بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ

غول‌ پیکرترین هواپیمای دنیا

بزرگترین هواپیمای جهان : پس از چهار سال از شروع فرآیند تولید، بزرگ‌ترین هواپیمای جهان برای نخستین بار از آشیانه‌اش خارج شد.هواپیمای Stratolaunch دارای طول بالی بزرگ‌تر از عرض زمین فوتبال است و برای حمل موشک‌ به “استراتوسفر” (دومین لایه جو زمین) طراحی شده‌ است. در آن جا، موشک‌ پس از جدا شدن از هواپیما، موتورهایش روشن می‌شود و به حرکت خود در فضا ادامه می‌دهد.

57498838 بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ

تصاویر بزرگترین هواپیمای جهان

سامانه غول‌پیکر دو بدنه جدید ۲۲۶ هزار کیلوگرم وزن دارد و برای حمل محموله‌هایی به وزن ۲۴۹ هزار و ۴۷۶ کیلوگرم طراحی شده است. طول بال این هواپیما ۱۱۷ متر گزارش شده است.

57498838 بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ

این سامانه با شش موتور Boeing 747 کار می‌کند و در آشیانه بزرگ و سفارشی‌شده‌ای به مساحت ۹ هزار و ۵۹۳ متر مربع در صحرای “موجاوه” واقع در جنوب غربی ایالات متحده ساخته شده است.

این نخستین بار است که این هواپیما به طور عمومی نمایش داده می‌شود و تیم سازنده در حال آماده‌شدن برای انجام آزمایش‌های سوخت‌رسانی و چگونگی عملکرد موتورهای آن هستند و اولین پرواز هواپیما برای سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده است.

شرکت امریکاییStratolaunch Systems هفت سال قبل توسط یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت به نام “پل گاردنر آلن” (Paul G. Allen) راه‌اندازی شد و یکی از چند کمپانی است که در تولید سامانه‌های پرتاب‌گر موشک به مدار با شرکت‌های دیگر رقابت می‌کند.

حتما بخوانید :  بزرگترین دریاچه مصنوعی، عکس دریاچه مصنوعی شهدای خلیج‌ فارس

عکس های هواپیمای بزرگ

57498841 بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ

در حال حاضر پرتاب‌کردن یک سامانه به داخل مدار زمین نیازمند برخاستن آن از یک “پد” پرتاب است که این امر فرآیندی گران و زمان‌بر است.

اوایل سال جاری میلادی، شرکت “ویرجین گلکتیک” نیز شرکتی موسوم به Virgin Orbit را تاسیس کرد که هدف آن عملی‌کردن پروژه‌هایی مشابه است.

57498843 بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ

57498839 بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ

57498837 بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ

57498840 بزرگترین هواپیمای جهان از آشیانه خود خارج شد + تصاویر هواپیمای بزرگ