بازیگران سریال پایتخت ۵ چه کسانی هستند ؟ حذف قدیمی ها

سیروس مقدم از تغییر بازیگران پایتخت ۵ خبر داد

بازیگران سریال پایتخت ۵ :سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت آخرین خبر را از پایتخت ۵ از جمله بازیگران و زمان پخش این سریال را اعلام کرد.

محسن تنابنده باانتشار این عکس دراینستاگرامش یکی ازلوکیشنهای سریال«پایتخت ۵ »را رونمایی کرد.

این سریال که بخشی ازتصویربرداری آن درکشورقبرس انجام خواهدشد، در ماه رمضان ۹۶ ازشبکه ۱سیما پخش می شود

آغاز تصویربرداری «پایتخت۵» از ۲۵ فروردین

عوامل تولید سریال «پایتخت» تصمیم دارند تا پس از پایان پخش سریال «علی‌البدل» از اواخر فروردین ۹۶ ساخت سری پنج «پایتخت»‌ را در قبرس کلید بزنند.

سیروس مقدم که با ساخت چندگانه سریال موفق «پایتخت» به محبوبیت ویژه‌ای در میان مردم و مخاطبان رسیده است پس از تولید و پخش سریال «علی‌البدل» به سراغ ساخت سری پنجم این مجموعه تلویزیونی می‌رود. تولید سری پنجم سریال «پایتخت» تهیه کنندگی سازمان اوج و با حضور گروه سازنده این سریال قطعی و پیش تولید کار هم مراحل نهایی را پشت سر می‌گذارد. در حال حاضر فیلمنامه «پایتخت ۵» در مراحل پایانی نگارش قرار دارد و به نظر می‌رسد فیلمبرداری این سریال بیش از دو ماه به طول بیانجامد.

ترکیب اصلی فیلمنامه «پایتخت ۵» این است که خانواده‌ای مجبور می‌شود به دلایلی سر از آتن دربیاورند و بعد ماجراهایی برایشان اتفاق می‌افتد که همبستگی و عشق و علاقه این خانواده به یکدیگر روایت می‌شود. همچنین در این مجموعه قصد دارند تا علاوه بر زدن تلنگرهایی به گروه‌های تکفیری و کشورهای بحرانی منطقه، اهمیت وطن و درک درست از کنار هم بودن به مخاطب نشان داده شود.

با برنامه‌ریزی انجام شده در روز ۲۵ فروردین ماه و در شهر «گیرنه» قبرس، کار تولید «پایتخت ۵» را شروع می‌کنند. بخش‌های خارجی این سریال در کشور قبرس و بعضی بخش‌های داخلی ایران نیز در پرند تصویربرداری می‌شود.

محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، احمد مهران‌فر، علیرضا خمسه، سارا و نیکا فرقانی، لیندا کیانی، ‌ محمدرضا علیمردانی از جمله بازیگران این سریال بودند.

سریال «پایتخت ۵» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری جدیدترین محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است که قرار است برای پخش در ایام ماه رمضان از سیمای ملی تولید شود.

آخرین خبر از سریال پایتخت ۵

سیروس مقدم با اشاره به اینکه سری پنجم سریال پایتخت ماه رمضان سال آینده پخش می شود اظهار داشت:هرزمانی مردم احساس خستگی کردند، تولید پایتخت را متوقف خواهیم کرد.

در حال حاضر فیلمنامه «پایتخت ۵» در حال نگارش است و به نظر می رسد فیلمبرداری این سریال حدود ۴ ماه به طول بیانجامد. ضمن آن که در تلاش هستیم که فیلمبرداری کار را از بهمن ماه آغاز کنیم.

پایتخت 5

بازیگران سریال پایتخت ۵

وی مهم ترین عنصر و ویژگی سریال پایتخت را زندگی مردم دانست و با عنوان اینکه زندگی مردم دچار کسالت نمی شود بیان کرد:پایتخت هم دقیقاً بازتاب زندگی مردم است و مردم خود را در آن می بینند و تا زمانی که مسائل و مشکلات مردم گفته شود و تأکید روی خصوصیات مردمی شود بیننده خواهد داشت، اما به محض اینکه گرفتار تکرار مکررات شود، درجا زند و حرف های فانتزی و ماورایی را مطرح کند، مردم نیز با آن ارتباط برقرار نمی کنند.

