بزرگترین آزمایش هسته‌ ای کره شمالی در راه است + تصاویر و جزئیات

کره شمالی برای انجام بزرگترین آزمایش هسته‌ای خود آماده می‌شود

بزرگترین آزمایش هسته‌ ای کره شمالی : یک سایت خبری در کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی خود را برای اجرای بزرگترین آزمایش هسته‌ای تاریخ خود با قدرتی ۱۴ برابر آخرین آزمایش هسته‌ای‌اش، آماده می‌کند.

محل احتمالی آزمایش هسته‌ای کره
آزمایش هسته‌ ای جدید کره شمالی

به گزارش شهر مطلب به نقل از ایسنا، به نقل از روسیه الیوم، اندیشکده کره‌ای-آمریکایی وابسته به دانشگاه جان هاپکینز آمریکا امروز (یکشنبه) در تازه‌ترین تحلیل خود اعلام کرد، کره شمالی برای اجرای ششمین آزمایش هسته‌ای خود که بزرگترین آنها خواهد بود، آماده می‌شود.

در تصاویر ماهواره‌ای جدیدی که به همراه این تحلیل منتشر شده، دیده می‌شود که حفاری بزرگی در محل ویژه آزمایش‌های هسته‌ای در شهر بونگ-کیه واقع در شمال شرق کره شمالی در دست انجام است.

کره شمالی تاکنون پنج آزمایش هسته‌ای اجرا کرده که آخرین آنها هیدروژنی بود و در سپتامبر ۲۰۱۶ در شهر بونگ-کیه انجام شد.

این سایت در ادامه نوشت، حجم حفاری که کره شمالی در حال انجام آن است نشان می‌دهد پیونگ‌یانگ به دنبال اجرای یک آزمایش هسته‌ای با قدرت انفجاری ۲۸۲ هزار تن تی‌ان‌تی است.

قدرت انفجاری اولین آزمایش هسته‌ای کره شمالی تنها در حدود ۸۰۰ تن بود، قدرت انفجار دوم به حدود ۲.۲۰۰ تا ۴۰۰۰ تن افزایش یافت. قدرت انفجاری آزمایش سوم در حدود هشت تا ۱۰ هزار تن و در آزمایش آخر به ۱۰ هزار تن رسید.

حتما بخوانید :  تفریح جدید رونالدو ( رونالدو را در حال پرواز با فلای برد روی آب )

بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که کره شمالی پس از تحریم‌های بین‌المللی، آزمایش‌های هسته‌ای جدیدی را انجام دهد. تصاویر ماهواره‌ای نیز حاکی از افزایش فعالیت‌ها در محل اجرای آزمایش‌های هسته‌ای در این کشور هستند.

ژاپن نیز پهپادی را جهت بررسی فعالیت‌های همسایه هسته‌ای‌اش به پرواز درآورده. چین هم اعلام کرده که میزان مواد رادیواکتیو در نزدیکی مرزهای خود با این کشور را تحت نظر دارد.

کره شمالی در ماه‌های اخیر آزمایش‌هایی را با شلیک موشک‌های بالستیک انجام داده که برخی از آنها به به سوی آب‌های منطقه‌ای ژاپن شلیک شد.

کره شمالی بر اساس تحریم‌های اعمال شده از سوی سازمان ملل اجازه انجام آزمایش‌های هسته‌ای و یا موشکی را ندارد.

شورای امنیت در هفتم مارس شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی را محکوم کرده و با ابراز نگرانی نسبت به این اقدامات و نقض قطعنامه‌های شورای امنیت، تهدید کرد اقدامات جدی‌تری برای جلوگیری از تکرار این آزمایش‌ها در پیش خواهد گرفت.

نقشه جدید آزمایش هسته ای جدید کره شمالی


حتما بخوانید :  تصاویر جدید از جشنواره موسیقی فجر و خواننده ها (شب پنجم)