تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

تاثیرات روانی رنگ ها در خانه

تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون : چرا هر کسی رنگ خاصی رو برای رنگ آمیزی اتاقش انتخاب میکنه؟ آیا این انتخاب بر اساس سلیقه شخصیه؟ یا بر اساس رنگ مد فصل؟ آیا رنگ دیوار، مبلمان و صندلی ها می تونن تاثیر روانی روی ما داشته باشن؟

color 1 3 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

درسته رنگ هایی که برای اتاق ها انتخاب می کنیم روی روحیه و روان ما تاثیر میزارن پس با خوندن مطلب زیر در انتخاب اون ها دقیق تر باشیم.

زرد

color 2 4 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

color 3 4 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

رنگ زرد رنگی شاد و انرژی بخشه و برای آشپزخونه ها و اتاق های پذیرایی خیلی مناسبه. این رنگ شاد رو می تونید در راهروها هم به کار ببرید چون به محض این که وارد خونه می شید حس خوبی بهتون میده. اگر رنگ زرد رو به عنوان تک رنگ برای خونه استفاده کنید تاثیر کاملا برعکس میزاره. پس برای تاثیر بهتر اون رو به عنوان رنگ حاشیه و همراه با رنگ سفید استفاده کنید.

آبی

color 4 4 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

color 5 3 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

آبی، رنگ آسمان و دریا تاثیر آرام بخش داره و برای حمام و اتاق خواب مناسبه. اگه می خواید از تاثیر آرام بخش این رنگ استفاده ببرید حتما از طیف های کم رنگ و ملایم آبی به کار ببرید نه از طیف های تیره و پررنگ. البته این رنگ روی استعداد و بهره وری هم تاثیر میزاره پس برای دفتر کار هم میشه ازش استفاده کرد.

حتما بخوانید :  مدل کاغذ دیواری های جدید سال 2017 میلادی و سال 96 + عکس

صورتی

color 6 3 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

color 7 2 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن که خیره شدن به رنگ صورتی بعد از تمرین ضربان قلب، نبض و تنفس رو کاهش میده. به علاوه این صورتی یک رنگ شاد و نشاط بخشه و همین او ن رو رنگی مناسب برای اتاق خواب و نشیمن کرده.

قرمز

color 8 2 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

color 9 2 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

قرمز برعکس صورتی رنگی ست تند و قوی و تاثیری قوی هم میتونه روی روحیه داشته باشه. رنگ قرمز اشتها رو بالا میبره بنابراین معمولا برای اتاق غذاخوری استفاده میشه. قرمز سمبل عشق و انرژیه و در مکان هایی که به کار برده میشه به طور طبیعی تشویق به گفت و گو و محاوره میکنه. این رنگ رو هرگز نمی تونیددر اتاق خواب که به حس آرامش نیاز داره استفاده کنید.

سبز

color 10 2 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

color 11 1 تاثیرات روانی رنگ ها در دکوراسیون خانه + تصاویر و جزئیات

رنگ سبز سمبل سلامت و بهداشته و به طور طبیعی استرس رو از بین میبره. این رنگ ما رو به یاد طبیعت میندازه و هم تاثیر آرام بخش و هم نیروبخش داره. رنگ سبز رو در تمام قسمت های خونه میشه به کار برد و بیشتر برای اتاق خواب مناسبه. این رنگ رو می تونید با گل و گیاه هم به خونه بیارید.


حتما بخوانید :  مدل ابرو شیطونی ( آموزش و مدل های جدید ابرو شیطونی )