مقدم بابیان اینکه پایتخت ۵ ماه رمضان سال آینده پخش می شود گفت:صحبت های اولیه شده و انشالله به زودی کار کلید می خورد.

وی درباره تغییر بازیگران سریال پایتخت گفت:این سریال تیمی ثابت دارد و تغییر در بازیگران نداریم و ممکن است بازیگران جدیدی به تیم اضافه شوند اما ترکیب اصلی ثابت است.

مهران احمدی در پایتخت ۵ حضور دارد؟

وی درباره حضور مهران احمدی در نقش بهبود در سریال پایتخت گفت:احمدی در پایتخت ۴ نیز حضور نداشت زیرا جزو خانواده اصلی این سریال به شمار نمی رود و منظور از خانواده اصلی چهارنفری است که آن را تشکیل می دهند.

کارگردان سریال پایتخت درباره برخی اظهارنظرها مبنی براینکه بافرهنگ و گویش مازندرانی در این سریال بازی شده است، عنوان کرد:به این حرف ها اعتقادی ندارم و قابل بحث نیست و همواره هدفم خدمت به مردم بوده است.

وی گفت:سال آینده سریال هنگام بیداری را با موسسه اوج کلید می زنیم که درباره ماجرای تنگستان و اشتغال بوشهر در جنگ جهانی اول است.

گفتنی است سریال «پایتخت ۵» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری جدیدترین محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است که قرار است برای پخش از سیمای ملی تولید شود.

عکس یادگاری سردار آزمون و بازیگران سریال پایتخت ۵ در پشت صحنه

عکس آغاز تصویربرداری سریال پایتخت ۵

تصویربرداری سریال پایتخت۵ به کارگردانی «سیروس مقدم» در شهرستان شیرگاه استان مازندران آغاز شد.

در حالی‌که پیش‌ از این برخی رسانه‌ها در شبکه‌های اجتماعی خبرهایی از آغاز فیلم‌برداری سریال پایتخت ۵ در شهرهای مختلف داده بودند، ولی تصویربرداری این سریال با حضور عوامل اصلی و بازیگران «پایتخت۵» صبح دیروز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت آغاز شد.

سیروس مقدم از تغییر بازیگران پایتخت ۵ خبر داد

سیروس مقدم: «پایتخت۵» شبیه هیچ یک از سری‌های قبلی‌اش نیست

واقعیت این است که اگر موسسه اوج ورود نمی‌کرد، شاید اصلا پایتخت ۵ ساخته نمی‌شد؛ به این دلیل که این مجموعه به لحاظ دیگر سریال‌های روز تلویزیون، سریالی پرهزینه‌تر است.

سیروس مقدم حالا دیگر به یکی از آن چهره‌هایی تبدیل شده که نامش برای تمام مخاطبان تلویزیون آشناست؛ یکی از چند کارگردان پرکار و کوشای تلویزیون که هرساله مجموعه‌های نمایشی را روانه آنتن می‌کند و می‌شود گفت با ذائقه مخاطبانش حسابی آشناست. مخاطبان هم البته با جنس کارهای او ارتباط خوبی برقرار کرده‌اند و مجموعه‌هایی که مقدم ساخته، همه از پربیننده‌ترین‌های زمان پخش خود بوده‌اند.

«علی‌البدل» به عنوان تازه‌ترین مجموعه نوروزی او البته از ضوابطی متفاوت هم برخوردار است. قصه‌ای که برای نخستین بار در فضایی فرضی و لامکان می‌گذرد و داستان شخصیت‌هایش را روایت می‌کند. چگونگی و چرایی ساخت این مجموعه و نیز آگاهی از سرنوشت ساخت «پایتخت ۵» اصلی‌ترین محور گفت‌وگوی ما با سیروس مقدم بود.

