بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان

بزرگترین و سنگین موتور دیزل جهان

بزرگترین موتور دیزل: کشتی های کانتینری بعضی از بزرگترین و سنگین ترین وسایل هستند که روی دریاها به آرامی حرکت می کنند. آن ها بیش از ۳۶۵ متر طول دارند و می توانند ۱۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ کانتینر فولادی ۶ متری را در یک سفر حمل کنند. برای حرکت دادن این وسایل روی آب نیاز به مقدار زیادی انرژی است که از موتورهای دیزلی عظیم تامین می شود. برخی از کشتی های باری بزرگ موتورهایی شبیه به این دارند.

بزرگترین موتور دیزل جهان

کشتی های کانتینری بعضی از بزرگترین و سنگین ترین وسایل هستند که روی دریاها به آرامی حرکت می کنند.

آن ها بیش از ۳۶۵ متر طول دارند و می توانند ۱۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ کانتینر فولادی ۶ متری را در یک سفر حمل کنند. برای حرکت دادن این وسایل روی آب نیاز به مقدار زیادی انرژی است که از موتورهای دیزلی عظیم تامین می شود. برخی از کشتی های باری بزرگ موتورهایی شبیه به این دارند. «RT-flex96C» یک موتور توربوشارژ دوزمانه است که توسط سازنده فنلاندی «Wärtsilä» طراحی شده و درحال حاضر بزرگترین و قدرتمندترین موتور دیزلی جهان است. این موتور ۱۳.۵ متر ارتفاع و ۲۶.۵۹ متر طول دارد و تقریبا به بزرگی یک آپارتمان است. وزن آن بیش از ۲۳۰۰ تن و بزرگترین ورژن ۱۴ سیلندری آن ۸۰۰۸۰ کیلووات قدرت تولید می کند. این موتور در سپتامبر ۲۰۰۶ روی «اما مرسک» یک کشتی کانتینری که در زمان خود بزرگترین بود قرار گرفت. طرح این موتور بر اساس موتور قدیمی تر RTA96C است اما تکنولوژی ریلی مشترک، دنده های زنجیری، پمپ های سوخت و محرک های هیدرولیکی دارد. نتیجه، عملکرد بهتر در چرخش های کمتر در هر دقیقه، مصرف سوخت کمتر و آلودگی کمتر شده است. یکی از قابل توجه‌ترین ویژگی های این موتور غول پیکر بازده حرارتی بالای آن است، که بیش از ۵۰ درصد است. که به این معنی است که ۵۰% از حرارت تولید شده از سوختن سوخت تبدیل به نیرو می شود. برای مقایسه، کوچکترین موتورهای هواپیما می توانند فقط به ۲۵-۳۰% راندمان حرارتی دست یابند.

حتما بخوانید :  خنده دارترین عکس های ایرانی و خارجی به روز در شبکه های اجتماعی

522309 321 بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان

عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان

522310 999 بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان522311 309 بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان

522312 667 بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان

522313 464 بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان

522314 387 بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان

بزرگترین موتور دیزل جهان + عکس های جالب سنگین موتور دیزل جهان