كه متولد ۲۵ آگوست ۱۹۹۰ است، تنها ۱۹سال داشت كه وارد عرصه بازیگری شد اما به موفقیتی نرسید و به كارهای تبلیغاتی روی آورد.

مجموعه «روزی روزگاری» به سكوی پرتاب او بدل شد و با جوایزی كه برای آن كار گرفت از بازیگری در نقش‌های مكمل جدا شد و این چند سال اخیر تنها در نقش‌های اصلی ایفای نقش می‌كند.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

آراس كه تنها ۲۵سال دارد جوایز و مجموعه‌های موفقی را در كارنامه دارد. برادر وی نمایشنامه‌نویس است و خواهرش نیز به خوانندگی می‌پردازد. جالب است بدانید كه او زمانی‌كه سریال «روزی روزگاری» پخش می‌شد خیلی‌سریع برای بازی در نقش «بایزید» انتخاب شد.

بوراك اوزچویت – Burak Ozcivit
مدلی که بازیگر شد

شاید جامعه ایرانی بوراك را با سریال «حریم سلطان» شناخته باشد اما او سال۲۰۰۵ و در۲۱ سالگی برای دنیا، مدلی شناخته شده بود، یعنی زمانی كه بعد از بردن جایزه بهترین مدل تركیه در رقابت‌های جهانی شركت كرده و به مقام دوم رسید.

البته نكته جالب درباره بوراك این است كه او خودش فارغ‌التحصیل رشته عكاسی است و قرابت خوبی با دنیای دوربین و این مدیوم دارد.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

روزی كه برای مجموعه «رازهای كوچك» مقابل دوربین رفت، مدل سبیلی كه داشت بین جوان‌های تركیه به مد بدل شد. او امروزه از این موضوع به‌نفع خود استفاده كرده است و رستورانی در تركیه راه‌اندازی كرده و لوگوی رستوران را طرح سبیل خود قرار داده است.

بوراك اوزچویت كه ۳۱سال دارد وارد عرصه تبلیغات نیز شده و توانسته ۲ سال جایگاه اول تبلیغات پپسی را از آن خود كند كه قبلا این جایگاه از آن كنان ایمیرزاوغلو بود.

او همچنین یك سال به‌عنوان نماینده تبلیغاتی شامپوی كلیر فعالیت كرد. بوراك اوزچویت این روزها وارد عرصه نویسندگی و تهیه‌كنندگی نیز شده است.

بورا گولسوی – Bugra Gulsoy
یک همه فن حریف واقعی

آچار فرانسه تركیه سوابق اجرایی خوبی به‌عنوان معمار، عكاس، كارگردان، مستندساز، گرافیست و عكاس دارد اما عمده مردم او را تنها در قالب یك بازیگر می‌شناسند.

بورا با نقش «گونی» در سریال «كوزی‌گونی» و حضورش در سریال «فاطماگل» به شهرت رسید اما این اتفاق یك شبه رخ نداد، آن هم برای استعدادی كه از ۱۳سالگی روی صحنه نمایش بود. حتی روی جلد یكی از نشریات عكس او را با تیتر استعداد چندمنظوره چاپ كرده‌اند.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

بورا كه متولد ۲۲ فوریه ۱۹۸۲ است، هرقدر در زندگی هنری‌اش خوب عمل كرده در زندگی شخصی‌اش ناموفق است.

او مدتی با سلن سویدر نامزد بود اما هیچ‌وقت این نامزدی به ازدواج ختم نشد. بعد از آن او با بوركو كارا آشنا شد و ۲۲جولای ۲۰۱۱ با هم ازدواج كردند اما این ازدواج تنها یك سال دوام آورد و سال۲۰۱۲ از هم جدا شدند!

اركان پتكایا – Erkan Petekkaya
مرد خانواده

این بازیگر ۴۴ساله و كهنه‌كار در سال‌های اخیر مجموعه‌ها و فیلم‌های مختلفی را كار كرده است. اركان در كنار همسر و فرزندش خانواده خوشبختی را تشكیل داده كه حامی او در مسیرهای هنری‌اش هستند.

او با شروع دهه۹۰ جذب بازیگری شد ولی با مجموعه‌هایی چون «دیلاخانم» در سال‌های اخیر به شهرت رسید. در عین حال صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاك است و برنامه‌هایی هم برای انتشار آلبوم موسیقی دارد.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

او همچنین فروشگاه مجهز و بزرگی برای عرضه محصولات پروتئینی دارد. با این حال مردم تركیه ترجیح می‌دهند او را به‌عنوان یك هنرمند به یاد بیاورند.

اركان چندبار برای هنرنمایی‌اش نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شده است اما هنوز موفق به دریافت این جایزه نشده، لازم به ذكر است زمانی‌كه ۲۰سال داشت دوره بازیگری تئاتر را در كشور انگلستان گذراند.

مورات ایلدیریم – Murat Yildirim
جنجالی‌ترین ستاره ترکیه

یكی از جنجالی‌ترین پرونده‌های مربوط به موادمخدر در تركیه مربوط به این ستاره است. ستاره‌ای كه سفیر فرهنگی تركیه در یونیسف بوده و تحصیلاتش را در رشته مهندسی مكانیك به پایان رسانده است.

