تاریخچه عجیب دستگاه تردمیل + عکس و فیلم جالب

دستگاه تردمیل برای شکنجه زندانیان اختراع شد

تاریخچه دستگاه تردمیل : بعضی اوقات کاربرد اصلی یک وسیله تنها بعد از مدت ها مشخص می شود. یکی از این اختراعات کاغذهای چسب دار بود که تا مدت ها اختراعی بی ارزش شناخته می شد تا این که بالاخره مشخص گردید که در ادارات و شرکت ها کاربرد بسیار زیادی دارد. برخی از دیگر اختراعات پرکاربرد امروزی نیز چنین سرنوشتی داشته اند برای مثال مایکروویو (که محصول فرعی صنایع راداری است)، تفلون (که در پروژه ی منهتن و در زمان جنگ جهانی دوم در حین تلاش برای آزمایشات هسته ای کشف شد) و کوکاکولا (که در واقع قرار بود دارویی برای درمان سردرد باشد).

فیلم تارخچه تردمیل

در اوایل قرن نوزدهم اولین نمونه از تردمیل های امروزی برای زندانیان ساخته شد تا از طریق دویدن بر روی آن کار مفیدی انجام داده باشند. بدین ترتیب پره های تعبیه شده در دستگاه به کار افتاده و نیروی لازم برای پمپاژ کردن آب را فراهم می کرد. این نیرو برای آسیاب کردن دانه های گیاهی و گرداندن چرخ آسیاب های بادی یا آبی نیز به کار گرفته می شد. بدین ترتیب اسم تردمیل از دو واژه ی “tread” به معنای راه رفتن یا قدم برداشتن و “mill” به معنای آسیاب گرفته شده است.

حتما بخوانید :  محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جالب ترین محدودیت ها )

تاریخچه تردمیل

download تاریخچه عجیب دستگاه تردمیل + عکس و فیلم جالب

زندانیان مجبور می شدند در برخی موارد حتی تا ۶ ساعت در روز نیز روی این دستگاه ها کار کنند که با صعود به قله ای به ارتفاع ۱٫۵۰۰ تا ۴٫۰۰۰ متر برابری می کرد. از این رو این وسیله در واقع نوعی شکنجه برای زندانیان محسوب می شد، چیزی که امروزه به یک ورزش لازم و ضروری برای حفظ سلامتی تبدیل شده است.

عکس تردمیل قدیمی

treadmill at brixton prison london introduced for prison discipline D9645J تاریخچه عجیب دستگاه تردمیل + عکس و فیلم جالب

استفاده ی کنونی از تردمیل به عنوان وسیله ای ورزشی در دهه ی ۱۹۷۰ کشف شد. بدین ترتیب برخی اوقات با فکر کردن به یک اختراع قدیمی می توان کاربردهای جالب و جدیدی برای آن پیدا کرد که به اندازه ی یک اختراع جدید اهمیت دارند.


حتما بخوانید :  اشتباهات داوری عجیب و باور نکردنی داوران در فوتبال لالیگا + عکس