بیماری های عجیب و غریب در جهان ( عکس های ۳۵ بیماری کمیاب و عجیب)

همین حالا، روی این کره خاکی آدم هایی زندگی می کنند که به برخی از نادرترین و عجیب ترین بیماری ها ابتلا پیدا کرده اند و عاجز و درمانده به دنبال درمانی برای آنها می گردند.

احتمالا نام برخی از این بیماری ها را تا به امروز نشنیده اید اما متاسفانه چنین مواردی وجود دارند و زندگی روزمره گروه اندکی از جمعیت زمین را تحت تاثیر قرار می دهند. البته برخی روش های درمانی برای آنها ابداع شده اما در اغلب موارد، این بیماری ها هیچگونه درمانی ندارند و فرد مبتلا ناچار است که تا لحظه مرگ با آنها دست و پنجه نرم کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید تا شما را با ۲۰ مورد از عجیب ترین بیماری های روی زمین آشنا کنیم.

بیماری سندروم سر انفجاری

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-1

نام این سندروم به گونه ایست که انسان را به یاد فیلم های ترسناک می اندازد اما باید بدانید سر انفجاری یک بیماری کاملا جدی است که هزاران نفر از مردم دنیا را مبتلا می کند. شنیدن صدای انفجار، شلیک اسلحه، برخورد سنج و اشکال دیگری از نویز که به طور مشخص فرد در زمان خوابیدن احساس می کند علائم اصلی این بیماری هستند. البته هیچگونه نشانه ای از درد، تورم یا مشکل فیزیکی در مبتلایان به این بیماری ایجاد نمی شود و نکته دیگر اینکه بیشتر افراد بالای ۵۰ سال به این بیماری مبتلا می شوند هرچند که موارد ابتلای کودکان ۱۰ ساله به این سندروم نیز گزارش شده است.

سندروم آلیس در سرزمین عجایب

Alice_par_John_Tenniel_11

این سندروم از روی رمانی به قلم لوئیس کارول نام گذاری شده و علائم آن عبارتند از سردرگمی و توهم در ابعاد و اندازه محیط و اشیاء پیرامون که اغلب نیز نوجوانان به آنها ابتلا می یابند. علائم این بیماری خطرناک نیستند و خوشبختانه با گذر زمان از بین می روند.

التهاب نکروزانی

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-3

در این التهاب عفونت به لایه های درونی پوست و بافت های زیرپوستی نفوذ می کند و افرادی که به آن ابتلا می یابند، دچار درد و زخم های شدید می شوند. پوست این افراد معمولا رنگ خود را از دست می دهد و جریان خون در نواحی مختلف آن متوقف می گردد. در حال حاضر جراحی تنها راه برای حذف این مساله است و چنانچه روش های درمانی روی فرد مبتلا پیاده سازی نشوند، در ۷۳ درصد از موارد شخص جان خود را از دست می دهد.

بیماری عجیب منکس

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-4

این بیماری سطوح مس بدن را تحت تاثر قرار داده و باعث کمبود شدید این ماده در بدن می شود. البته این اختلال بازگشتی بیشتر در مردان رایج است، هرچند که امکان ابتلا زنان نیز به آن وجود دارد. علائم بیماری هم بیشتر در دوران کودکی خود را نشان می دهند که از آن جمله می توان به ضعف عضلانی، تحلیل بافت های صورت، تشنج، آبی شدن بخش سفید رنگ چشم و شکننده شدن موها اشاره نمود. تزریق مس به این افراد می تواند تاحدودی علائم این بیماری را در آنها التیام ببخشد اما به صورت کلی نمی تواند منجر به بهبود فرد شود.

حتما بخوانید :  اسب عجیب که پاهایش شاخ دارد و باعث شگفتی شد + عکس

بیماری نادر سندروم دست بیگانه

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-5

این سندروم را می توان یکی از نادرترین بیماری های عصبی دانست که باعث می شود دست فرد مبتلا بدون آنکه بداند چه اتفاقی در حال رخ دادن است شروع به حرکت کند و شخص نیز هیچگونه کنترلی روی دست خود ندارد.