حتما بخوانید :  اینستاگرام بازیگران و چهره های محبوب ایرانی + آدرس و تصاویر جدید

برعكس پدرش كه معلم ادبیات بود او به ریاضیات علاقه داشت اما سر آخر به بازیگری روی آورد. البته از آن بچه درسخوان‌های گوشه‌گیر نبود و اتفاقا به كارهای اكتیو علاقه نشان می‌داد؛ شاید به‌همین علت مدتی نوازنده درام در یك گروه موسیقی شد.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

مورات ۳۶ساله متولد ۱۳آوریل ۱۹۷۹ از آن دست هنرمندانی است كه پله‌پله جلو آمده و حتی در اوایل نمایش‌های كمدی سطح پایین بازی می‌كرد كه روزی استعداد او ازسوی یك نویسنده كشف شد. مورات سال‌۲۰۰۶ دو نقطه عطف بزرگ زندگی‌اش را با فیلم «برزخ» تجربه كرد؛

ابتدا آشنایی با همسرش، بورچین ترزیولو و بعد هم نامزدی جایزه پرتقال طلایی بهترین بازیگر مرد. او و بورچین ۲۰ ژوئن ۲۰۰۸ باهم ازدواج كردند، اما سال۲۰۱۴ بعد از پرونده موادمخدر مورات، بورچین از او جدا شد.

این پرونده هنوز در دادگاه‌های تركیه باز بوده و روی قراردادهای كاری مورات نیز تاثیر گذاشته است. كمپانی‌ها منتظر حكم نهایی دادگاه وی هستند.

تولگاهان ساییشمان – Tolgahan Sayisman
ستاره‌ای‌که طرفدار فوتبال است

تیم فوتبال فنرباغچه تركیه حتما به خودش می‌بالد كه این بازیگر ۳۴ساله باسابقه مدلینگ و مجری‌گری از طرفدارانش است. او جزو هنرمندان تحصیلكرده تركیه است كه با نمراتی عالی در رشته مدیریت كسب‌وكار فارغ‌التحصیل شد

و به عنوان بهترین مدل جهان در سال‌های۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ افتخاراتی را در كارنامه حرفه‌ای خود به ثبت رسانده است. تولگاهان در سینما نیز فعالیت‌هایی داشته كه البته به اندازه مجموعه‌های تلویزیونی او مانند «عمر گل لاله» موفق نبودند.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

البته این سریال حواشی زیادی برای او داشت، در ابتدا او با سرنای ساریكایا (یشیم) نامزد بود كه اواسط كار نامزدی آنها منتفی می‌شود و چند ماه بعد خبر نامزدی او و سلن سویدر (توپراك) حواشی زیادی برای او به راه می‌اندازد.
هرچند با تمام آن حواشی این نامزدی رسما ادامه دارد.

این بازیگر كه حتی زمزمه‌هایی مبنی بر حضورش در فیلمی از علیرضا امینی به گوش می‌رسید، از حدود ۲۵سالگی به بازیگری روی آورده و در كمتر از یك دهه به یكی از مطرح‌ترین ستاره‌های تلویزیون تركیه بدل شده و با كارگردان‌های بزرگی همكاری كرده است.

كیوانچ تاتلیتو – Kivanc Tatlitug
سوپراستار ستاره‌ها

شاید اگر مادر كیوانچ عكس‌های او را به آژانس‌های استعدادیابی تبلیغاتی نمی‌فرستاد، امروز این هنرمند را به‌عنوان یكی از ستاره‌های بسكتبال تركیه می‌شناختیم نه بازیگر،

اما تقدیر او را وارد گود هنر كرد تا امروز در ۳۲سالگی عمده درآمدش را از تبلیغات برای برندهای مطرح جهان كسب كند. بهترین مدل سال۲۰۰۲ جهان و دارنده جوایز متعدد بازیگری نقش اول از سمت اجداد مادری‌اش جزو مهاجران بوسنیایی بودند و برای صدها سال به كار نانوایی اشتغال داشتند.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

كیوانچ در ایران با نقش «مهند» در سریال «عشق ممنوع» مطرح شد اما در غرب او را به‌عنوان برادپیت خاورمیانه می‌شناسند. او به همراه خواننده مطرح مصری عمرودیاب یك اجرای زنده نیز داشته است.

در كنار بازیگری به همراه برادر خود به هتل‌سازی نیز مشغول است و ازجمله علائق وی داشتن موتورهای لوكس هارلی دیویدسون است.

كیوانچ در امور خیریه نیز فعالیت زیادی دارد كه یكی از آنها حراج ساعتش برای اهدا به یونیسف بود. از مهم‌ترین تبلیغات او می‌توان به بستنی مگنوم، پوشاك ماوی، شامپو هداندشولدر و آك‌بانك اشاره كرد.

ابراهیم چلیكول – Ibrahim Celikolu
مدل، بسکتبالیست و هنرمند

قد بلند ابراهیم چلیكول او را وارد عرصه بسكتبال كرد و چهره فوتوژنیكش او را به دنیای مد كشاند. سرانجام نیز با تلفیق هر دو استعداد ذاتی خود و كسب مهارت‌های فردی وارد دنیای بازیگری شد.

او كه با مجموعه «مرحمت» بیش از حضورش در مسابقات بسكتبال یا بیلبوردهای تبلیغاتی این كار شناخته شده است متولد ۱۴ فوریه ۱۹۸۲ است. ابراهیم كه ۳۳ساله است در ۱۸سالگی پدرش را از دست داد اما به‌سرعت خودش را پیدا كرد و در كنار تحصیل در دانشگاه وارد كار حرفه‌ای شد.

لیست ستاره های محبوب سینمای ترکیه + تصاویر

او خیلی زود مسیرش را در بازیگری هموار كرد و اگرچه هنوز نتوانسته منتقدان را راضی كند اما یكی از ستاره‌های آینده‌دار آثار تجاری به حساب می‌آید.

ابراهیم تنها یك خواهر دارد. او كه زندگی روستایی را به زندگی شهری ترجیح می‌دهد، در یك مزرعه بزرگ در خارج از شهر زندگی می‌كند و در این مزرعه به پرورش اسب مشغول است.

بازیگران مرد ترکیه ای محبوب و ستاره + عکس و بیوگرافی