بمب درون هندوانه‌ برای حملات تروریستی در افغانستان + عکس و جزئیات

بمب هندوانه‌ای”، ابتکار کثیف طالبان برای حملات تروریستی

با گرم‌تر شدن هوا و فرارسیدن فصل تابستان به نظر می‌رسد گروه طالبان به سلاح جدیدی روی آورده است.

۱۶ سال پس از حمله آمریکا به افغانستان، طالبان همچنان قدرت گسترده‌ای در افغانستان دارد و بخش بزرگی در این کشور را تحت تصرف خود دارد. این گروه همچنان به هدف قرار دادن غیرنظامیان، شخصیت‌های سیاسی و نظامی در افغانستان ادامه می‌دهد.

با گرم‌تر شدن هوا و فرارسیدن فصل تابستان به نظر می‌رسد این گروه به سلاح جدیدی روی آورده است: بمب کارگذاری شده در هندوانه!

تصاویری که به تازگی از ولایت هلمند منتشر شده نشان می‌دهد که یک عضو طالبان در حال کارگذاری یک بمب در درون یک هندوانه است. با اینکه تاکنون خبری از استفاده طالبان از هندوانه برای مخفی کردن بمب نبوده است این شیوه پنهان کردن بمب توسط طالبان در گذشته به شدت مورد استفاده قرار گرفته است.

طالبان پیش از این بمب را در درون جنازه سربازان پنهان کرده و یا در داخل بدن سگ‌ها. آنها زمانی که می‌خواهند هدف مشخصی که همراه با بازرسی است مورد هدف قرار دهند از این شیوه‌ها استفاده می‌کنند. به طور مثال آنها بمب‌ها را در درون دیگ پر از غذا، در میان قرآن و یا در میان عمامه جاسازی می‌کنند تا از بازرسی‌ها عبور کنند.

حتما بخوانید :  عباس عبدالملکی درگذشت + علت مرگ ، عکس و بیوگرافی عباس عبدالملکی

این شیوه‌ها برای زدن اهداف مهم به کار می‌رود به طور مثال برای حمله به مهمانی‌های افراد مهم. زمانی که آنها در سال ۲۰۱۱ برهان‌الدین ربانی را هدف قرار دادند بمب را در درون عمامه خود پنهان کرده بودند.

یا زمانی که به مهمانخانه والی قندهار حمله کردند که منجر به مرگ دیپلمات‌های اماراتی شد به گفته منابع پلیس آنها بمب را در درون دیگ‌های غذا وارد خانه کرده و سپس آنها را زیر مبل‌ها پنهان کرده بودند. اما زمانی که طالبان می‌خواهد یک منطقه عمومی را مورد حمله قرار دهند بمب را جایی می‌گذارند و منفجر می‌کنند.


حتما بخوانید :  پیشمرگه زن کُرد 3 تروریست داعشی را اسر کرد + عکس