این افراد ممکن است دست خود را به سمت اشیائی دراز کرده و آنها را لمس کنند بی آنکه بدانند چه کار می کنند. متاسفانه در حال حاضر هیچ شیوه درمانی مشخصی برای این بیماری به دست نیامده اما می توان علائم آن را کم کرده یا مدیریت نمود. یکی از راهکاری های پیشنهادی برای درمان این است که فرد تلاش کند با دست خود اشیاء را برای مدتی مشخص نگه دارد.

بیماری کمیاب فیلاریازیس لنفاوی

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-6

این بیماری که تحت عنوان داء الفیل هم از آن یاد می شود به خاطر نوعی کرم به وجود می آید و در ابتدای امر هیچگونه علائمی در فرد بیمار بروز نمی کند اما طولی نمی کشد که بازوها، پاها و سایر اندام های شخص مبتلا شروع به متورم شدن می کنند و پوست این بیماران ضخیم تر می گردد و در نهایت درد را احساس می کنند. در پاره ای موارد، می شود این بیماری را درمان کرد و پزشکان به عنوان مثال با تجویز آنتی بیوتیک سعی می کنند عفونت را از بدن بیمار حذف نمایند.

توهم کوتارد

b5e3b230-2b41-4c30-9211-bfe118dd63e4

توهم کوتارد در اصل نوعی بیماری روحی است که در آن، فرد مبتلا تصور می کند مرده است. با این همه مشاهده شده که برخی از این افراد حس جاودانه بودن را پیدا کنند. یکی از پیامدهای شایع ابتلا به این بیماری اسکیزوفرنی است و مرسوم ترین شیوه درمانی ارائه شده برای آن هم داروهای خوراکی هستند. گفته می شود که کلیه علائم این بیماری با استفاده از همودیالیز از بین می روند.

Epidermodysplasia Verruciformis

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-8

این بیماری که تحت عنوان مرض مرد درختی هم از آن یاد می شود پدیده ای ژنتیکی و بسیار نادر است. روی صورت، گردن و بدن مبتلایان به این بیماری معمولا ماکول هایی به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای مشاهده می شود و بعضا زخم هایی روی این نواحی به وجود می آید. متاسفانه تا به امروز هیچگونه درمانی برای این بیماری کشف نشده و قطع عضو تاکنون بهترین راهکار ارائه شده از سوی جامعه پزشکی بوده است.

رشد استخوانی فیبرو دیسپلیسیا

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-9

این بیماری با نام سندروم مرد سنگی هم شناخته می شود و معمولا در داخل بافت های متصل شونده یافت می گردد و پزشکان آن را تقلیدی از مکانیزم ترمیمی بدن می دانند.

بروز این بیماری در فرد باعث می شود که پس از وارد آمدن آسیب به استخوان های بدن، بافت های فیبری به جای آنها رشد کند و طولی نمی کشد که شخص مبتلا احساس می کند درون اسکلت بدن خود محصور شده. تا به امروز هیچ شیوه درمانی مشخصی برای التیام درد این افراد ابداع نشده است.

بیماری عجیب پرانگشتی یا پلی داکتیلی

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-10

پرانگشتی یکی از رایج ترین بیماری هاییست که در زمان رشد جنین شکل می گیرد و از هر ۵۰۰ کودکی که در دنیا متولد می شوند یکی از آنها به پرانگشتی مبتلا است. انگشت اضافه ای که در دست یا پای این افراد می روید معمولا چیزی غیر از یک بافت گوشتی اضافه نیست و فاقد هرگونه استخوان است. تنها راه برای خلاص شدن از انگشت اضافه در این افراد نیز انجام اعمال جراحیست.

