بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکس

سریال های تلویزیونی جذاب

بهترین سریال های تلویزیونی : شاید شما هم متوجه شده باشید که اخیراً دنیای تلویزیون به شدت پیشرفت کرده و با ساخت سریال های جذاب، جدید و متنوع مخاطبان بسیاری به این رسانه ی خانگی روی آورده اند. در واقع ما اکنون در دورانی قرار داریم که بسیاری آن را «عصر طلایی» تلویزیون می دانند. وفور شبکه های تلویزیونی و ورود پلتفرم های آنلاینی مانند نت فلیکس باعث شده که حجم برنامه ها و محتواهای تلویزیونی از هر زمان دیگری فراتر رفته و رقابتی سخت بین این رسانه ها برای تولید برنامه ها و به خصوص سریال های جذاب و جدید درگرفته است.

سریال های تلویزیونی از لحاظ طول نمایش بر فیلم های سینمایی برتری دارند و همین موضوع باعث می شود که مخاطب را با خود همراه کنند. این سریال ها می توانند مخاطب را درگیر خود کرده و حتی سبک زندگی او را برای همیشه تغییر دهند.

از طرف دیگر از آن جایی که ما در عصر طلایی تلویزیون و سریال های تلویزیونی به سر می بریم بیشتر سریال های جذاب و مهیج در چند سال اخیر ساخته شده اند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم بهترین سریال هایی که تاکنون ساخته شده اند را به شما معرفی کنیم که هر کسی می تواند از دیدن آن ها لذت ببرد. در ضمن قسمت دوم این مطلب را می توانید با مراجعه به این لینک مشاهده نمایید.

۱- خانواده ی سوپرانو (۱۹۹۹-۲۰۰۷)

the sopranos w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکساین شاهکار حماسی دیوید چَیس داستان سردسته ی یک گروه تبهکار به نام تونی سوپرانو (با بازی خازق العاده ی جیمز گاندولفینی) را روایت می کند که سعی دارد بین زندگی عادی خانوادگی خود به عنوان یک پدر و شوهر معمولی در حاشیه ی شهر و روی دیگر خود به عنوان رییس بیرحم یک گروه خلافکار سازمان یافته تعادل برقرار کند. سریال «خانواده ی سوپرانو» (The Sopranos) از اولین تولیدات تلویزیونی است که قدرت شیوه ی داستان گویی رمان گونه و شخصیت پردازی منحصر به فرد را در یک سریال تلویزیونی به نمایش می گذارد و تا امروز نیز همچنان به عنوان یکی از بهترین سریال های ساخته شده در تاریخ تلویزیون شناخته می شود. پخش این سریال پس از ۶ فصل به پایان رسید.

۲- بازی تاج و تخت (۲۰۱۱ – تاکنون)

THRONES 6 master768 v2 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسبدون شک باید سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) را شاه بیت سریال های تلویزیونی در حال پخش دانست. شخصیت های متغیر و غیرقابل اعتماد، خطوط داستانی پیچیده و جلوه های ویژه کامپیوتری حیرت انگیز این سریال را به پربیننده ترین سریال تلویزیونی امروز و شاید تمام دوران تبدیل کرده است. تاکنون ۶ فصل از این سریال تاریخی فانتزی در مورد رقابت خانواده ها برای بدست آوردن تاج و تخت در یک سرزمین داستانی گذشته و اواخر ماه جاری نیز فصل هفتم آن پخش خواهد شد.

۳-شنود (۲۰۰۲-۲۰۰۸)

the wire 04 1920 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسداستان سریال «شنود» (The Wire) که توسط خبرنگاری به نام دیوید سیمون نوشته شده است ارتباط بین پلیس شهر بالتیمور و توزیع کنندگان مواد مخدر شهر را از دید هر دو گروه روایت می کند. تجربیات شخصی سیمون از این ارتباط باعث شده است که سریال «شنود» داستانی بسیار جذاب، گیرا و البته ممتاز و جدل آمیز داشته باشد. پخش این سریال پس از ۵ فصل به پایان رسید.

۴- بریکینگ بد (۲۰۰۸-۲۰۱۳)

BB1 2685123a large w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «بریکینگ بد» (Breaking Bad) داستان یک معلم ساده شیمی به نام والتر وایت را روایت می کند که به دلیل ابتلا به بیماری سرطان وارد دنیای تولید مواد مخدر صنعتی می شود. این داستان سرراست و جالب باعث شد که سریال «بریکینگ بد» به یکی از جذاب ترین و پربیننده ترین سریال های تلویزیونی سال های اخیر تبدیل شود. منتقدان این سریال را به خاطر نکات اخلاقی و داستان پردازی منحصر به فردش ستوده اند. بازی بی نقص برایان کرانستون در نقش اول سریال را می توان از دلایل عمده موفقیت آن دانست. پخش این سریال پس از ۵ فصل به پایان رسید.

