بمب درون هندوانه‌ برای حملات تروریستی در افغانستان + عکس و جزئیات

بمب هندوانه‌ای”، ابتکار کثیف طالبان برای حملات تروریستی

با گرم‌تر شدن هوا و فرارسیدن فصل تابستان به نظر می‌رسد گروه طالبان به سلاح جدیدی روی آورده است.

058dfe2c8c6cfb1e7ee2698f4cb44552 بمب درون هندوانه‌ برای حملات تروریستی در افغانستان + عکس و جزئیات ۱۶ سال پس از حمله آمریکا به افغانستان، طالبان همچنان قدرت گسترده‌ای در افغانستان دارد و بخش بزرگی در این کشور را تحت تصرف خود دارد. این گروه همچنان به هدف قرار دادن غیرنظامیان، شخصیت‌های سیاسی و نظامی در افغانستان ادامه می‌دهد.

با گرم‌تر شدن هوا و فرارسیدن فصل تابستان به نظر می‌رسد این گروه به سلاح جدیدی روی آورده است: بمب کارگذاری شده در هندوانه!

تصاویری که به تازگی از ولایت هلمند منتشر شده نشان می‌دهد که یک عضو طالبان در حال کارگذاری یک بمب در درون یک هندوانه است. با اینکه تاکنون خبری از استفاده طالبان از هندوانه برای مخفی کردن بمب نبوده است این شیوه پنهان کردن بمب توسط طالبان در گذشته به شدت مورد استفاده قرار گرفته است.

طالبان پیش از این بمب را در درون جنازه سربازان پنهان کرده و یا در داخل بدن سگ‌ها. آنها زمانی که می‌خواهند هدف مشخصی که همراه با بازرسی است مورد هدف قرار دهند از این شیوه‌ها استفاده می‌کنند. به طور مثال آنها بمب‌ها را در درون دیگ پر از غذا، در میان قرآن و یا در میان عمامه جاسازی می‌کنند تا از بازرسی‌ها عبور کنند.

حتما بخوانید :  تیپ بازیگران زن ایرانی در اکران فیلم نمیه شب + عکس لباس بازیگران

این شیوه‌ها برای زدن اهداف مهم به کار می‌رود به طور مثال برای حمله به مهمانی‌های افراد مهم. زمانی که آنها در سال ۲۰۱۱ برهان‌الدین ربانی را هدف قرار دادند بمب را در درون عمامه خود پنهان کرده بودند.

یا زمانی که به مهمانخانه والی قندهار حمله کردند که منجر به مرگ دیپلمات‌های اماراتی شد به گفته منابع پلیس آنها بمب را در درون دیگ‌های غذا وارد خانه کرده و سپس آنها را زیر مبل‌ها پنهان کرده بودند. اما زمانی که طالبان می‌خواهد یک منطقه عمومی را مورد حمله قرار دهند بمب را جایی می‌گذارند و منفجر می‌کنند.

156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b 707 بمب درون هندوانه‌ برای حملات تروریستی در افغانستان + عکس و جزئیات
799bad5a3b514f096e69bbc4a7896cd9 912 بمب درون هندوانه‌ برای حملات تروریستی در افغانستان + عکس و جزئیات
d0096ec6c83575373e3a21d129ff8fef 353 بمب درون هندوانه‌ برای حملات تروریستی در افغانستان + عکس و جزئیات

حتما بخوانید :  افزایش حقوق بازنشستگان سال 96 چقدر است؟ + جزئیات