Argyria

argyria

این بیماری زمانی بروز می کند که فرد بیش از اندازه در معرض ترکیبات شیمیایی نقره قرار گیرد و یکی از بدترین علائم آن آبی شدن پوست یا متمایل شدن رنگ آن به خاکستری است.

بخش قابل توجهی از بدن مبتلایان به این بیماری درگیر آن می شود با این همه، علائم آن در برخی نواحی بدن مشهودتر خواهد بود و در قالب وصله هایی آبی رنگ در پوست فرد نمود می یابند. البته در مواردی می توان با استفاده از نوعی لیزر درمانی، علائم این بیماری را تخفیف داد با این همه، تا به حال موارد متعددی از مرگ افراد در نتیجه ابتلا به Argyria گزارش شده است.

بیماری نادر سندروم پروتئوس

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-12

این بیماری که تحت عنوان سندروم ویدمن نیز از آن یاد می گردد، رشد بیش از اندازه پوست را به دنبال دارد و منجر به بزرگ شدن غیرعادی و بیش از اندازه استخوان ها در بدن می شود. در افراد مبتلا به این سندروم، تومور بخش اعظمی از بدن را فرا می گیرد. تیمی از پزشکان استرالیایی اخیرا دارویی را ساخته اند که می تواند تا حدودی تالمات ناشی از این سندروم را تخفیف دهد و حالا یک روش درمانی مناسب برای آن محسوب می شود.

عجیب ترین بیماری به نام سندروم گرگینه

maxresdefault

این بیماری که بیشتر تحت عنوان پرمویی شناخته می شود، زمانی به وجود می آید که رشد غیرعادی مو در سرتاسر بدن فرد رویت می گردد. سندروم گرگینه دو نوع مختلف درند که عبارتند از کلی (که در آن مو تمام بدن را در بر می گیرد) و دیگری موضعی که مو در بخش های خاصی از بدن رشد می یابد. در حال حاضر هیچ نوع درمانی برای این بیماری وجود ندارد اما می توان علائم آن را در بدن فرد مبتلا مدیریت نمود. رشد مو در این افراد بعد از تراشیدن موقتی می تواند بین چند ساعت تا چند هفته متوقف گردد.

پورفیریا

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-14

پورفیریا گروهی نادر از بیماری ها را در بر می گیرد که به صورت ارثی یا اکتسابی در بدن فرد نمود پیدا می کند و در نهایت می تواند منجر به رشد تاول و زخم هایی در بدن شود. دردهای شکمی، تهوع و تالمات روحی را می توان از جمله اصلی ترین علائم این بیمای ذکر کرد. این بیماران معمولا نمی توانند در معرض نور خورشید قرار بگیرند و به همین دلیل بخش هایی از پوست آنها شکلی خونی و قرمز رنگ به خود می گیرد. پورفیریا درمان ندارد اما هرکدام از بیماری های درون آن به صورت مجزا قابل درمان هستند.

سندروم صورت شیر

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-15

این سندروم که با نام Leontiasis Ossea هم شناخته می شود بسیار نادر است و از جمله مشخصه های اصلی اش هم میتوان به رشد بیش از اندازه اسخوان های صورت و جمجه اشاره نمود. به لحاظ فنی، Leontiasis Ossea ابدا یک بیماری محسوب نمی شود و در عوض از علائم مربوط به بیماری های دیگر است. با افزایش ابعاد و اندازه استخوان های صورت، کارکرد اعضای آن از قبیل دهان، بینی و سینوس ها با اختلال روبرو می گردد و در نهایت با از بین رفتن عصب های بینایی به خاطر فشار وارده از طریق استخوان ها، فرد بینایی اش را از دست می دهد.