۵- سینفلد (۱۹۸۹-۱۹۹۸)

10 081746 5 things you didn t know i seinfeld i w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «سینفلد» (Seinfeld) با بازی جری سینفلد در نقش اصلی یک سریال نیمه سرگذشتنامه ای در مورد خودِ جری سینفلد و دوستان و آشنایان اوست. داستان سریال حول اتفاقات روزمره ای که برای سینفلد و همسایگان و دوستانش رخ می دهد می چرخد و می توان آن را بهترین سریال در ژانر فرهنگ عمومی دانست. پخش این سریال طنز پس از ۹ فصل به پایان رسید.

۶- اشتیاقت را مهار کن (۲۰۰۰- تاکنون)

Larry David Curb Your Enthusiasm season eight w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکساین سریال را می توان میراث سریال «سینفلد» دانست که لری دیوید در نقش یکی از نویسندگان و شخصیت های داستانی آن حضور داشت. سریال «اشتیاقت را مهار کن» (Curb Your Enthusiasm) با همان سبک و سیاق، لری دیوید را در مقام یک نویسنده و تهیه کننده ی تلویزیونی نیمه بازنشسته دارد که یک شوی تلویزیونی را با حضور شخصیت های معروف اجرا می کند و در این میان بسیاری از دیالوگ ها به صورت بداهه گویی است و مشکلات زندگی آمریکایی به شیوه ی طنز به تصویر کشیده می شود. تاکنون ۸ فصل از این شوی تلویزیونی پخش شده و انتظار می رود پخش آن همچنان ادامه داشته باشد.

۷- خانواده سیمپسون (۱۹۸۹- تاکنون)

the simpsons couch 1280jpg 552cbc 1280w w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسبعد از پخش ۲۸ فصل در طول بیش از سه دهه بسیار جالب است که سریال «خانواده سیمپسون» (The Simpsons) هنوز همه با داستان های جدید و مرتبط با دنیای امروزی خود طرفداران خود را راضی کرده و آن ها را پای تلویزیون می کشاند. این سریال کارتونی داستان یک خانواده در شهر اسپرینگفیلد را روایت می کند که هر کدام مشکلات خاص خود را دارند و می توان آن را بهترین سریال انیمیشنی دانست که زندگی امروزی آمریکایی را به شیوه ای جذاب به نقد می کشد.

۸- فیوچراما (۱۹۹۹-۲۰۱۳)

1200 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال کارتونی «فیوچراما» (Futurama) نیز مانند سریال «خانواده سیمپسون» توسط مت گرونینگ ساخته شده است اما برخلاف آن همیشه خطر کنسل شدن را حس می کرد تا در نهایت این اتفاق رخ داد. البته نباید کنسل شدن ادامه ی آن را به دلیل ضعف در محتوا یا نحوه ی پرداخت دانست. این سریال داستان یک پیک تحویل پیتزا به نام فیلیپ فرای را روایت می کند که در یک فریزر منجمد شده و ۳ هزار سال بعد زنده می شود تا به خانواده ای ناجور از جهش یافته ها، موجودات فضایی و روبات ها بپیوندد. در واقع داستان هوشمندانه این سریال آن چه که بعد از مرگ تمامی هم نسل های یک شخص هزاره برای وی رخ می دهد را به تصویر می کشد. پخش سریال «فیوچراما» بعد از ۷ فصل به پایان رسید.

حتما بخوانید :  هادی کاظمی ( از کارگری در نوجوانی تا ازدواج و عکس های خصوصی )

۹- مردان دیوانه (۲۰۰۷-۲۰۱۵)

2015 05 22 1432279926 4538389 madmen w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «مردان دیوانه» (Mad Men) داستان یک موسسه تبلیغاتی به نام «استرلینگ کوپر» در دهه ی ۱۹۶۰ و رییس زیرک و جاه طلبش را همراه با ارتباطات وی با اطرافیان و موفقیت ها و رسوایی های هر یک از آن ها روایت می کند. این سریال با داستان پردازی پرجزییات و دقیق و خارق العاده ی خود از سریال های بی نقص چند دهه اخیر به شمار می آید. پخش سریال «مردان دیوانه» بعد از ۷ فصل به پایان رسید.