طبق آمارهای اعلام شده علی‌البدل به عنوان پربیننده‌ترین مجموعه نوروزی از سوی مخاطبان انتخاب شده است. فکر می‌کنید ممکن است که این مجموعه هم ادامه‌دار شود و سری‌های بعدی را هم برایش بسازید؟

این تصمیم به سه عامل اصلی بستگی دارد ؛ اول این‌که باید ببینیم مردم و مخاطبان این بار هم خواهان ادامه این مجموعه هستند یا نه. شرط دوم تصمیم‌گیری مدیران و میزان رضایت آنها از مجموعه است، و در نهایت باید ببینیم اصلا خودمان حرف تازه‌ای برای گفتن داریم یا نه؟ من الان فقط در خصوص بخش سوم می‌توانم بگویم که بله، حرف‌هایی داریم و حتی محسن تنابنده طرح‌هایی را با من مطرح کرده است که در صورت توافق می‌توانیم سری بعدی علی‌البدل را بر اساس آن بسازیم.

برای به دور کردن فضا و ساختار علی‌البدل از مجموعه پایتخت چقدر فکر کردید؟ از صحبت‌هایتان به نظر می‌رسد تمام تلاشتان را برای این‌که علی‌البدل اثری مستقل و متمایز در کارنامه‌تان محسوب شود، انجام داده‌اید.

از همان ابتداکه ایده اولیه علی‌البدل در ذهنمان شکل گرفت، تمام تلاشمان را به این موضوع معطوف کردیم، چرا که داشتیم مجموعه‌مان را در اوج موفقیت پایتخت کلید می‌زدیم و امکان مقایسه زیاد بود. لذا همان ابتدا کوشش کردیم به لحاظ جنبه‌های مختلف در ساختار، شخصیت‌پردازی، فضاسازی، پوشش، دیالوگ‌ها و حتی نوع قصه تا جایی که می‌توانیم از فضای پایتخت دور شویم.

کار سختی نبود؟

چرا، سخت‌ترین کارمان بود. ذائقه و سلیقه مردم حالا دیگر حسابی با پایتخت جور شده است. مردم هرگاه محسن تنابنده را می‌بینند یاد نقی می‌افتند، احمد مهران‌فر برایشان همان ارسطوست و در خصوص بازیگران دیگرمان هم همین‌طور. دور شدن از چنین تفکری کاری سخت بود و تمام بازیگران را در نقش‌هایی جدید و متفاوت چیدیم. برای مثال محسن تنابنده که با آن گریم و شخصیت‌پردازی از نقش نقی کاملا فاصله گرفت و ذره‌ای شباهت با آن نقش محبوب نداشت.

بــه نظر مـی‌رسیـد برخـــی شخصیت‌پردازی‌هــای علی‌البدل به اندازه پایتخت پخته و کامل نبود و کمی با عجله و سطحی طراحی شده بودند. این قضیه را قبول دارید؟

این اتفاق امری طبیعی است. ما در پایتخت قصه‌ای داشتیم که سر و کارش با آدم‌های واقعی بود و در جامعه می‌شد نمودهای گوناگونشان را دید؛ در حالی که در علی‌البدل شخصیت‌هایمان را تماما از صفر و ابتدا خلق کرده بودیم و خیلی مابه‌ازای بیرونی نداشتند، لذا طراحی‌شان مشکل‌تر بود و طبیعی هم هست که مخاطب دیرتر با آنها ارتباط برقرار می‌کرد و زمان بیشتری لازم بود تا با این شخصیت‌ها مأنوس شود.

با توجه به داستان و مضمون کلی کار دوست نداشتید این مجموعه در زمانی نزدیک‌تر به انتخابات روی آنتن برود؟

علی‌البدل اصلا با نیت نزدیکی به زمان انتخابات و اشاره به آن ساخته نشد. حرفی که قصه ما می‌زند، کلی است و فقط می‌خواهیم بگوییم اگر خداوند ثروتی بزرگ و زیرزمینی را در اختیارتان قرار داده، قدرش را بدانید و به دنبال استفاده درست از آن باشید. ضمن این‌که امیدتان هم به این نباشد فردی دیگر سر برسد و ناگهان تمام مشکلات‌تان را حل کند. بهتر است به جای دعواهای بچگانه و لج و لج‌بازی‌ها، بیاییم و به هم کمک کنیم و از آن به نفع بهتر شدن زندگی‌هایمان استفاده کنیم. این حرف اصلی‌مان بود.