Progeria

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-16

این بیماری به شدت نادر است و معمولا از هر هشت میلیون نفر در یک فرد ظاهر می شود. در این اختلال نادر، علائم مربوط به پیری در سنین بسیار پایین در فرد ظاهر می شود و با نشانه هایی نظیر تغییرات پوستی، رشد غیر عادی و ریزش مو در فرد نمود می یابد. اغلب روش های درمانی ارائه شده برای این بیماری بیشتر به کاهش مشکلات مبتلایان به این بیماری مربوط می شود و راهی برای درمان قطعیش وجود ندارد.

هایلی- هایلی

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-17

مبتلایان به این بیماری معمولا دچار تاول ها و ضایعات پوستی می شوند که برای مدت زمانی کوتاه روی بدن آنها ظاهر شده و سپس از بین می رود. افراد مبتلا به این بیماری، معمولا پس از رسیدن به سن بلوغ این تاول ها و ضایعات پوستی را در بدن خود مشاهده می کنند با این همه، علائم آن در هر سنی ممکن است که بروز کنند و متاسفانه فعلا هیچگونه آنتی بادی برای مقابله با این بیماری ژنتیکی ابداع نشده است.

سندروم کرونکایت-کانادا

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-18

این سندروم بیماری به شدت نادری است و مبتلایان به آن معمولا حس چشایی خود را از دست داده و دچار پلیپ های روده ای می شوند. ریزش مو و بروز مشکلاتی در رشد ناخن ها هم از دیگر عوارض ابتلا به این بیماری نادر است.

این سندروم معمولا در افراد سالخورده با میانگین سنی ۵۹ سال بروز می کند اما تصور نمی شود که منشاء ژنتیکی داشته باشد. ظرف ۵۰ سال اخیر، تنها ۴۰۰ مورد مبتلا به این بیماری شناسایی شده اند که عمدتا هم از شهروندان ژاپنی بوده اند.

بیماری عجیب سندروم پری-رامبرگ

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-19 (1)

این سندروم نوعی اختلال اکتسابی است و مشخص نشده که افراد چگونه به آن ابتلا می یابند. علائم این بیماری نیز به طور معمول قبل از سن ۲۰ سالگی بروز می کند و از جمله اصلی ترین نشانه هایش هم این است که پوست و بافت های نرم یک سمت بدن شروع به جمع شدن می کند و در نتیجه باعث می گردد چهره فرد ظاهری نامتقارن به خود بگیرد. شدت بیماری هم بین افراد مبتلا فرق می کند و متاسفانه تا به امروز هیچ درمانی برای آن ارائه نشده است.

حتما بخوانید :  ترسناک ترین مکان تهران در زمان شاه پهلوی ، تصاویر + 18

بیماری عجیب و ترسناک مارماهی

20-of-the-weirdest-and-rarest-diseases-known-to-mankind-20 (1)

این مورد یکی از وحشت ناک ترین بیماری های لیست بیست تایی ماست که چندی پیش خبر رسید با سرعتی بسیار بالا در حال شیوع است. اما طولی نکشید که مشخص گردید بیماری مارماهی ساختگی و زاده ذهن خلاق و البته اندک بیمار افردی است که از طریق ایمیل اقدام به ترساندن دیگران می کردند.

بیماری های عجیب و غریب در جهان ( عکس های ۳۵ بیماری کمیاب و عجیب)

بیماری های عجیب و نادر

a245_tech

گاهی اوقات شاهد اختلالاتی هستیم که از هر چند میلیون نفر تنها یک نفر به آن مبتلاست. ما در این مقاله قصد داریم ۹ نمونه از عجیب ترین و کمیاب ترین اختلالات را به شما نشان دهیم. تصاویر و توضیحات زیر، به طور حتم شما را به شگفتی خواهند داشت. از شما دعوت می کنیم به تماشای آن ها بنشینید و توضیحات را مطالعه نمایید.