۱۰- توین پیکس (۱۹۹۰-۱۹۹۱ و ۲۰۱۷-)

elib 2615725 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسشاید بتوان سریال «توین پیکس» (Twin Peaks) را عجیب ترین سریال معروفی که تا حالا ساخته شده است نامید. داستان سریال حول محور قتل یک رقصنده زیبا به نام لارا پالمر در شهر کوچک توین پیکس در ایالت واشنگتن می چرخد. اما در ادامه ی داستان با شخصیت های عجیب دیگری در شهر و رازهای زندگی آنان آشنا شده و در می یابیم که بسیاری از افراد توانایی انجام کارهای بسیار وحشتناکی را دارند. فصل دوم سریال در سال ۱۹۹۱ پخش شد و علی رغم ضعف های داستانی ارزش دیدن را دارد به ویژه به خاطر این که پایان جذابی داشت. پخش سریال بعد از دو فصل متوقف شد تا این که در سال جاری با موافقت دیوید لینچ در مقام کارگردان فصل سوم آن نیز ساخته و در حال پخش است که به داستان ۲۵ سال بعد از فصل های قبلی می پردازد. دیوید لینچ در طول سال ها فیلم های خوب بسیاری ساخته است اما شاید بتوان سریال «توین پیکس» را شاهکار وی در حوزه ی کارگردانی نامید.

۱۱- بافی قاتل خون آشام ها (۱۹۹۷- ۲۰۰۳)

buffy vampire slayer 1 z w700 1 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «بافی قاتل خون آشام ها» (Buffy the Vampire Slayer) داستان یک دختر نوجوان به نام بافی را روایت می کند که باید بین زندگی نوجوانی خود و قدرتش در کشتن خون آشام ها تعادل برقرار کند. این سریال که توسط جوس ودون ساخته شده است داستانی کاملاً زنانه و فمنیستی دارد و باید آن را یکی از بهترین فیلم های ساخته شده در ژانر خون آشامی دانست. پخش این سریال پس از ۷ فصل به پایان رسید.

۱۲- من لوسی را دوست دارم (۱۹۵۱-۱۹۵۷)

Lucy w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «من لوسی را دوست دارم» (I Love Lucy) یکی از اولین سریال هایی بود که ساخته شد و با استقبال خوب تماشاگران مواجه گردید. اگر چه این سریال به صورت سیاه و سفید و به صورت زنده در مقابل تماشاگران استودیو به نمایش درآمد اما همچنان به عنوان یک سریال کمدی خوش ساخت از آن یاد می شود. این سریال داستان یک زن دردسرساز و شوهر خواننده او همراه با دوستان و صاحبخانه هایشان را روایت می کند. پخش سریال «من لوسی را دوست دارم» پس از ۶ فصل به پایان رسید.

۱۳- همه خانواده (۱۹۷۱-۱۹۷۹)

594d472916160f041f8b4681 1136 852 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «همه خانواده» (All in the Family) را می توان بهترین اثر تلویزیونی نورمن لیر دانست که زندگی آمریکایی را به نمایش می گذارد. این سریال در مورد یک خانواده طبقه کارگری در نیویورک و پدر سرسخت و یکدنده خانواده با نام آرچی بانکر است که بسیار بداخلاق بوده و به همه چیز و همه کس که مثل او نباشد مشکوک است. بیشتر صحنه های فیلم در داخل خانه ی این خانواده در کوئینز نیویورک اتفاق می افتد و روابط پدر خانواده با مادر مهربان و کمی دست و پا چلفتی و دختر تازه عروس آن ها که خصوصیاتی را از هر دوی والدین خود به ارث برده است به نمایش می گذارد. این سریال در دوران پخش خود به موضوعات حساس و کمتر بحث شده ای مانند نژادپرستی، حقوق زنان، دین، سقط جنین، سرطان و جنگ ویتنام می پرداخت. پخش این سریال پس از ۹ فصل به پایان رسید.

۱۴- منطقه گرگ و میش (۱۹۵۹-۱۹۶۴)

141112 goldstein twilight zone tease o48zge w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسساختن سریال های علمی تخیلی برای تلویزیون کار دشواری است اما سریال «منطقه گرگ و میش» (The Twilight Zone) نه تنها این کار را به خوبی انجام داد بلکه در هر اپیزود خود به داستان جدیدی می پرداخت. شاهکار راد سرلینگ در هر اپیزود مردم معمولی حاشیه ی شهر را در یک موقعیت بغرنج و پیچیده قرار می داد و هر قسمت یک پیام اخلاقی خاص داشت.

