بزرگترین کرم جهان به طول بیش از ۱.۵ متر + تصاویر و جزئیات

پیدا شدن یک کرم غول‌پیکر زنده برای نخستین بار

بزرگترین کرم جهان : دانشمندان برای نخستین بار یک کرم کشتی غول‌پیکر زنده را در فیلیپین پیدا کردند. جزئیات این کرم که طول آن به ۱.۵۵ متر و قطر آن ۶ سانتی متر است در یک مجله علمی آمریکایی منتشر شد . این کرم تمام عمر خود را درون یک پوسته سخت و غوطه‌ور در گل (منبع تغذیه آن) زندگی کرده است. با اینکه دانشمندان از وجود چنین حیوانی آگاه بودند هرگز نمونه زنده آن مورد آزمایش قرار نگرفته بود.

بزررگترین کرم جهان عکس 1 بزرگترین کرم جهان به طول بیش از 1.5 متر + تصاویر و جزئیات

با اینکه نام این موجود را «کرم کشتی» نامیده‌اند یک صدف دو کفه‌ای مانند حلزون به حساب می‌آید. این موجود مرموز بلندترین صدف دو کفه‌ای زنده است که تاکنون بشر شناخته است.

یک تیم از دانشمندان آمریکایی، فیلیپینی و فرانسوی اخیراً ۵ کرم کشتی غول‌پیکر را در جزیره «میندانائو» در فیلیپین پیدا کرده‌اند. این دانشمندان فیلمی را منتشر کردند که در آن پوسته این کرم با دقت برش داده می‌شود و این موجود از صدف خود که شبیه به یک لوله است خارج می‌شود.

بزررگترین کرم جهان عکس 2 بزرگترین کرم جهان به طول بیش از 1.5 متر + تصاویر و جزئیات

این کرم به خانواده‌ای از کرم‌های کشتی تعلق دارد که بسیار کوچکتر از این نمونه هستند و از چوب پوسیده تغذیه می‌کنند. تمایز این کرم نه تنها به دلیل اندازه آن بلکه به دلیل تغذیه از گل و رسوبات دریایی است. در نتیجه این کرم باید نسبت به دیگر اعضای خانواده‌اش سیستم گوارشی کوچکتری داشته باشد. این کرم با استفاده از ماده‌‎ای که خودش ترشح می‌کند یک پوسته سخت از جنس کربنات کلسیم برای خود می‌سازد.

حتما بخوانید :  دوچرخه های عجیب ( تصاویر جالب از شگفت انگیز ترین دوچرخه ها )

بزررگترین کرم جهان عکس 3 بزرگترین کرم جهان به طول بیش از 1.5 متر + تصاویر و جزئیات

نکته نهایی درباره این کرم این است که او یک کلاه بسیار محکم برای پوشش دادن سرش می‌سازد و هرگاه لازم است رشد کند یا برای تغذیه از گل استفاده کند آن را دوباره جذب می‌کند.

فیلم بزرگترین مرم جهان

دانلود فیلم