۱- مردی که نمی تواند چاق شود

604_7551آقای پِری ۶۸ ساله، می تواند هر چیزی از جمله کیک، همبرگر و دسر را نوش جان کند و هیچگاه چاق نشود. بدن او به خاطر اختلال موسوم به «لیپودیستروفی» خیلی سریع چربی ها را می سوزاند. وی در دوران کودکی چاق بوده، اما در سن ۱۲ سالگی چربی هایش بسیار سریع آب می شوند. او تلاش داشته توسط خوردن خوراکی ها خودش را چاق کند، اما تاثیری مشاهده نکرده است.

آقای پری که در منطقه مسکونی ایلفورد شهر لندن زندگی می کند، قبل از تشخیص بیماری برای یک دهه تحت آزمایش های مختلف قرار گرفت. در نهایت مشخص شد که بدن وی ۶ برابر حالت عادی انسولین تولید می کند. پزشکان اظهار داشته اند که چنین شرایطی آرزوی کسانی است که قصد دارند لاغر شوند.

۲- مردی که سرما را احساس نمی کند

a245_coldفردی آلمانی به نام «ویم هاف» که به مرد یخی شهرت دارد، کسی است که در زیر یخ شنا می کند و در سطل پر از یخ می ایستد. وی توانسته بدون آن که لباس به تن داشته باشد، از کوه مون بلان بالا برود. او رکوردهای مختلف را شکسته و قصد دارد چالش های بیشتری را تجربه نماید. پزشکان هیچ گونه توضیحی برای این مسئله ندارند، با این حال او می تواند شرایط دمایی را تحمل نماید که برای هر انسان دیگری کشنده خواهد بود.

۳- پسری که نمی تواند بخوابد و ۲۴ ساعته بیدار است

Boy Who Couldn’t Sleep

«رِت لَمب» ظاهری شبیه به دیگر بچه های ۱۲ ساله دارد، اما یک مسئله وی را کاملا از هم سن و سال های خودش متمایز می کند. او به اختلالی دچار است که خواب را از چشمانش گرفته.

او تقریبا تمام ۲۴ ساعت روز را بیدار است و سالهاست که پزشکان و خانواده اش را سردرگم کرده است. آن ها تمام خلق و خوهای او را تحت نظر دارند تا بتوانند علت پریشانی رِت را دریابند. بعد از اظهار نظرهای فراوان، والدین او سرانجام به علت مشکل پیش آمده پی بردند. بر اساس گفته های پزشکان، او به اختلالی بسیار نادر به نام «بد شکلی جمجمه» مبتلاست.

ظاهرا مغز او مقداری در ستون فقرات فرو رفته و باعث شده که ساقه مغز تحت فشار قرار بگیرد. این قسمت از مغز، بخش هایی مانند خواب، حرف زدن، گردش خون و عصب های جمجمه را کنترل می نماید.

۴- دختری که به آب حساسیت دارد

allergy to water

دختری به نام «اشلی موریس» نمی تواند شنا کند و حمام برود، زیرا در صورت انجام دادن این موارد، دنیا برایش به جهنم تبدیل خواهد شد. این بانوی استرالیایی، به آب با هر دمایی حساسیت دارد و از ۱۴ سالگی با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. اختلال او با نام «اورتیکاریای آبی» شناخته می شود. جالب است بدانید که تنها ۳۵ نفر در تمام دنیا به این بیماری مبتلا هستند.

۵- زنی که نمی تواند هیچ چیز را فراموش کند

The-Woman-Who-Cant-Forget_Plaid-Zebra

یک زن ۴۹ ساله متاهل، قادر است هر اتفاقی را به یاد بیاورد. پژوهشگران مختلف در حال مطالعه بر روی موردی استثنایی هستند که دارای حافظه ای بدون توقف، بدون کنترل و خودکار است و می تواند سابقه شخصی و تمام رویدادهای عمومی را به یاد بیاورد. اگر شما اتفاقی که در ۲۵ سال پیش رخ داده را از او بپرسید، او آن را با تمام جزئیات برای شما تعریف خواهد کرد. وی حتی روز هفته و آب و هوای آن دوران را نیز به خاطر می آورد.