۱۵- گمشدگان (۲۰۰۴-۲۰۱۰)

6f65c2aafbe48a58d1822edd7774ecb7 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکساگر بگوییم سریال «توین پیکس» (Twin Peaks) شروع سریال هایی بود که تماشاگران را به کشف رازهای سریال ترغیب کرده و به خاطر همین مولفه های رازگونه آن ها را با خود همراه می ساخت می توان سریال «گمشدگان» (Lost) را دنباله رو و وارث آن در این حوزه دانست. در طول ۶ فصل مهیج این سریال داستان بازماندگان یک سانحه ی هوایی را روایت می کند که در یک جزیره ی ناشناخته گرفتار شده و برای بقا مجبور می شوند دست به هر کاری بزنند. تماشاگر نیز برای این که بفهمد این بازماندگان بینوا در این مکان خشن برای زنده ماندن چه می کنند و روابط شخصیت های داستان چگونه پیش می رود با داستان سریال همراهی می کنند. علاوه بر این که نمی توان حدس زد در ادامه ی داستان چه اتفاقی برای شخصیت های سریال رخ می دهد، شخصیت پردازی قوی و بی نظیر سریال «گمشدگان» را نیز باید از دلایل استقبال تماشاگران و منتقدان از این سریال جذاب دانست.

۱۶- ریشه ها (۱۹۷۷)

roots 1977 luis gossett jr levar burton w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسمینی سریال «ریشه ها» (Roots) نه تنها یک سریال فوق العاده جذاب و تاثیرگذار بود بلکه نقش مهمی در بیداری سیاه پوستان ایالات متحده و تحرکات مبارزاتی آنان داشت. این سریال که از رمانی نوشته ی الکس هیلی با همین نام اقتباس شده بود داستان زندگی یک خانواده ی سیاهپوست از دوران بردگی تا آزادی را روایت می کند. نسخه ی دیگری از این سریال در سال ۲۰۱۶ نیز ساخته شد که این نسخه نیز با استقبال قابل توجه تماشاگران و منتقدان روبرو گردید.

۱۷- او جی:ساخت امریکا (۲۰۱۶)

robert shapiro oj simpson preliminary hearing h 2016 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «او جی: ساخت آمریکا» (O.J.: Made in America) یک سریال مستند ۸ ساعته در مورد زندگی او جی سیمپسون، اتهامات او و دنیای فیملسازی و روزنامه نگاری دوران محاکمه او است. این سریال مستند در روزگاری ساخته شد که همه مردم آمریکا فکر می کردند همه چیز را در مورد این بازیگر سابق فوتبال آمریکایی می دانند اما جزییات جدیدی که در این مستند افشا شد باعث شد که دیدگاه جدیدی نسبت به این ورزشکار جنجالی پیدا کنیم.

حتما بخوانید :  فرشته حسینی ، فرشته بازیگری در افغانستان شد + تصاویر

۱۸- بدشانس: زندگی و مرگ های رابرت دورست (۲۰۱۵)

SUB NY 16ARREST JP1 master1050 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسمستندهای بسیار کمی پیدا می شود که بتوانند تاثیری همانند سریال مستند «بدشانس: زندگی و مرگ های رابرت دورست» (The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst) داشته باشند. دورست برای چندین دهه مظنون اصلی رشته ای از قتل ها بود اما علی رغم دوران طولانی دادگاه هیچ گاه به زندان فرستاده نشد. دورست که تحت تاثیر فیلم «تمام چیزهای خوب» (All Good Things) ساخته ی اندرو جرکی با الهام از زندگی او قرار گرفته بود رضایت داد که در یک مصاحبه ی ۲۰ ساعته با این کارگردان شرکت کند اگر چه تا آن زمان به هیچ گزارشگری چنین شانسی را نداده بود. ظاهراً اثر جرکی باعث شده بود که مدارک جدیدی در مورد پرونده دورست بدست آید. دورست یک روز قبل از پخش آخرین قسمت از این مستند به اتهام قتل درجه یک دستگیر شد.

۱۹- بازماندگان(۲۰۱۴-۲۰۱۷)

leftovers w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسداستان سریال «بازماندگان» (The Leftovers) سه سال بعد از یک اتفاق جهانی رخ می دهد که در آن و بدون هیچ دلیل مشخصی ۲ درصد از جمعیت دنیای ناپدید می شوند. تمامی شخصیت های سریال درگیر این موضوع بوده و هر یک بعد از این اتفاق دچار دردسرهایی می شوند. در واقع این شخصیت ها یا سعی دارند خانواده های خود را در کنار هم حفظ کنند یا فرار کرده و به دیگر گروه های اجتماعی و مذهبی می پیوندند. چیزی که در مورد این سریال فوق العاده بنظر می رسد این است که از واقعه ی موسوم به «کوچ جهانی» به عنوان یک فاجعه یاد می شود و از دست دادن اعضای خانواده یا خانواده های دیگر هرگز به عنوان یک واقعیت در زندگی پذیرفته نمی شود. در واقع زندگی میلیون ها نفر از بین رفته و این موضوع زندگی افرادی که باقیمانده اند را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. داستان سریال به همین تاثیراتی که زندگی افراد را متحول کرده متمرکز می شود. پخش این سریال از شبکه ی اچ بی او پس از سه فصل به پایان رسید.