البته شما پیش از این مجموعه «چک برگشتی» را در زمانی نزدیک به انتخابات ساخته بودید و اتفاقا مجموعه موفقی هم از کار درآمد. دلتان نمی‌خواست به صورت خودخواسته این اتفاق را در علی‌البدل تکرار کنید و در میانه داستان به مردم نوعی آگاهی سیاسی ببخشید یا برای رسیدن به بلوغ سیاسی و افزایش مشارکت اجتماعی ترغیبشان کنید؟

ما هنگام ساخت کار اصلا اطلاع نداشتیم که این مجموعه قرار است نوروزی بشود. در آن زمان برای پخش در ماه رمضان صحبت‌هایی شده بود. بعدش هم که مشخص شد کار نوروزی است، دیگر مجموعه ساخته و ضبطش تمام شده بود.

اگر می‌دانستید چطور؟ تغییری در محتوای داستان ایجاد نمی‌کردید؟

خب طبیعی است که تغییراتی می‌دادیم. من همیشه گفته‌ام ما هیچ‌گاه با فیلمنامه کامل سر صحنه فیلمبرداری نمی‌رویم، چرا که دلمان می‌خواهد تا حد امکان به روز باشیم و اتفاقات روز را در کار بگنجانیم. اگر از ابتدا با این آگاهی مجموعه را می‌ساختیم،‌ به طور قطع حرف‌ها و شوخی‌هایی وارد فیلمنامه می‌کردیم.

حتما بخوانید :  روسیه ترامپ را برای چه اهدافی می خواهد + جزئیات

حالا علی‌البدل به پایان رسیده و احتمالا دوباره تمام حواس و انرژی‌تان معطوف پایتخت است. از سری جدید این مجموعه برایمان بگویید. این بار سراغ چه لوکیشن‌هایی خواهید رفت؟

فیلمبرداری پایتخت ۵ بزودی آغاز می‌شود. آن‌طور که در فیلمنامه تعریف شده چند قسمت ابتدایی کار از شهر علی‌آباد واقع در استان مازندران کلید خواهد خورد، چهار قسمت را در یکی از کشورهای خارجی (قبرس) ضبط می‌کنیم و باقی قسمت‌ها مجددا در ایران و احتمالا قشم یا کیش فیلمبرداری می‌شود.

در این مجموعه قرار است برای اولین بار همکاری با سازمان هنری ـ رسانه‌ای اوج را تجربه کنید. پیش‌بینی‌تان از این همکاری چیست؟ فکر می‌کنید این سرمایه‌گذاری مشترک چقدر می‌تواند به ارتقای سطح کیفی آثار نمایشی منجر شود؟

واقعیت این است که اگر موسسه اوج ورود نمی‌کرد، شاید اصلا پایتخت ۵ ساخته نمی‌شد؛ به این دلیل که این مجموعه به لحاظ دیگر سریال‌های روز تلویزیون، سریالی پرهزینه‌تر است. قصه ما در چهار منطقه مختلف روایت می‌شود، بخشی از آن در خارج از کشور می‌گذرد و بازیگران متعددی هم داریم؛ لذا با توجه به شرایط مالی سازمان، طبیعی بود ساخت چنین مجموعه‌ای فشاری را تحمیل می‌کرد و در نتیجه نیاز به یک حامی داشتیم. در چنین شرایطی موسسه اوج این همکاری را پیشنهاد کرد و ما هم پذیرفتیم.