زن ۴۹ ساله که با اسم رمز «AJ» (به خاطر حفظ جانش) شناخته می شود، به اختلالی عصبی به نام «بیش یادآوری» مبتلاست.

۶- دختری که تنها غذایش شیرینی های «تیک تاک» است

38322_0_l

«ناتالی کوپر» به علت بیماری عجیبش، هر بار پس از غذا خوردن دچار مشکل می شود. به همین دلیل، او تنها می تواند از شیرینی های «تیک تاک» تغذیه کند. به دلایلی که پزشکان قادر به توضیح آن ها نیستند، معده وی تنها می تواند این نوع شیرینی ها را بپذیرد و وی باید باقی عمرش را از آن ها تغذیه نماید.

۷- موسیقی دانی که نمی توانست جلوی سکسکه اش را بگیرد

wpid-article-1263373793938-07d244de000005dc-29282_636x300

کریس سنز ۳۳ ساله، هر دو ثانیه یک بار سکسکه می کرد و نمی توانست جلویش را بگیرد. این اتفاق گاهی اوقات در خواب نیز برای وی رخ می داد. او تمام راه ها از جمله هیپنوتیزم و یوگا را امتحان نمود، اما نتوانست خودش را درمان کند. آقای سنز گمان می کرد که مشکلش به خاطر رفلکس اسیدی ناشی از آسیب دیدگی یکی از دریچه های معده رخ داده است.

او که به عنوان خواننده در گروه «Ebullient» فعالیت داشت، اظهار داشته که شرایط به وجود آمده حرفه او را مختل کرده است. بیماری آقای سنز چند سال پیش با جراحی مغز درمان گشت و وی توانست به زندگی عادی باز گردد.

۸- دختری که با خندیدن تمام بدنش دچار مشکل می شود

corny-pick-up-lines

«کِی آندروود» ۲۹ ساله به اختلال «کاتاپلکسی» مبتلاست؛ به این معنا که اگر او هر گونه احساسات قوی را تجربه کند، ماهیچه هایش ضعیف گشته و کنترل عضلانی بخش هایی از بدن خود را از دست می دهد. شادی، خشم، ترس، تعجب و حتی خجالت، می تواند او را دچار مشکل کند. آندروود که در «لستر شایر» زندگی می کند، یک بار در طول روز بیش از ۴۰ بار کنترل عضلاتش را از دست داد.

وی در این رابطه می گوید: “مردم این موضوع را بسیار عجیب می پندارند. مقابله با واکنش افراد هنگام مواجهه با آن، کار آسانی نیست.”

همانند دیگر مبتلایان به این اختلال، او باید با «حمله خواب» نیز دست و پنجه نرم کند. هر گونه احساسات می تواند او را دچار فلج خواب کند و ماهیچه هایش را از کار بیاندازد. بیش از ۳۰ هزار نفر در بریتانیا دچار این مشکل هستند و ۷۰ درصد آن ها نیز با «کاتاپلکسی» دست و پنجه نرم می کنند.

۹- زنی که به فناوری های مدرن حساسیت دارد

a245_tech

استفاده از تلفن های هوشمند، پختن غذا در مایکروفر و یا رانندگی با ماشین، مواردی عادی دز زندگی امروز به شمار می روند. اما اگر «دِبی برد» هر یک از آن ها را به کار بگیرد، به شدت دچار مشکل خواهد شد. این زن ۴۸ ساله شدیدا به میدان های الکترومغناطیسی و دود ناشی از رایانه ها، موبایل ها، مایکروفر ها و حتی برخی ماشین ها حساسیت دارد و اگر به آن ها نزدیک شود، پلکش تا سه برابر متورم خواهد شد.

به همین خاطر، او خانه اش را به منطقه ای عاری از فناوری برده تا بتواند در سلامت زندگی کند.