۲۰- اداره (۲۰۰۵-۲۰۱۳)

5511e00cecad0441798b4567 960 720 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسعصر طلایی تلویزیون هیچ کمبودی از لحاظ سریال های تلویزیونی ندارد و یکی از بهترین سریال های این عصر بدون شک سریال «اداره» (The Office) خواهد بود. سریال کمدی «اداره» در واقع بازسازی یک سریال بریتانیایی به همین نام است که به سرعت مخاطبان سریال های تلویزیونی را شیفته ی خود کرد. این سریال داستان زندگی روزمره ی گروهی از کارمندان یک کمپانی تولید کاغذ در شهر اسکرانتون در ایالت پنسیلوانیا را روایت کرده و روابط و شخصیت های هر کدام را با زبانی طنز به تصویر می کشد. پخش این سریال پرطرفدار پس از ۹ فصل به پایان رسید.

۲۱- نمایش اندی گریفیث (۱۹۶۰-۱۹۶۸)

594d62efb4db9bea5b8b45af 960 720 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «نمایش اندی گریفیث» (The Andy Griffith Show) که یکی از اولین سریال های خوش ساخت تلویزیون بود داستان کلانتری را روایت می کند که همسرش را از دست داده و پرونده های جنایی و تخلفاتی بسیار کمی برای رسیدگی دارد. از این رو بیشتر تلاش و فعالیت های روزانه ی او برای این است که پدر خوبی برای فرزند و همسایه ی خوبی برای اطرافیانش باشد. این سریال کمدی از آن دسته سریال هایی است که معمولاً خانواده ها دوست دارند در سر میز شام با هم تماشا کنند. فصل های اول این سریال به صورت سیاه و سفید و فصل های بعدی به شکل رنگی تولید شدند. پخش این سریال پس از ۸ فصل به پایان رسید.

۲۲- نمایش ماری تایلر مور (۱۹۷۰-۱۹۷۷)

594d63c4b4db9ba71e8b46e0 960 720 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال «نمایش ماری تایلر مور» (The Mary Tyler Moore Show) که یکی از محبوب ترین و پربیننده ترین سریال های دوران خود به شمار می رفت داستان یک زن مجرد سی ساله به نام ماری ریچاردز را روایت می کند که بعد از جدایی از نامزدش به شهر مینیاپولیس نقل مکان کرده و در یک ایستگاه تلویزیونی به عنوان تهیه کننده یکی از برنامه های خبری شبکه انتخاب می شود. او به زودی با رییس سخت گیر اما دوست داشتنی، نویسنده خبری و گوینده خبر برنامه دوستی عمیقی پیدا می کند. این سریال تصاویری جالب از نوعی زندگی مجردی زنانه را به خانه های میلیون ها نفر از مردم ایالات متحده آورد و تمامی کلیشه ها در مورد این که یک زن مجرد چه کارهایی می تواند و چه کارهایی نمی تواند انجام دهد را زیر پا گذاشت. پخش این سریال پس از ۷ فصل به پایان رسید.

۲۳- باب اسفنجی شلوار مکعبی (۱۹۹۹- تاکنون)

594d64dfb4db9bea5b8b45b4 960 720 w700 بهترین سریال های تلویزیونی جذاب که تا به حال ساخته شده اند + عکسسریال کارتونی «باب اسفنجی شلوار مکعبی» (Spongebob Squarepants) سریالی محبوب کودکان است و شخصیت های جذاب و دوست داشتنی این سریال کارتونی برای سال های متمادی کودکان ما را سرگرم کرده اند. با وجود گذشت حدود دو دهه از ساخت اولین قسمت از این سریال کارتونی هنوز همه داستان های بدیع و جذاب هر قسمت برای تماشاگران خسته کننده نشده اند. شخصیت اصلی این سریال «باب اسفنجی» نام داشته و داستان سریال در یک شهر در زیر دریا رخ می دهد. باب در یک ساندویچ فروشی مشغول بوده و از کار خسته کننده و یکنواخت خود راضی است. در هر قسمت از سریال برای وی و دوستانش که هر کدام شخصیت متفاوتی دارند اتفاقاتی رخ می دهد و داستان سریال حول این اتفاقات می چرخد.