… و نحوه این همکاری به چه صورت است؟

قطعا شما خود مستحضرید پایتخت پروژه‌ای است که توانسته در جلب نظر گروه‌های مختلف مردم ـ پیر و جوان و زن و مرد ـ موفق باشد و طیف‌های گوناگونی را به تماشای خود بنشاند. هدف اوج از این همکاری این بوده که با امتداد ساخت مجموعه، به نوبه خود به این وفاق ملی کمک کند و ایرانی‌هایی را که دارای منافع و مشترکاتی به لحاظ ملی هستند دوباره دور هم جمع کند. پایتخت سریالی است که در بطن خود به ارزش‌های انسانی و دینی و ملی و روابط درست بین اعضای خانواده می‌پردازد؛ این‌ها از همان ابتدا جزو اهداف و آرمان‌های ما بوده‌اند و لازم نیست حتما پای اوج به میان بیاید که روی ارزش‌هایمان تاکیدی داشته باشیم. از ابتدا هم هیچ سفارش و تاکید خاصی به ما نکرده‌اند؛ چرا که می‌دانند اهداف ما همین است.

پخش مجموعه برای ماه رمضان امسال قطعی است؟

تمام تلاشمان را می‌کنیم. فیلمنامه هم در حال نگارش است و سعی می‌کنیم با سرعت خوبی به پیش برویم.

نوید اتفاقاتی تازه در پایتخت

اگر قرار بود در پایتخت ۵ هم دوباره همان حرف‌های سابق را بزنیم و روی موج موفقیت سری‌های پیشین کار را ادامه بدهیم، مطمئن باشید اصلا به ساخت مجموعه فکر نمی‌کردیم. حسن پایتخت را باید در رو به جلو بودن همیشگی‌اش دانست و این‌که هر بار با اتفاقاتی جدیدتر روبه‌رو می‌شود و قصه‌های تازه می‌گوید. به شما این اطمینان را می‌دهم که پایتخت ۵ شبیه هیچ‌یک از سری‌های قبلی‌اش نیست و در فضاهایی نو روایت می‌شود.

بازیگران جدید سریال پایتخت ۵

در مجموعه تلویزیونی «پایتخت ۵» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری بازیگرانی همچون محسن تنابنده، احمدمهرانفر، علیرضا خمسه، ریما رامین‌فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، بهرام افشاری، سارا و نیکا فرقانی، مجتبی و مصطفی بلال حبشی، سلمان خطی و…ایفای نقش می‌کنند

عوامل سازنده سریال پایتخت ۵

سایر عوامل این مجموعه تلویزیونی عبارتند از: تهیه کننده: طراح و سرپرست نویسندگان (محسن تنابنده)، مدیر تصویربرداری (فرشاد گلسفیدی)، گروه تصویر (وحید ملک محمدی، شمس‌الدین رئیس‌وند، امیرحسین آرده‌، رضا احمدی و حسین ارقبایی)، مدیرچهره‌پردازی (مجید اسکندری)، مجریان گریم (مرتضی کهزادی، محبوبه تاتلاری، ایمان خیراندیش و سروش عباسی)، مدیربرنامه‌ریزی (فهیمه کمالی)، دستیاراول کارگردان (مصطفی تنابنده)، منشی صحنه (آسیه معصوم‌زاده)، دستیار کارگردان (میلاد منصوری)، دستیار برنامه‌ریز (امین رنجبر)، طراح صحنه و لباس (آرزوغفوری)، گروه لباس (نسیم غضنفرزاده و ساهره جوانمرد)، گروه صحنه (جواد فاضلی، احمد عبدالهی و محمد مرادی)، مشاورهنری (عباس بلوندی)، مدیرصدابرداری (امیرپرتو زاده)، گروه صدابرداری (پرویز جلیلی و علی میرزاد)، تصویربردار پشت صحنه (خسرو احدزاده)، مدیرتولید (محموداتحادی)، مشاور رسانه‌ایی (مجتبی احمدی)، دستیارتهیه (محمدرضا آهی)، عکاس (نادر فوقانی)، مدیرتدارکات (آرش صالحی)، دستیاران تدارکات (ابولفضل لطفی)، سینه موبیل (ایمان احمدی و ایرج ابراهیمی)، بدلکار (امیرحسین خنجری)، حمل و نقل (رضا جنانی، محمدرضا عبدالله زاده، مازیار نوری، مسعود رحیمی، رضا خالقی و

عکس های جدید گریم بازیگران پایتخت ۵