ترور مازن فقها ، اسر آزاد شده فلسطینی + عکس و جزئیات

ترور یک اسیر آزاده فلسطینی در غزه

ترور مازن فقها : وزارت کشور فلسطین در نوار غزه از ترور “مازن فقها” اسیر آزاده فلسطینی به ضرب گلوله افراد ناشناس در جنوب شهر غزه خبر داد.

مازن فقها

ترور مازن فقها

به گزارش شهر مطلب به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ایاد بزم، سخنگوی وزارت کشور فلسطین در نوار غزه تصریح کرد: افراد مسلح ناشناس شامگاه جمعه مازن فقها، اسیر آزاده فلسطینی را در محله تل الهوی در جنوب شهر غزه به ضرب گلوله به شهادت رسانده‌اند. سرویس‌های امنیتی نوار غزه تحقیقات برای پی بردن به جزئیات این حادثه را آغاز کرده‌اند.

همچنین ایمن بطنیجی، سخنگوی پلیس فلسطین در نوار غزه اظهار داشت، این اسیر آزاده فلسطینی از ناحیه سر هدف چهار گلوله قرار گرفته و ترور شده است. وی تصریح کرد که پلیس تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرده است.

مازن فقها، اسیر آزاده فلسطینی از ساکنان شهر طوباس در کرانه باختری است که به موجب عملیات تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد و به نوار غزه تبعید شد. صهیونیست‌ها فقها را به دست داشتن در عملیات‌های مقاومتی در جریان انتفاضه قدس متهم کرده بود. فقها در عملیات قهرمانانه صفد در واکنش به ترور “شیخ صلاح شحاده” مشارکت داشت. در این عملیات هشت اسرائیلی به هلاکت رسیدند.

رژیم صهیونیستی فقها را به ۹ بار حبس ابد محکوم کرده بود اما در نهایت به موجب عملیات تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ ( قرارداد شالیت) از زندان آزاد و به غزه تبعید شد.

حتما بخوانید :  درگیری در نشست خبری فیلم قاتل اهلی + عکس و جزئیات

همچنین در دسامبر سال ۲۰۱۳ روزنامه عبری زبان هاآرتص مدعی شد که جنبش حماس بار دیگر شاخه نظامی خود در کرانه باختری را فعال کرده است اما این بار آن را از طریق اسرای آزاده به موجب عملیات تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ از نوار غزه مدیریت می‌کند که یکی از این افراد مازن فقها است.

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای دشمن صهیونیستی را به ترور فقها متهم کرد.

در همین راستا، عزت رشق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین “حماس” در پیامی توییتری اظهار داشت: دشمن صهیونیستی در یک عملیات بزدلانه مازن فقها را به ضرب گلوله در نزدیکی منزلش در غزه به شهادت رسانده است.

همچنین خلیل حیه، از رهبران حماس در اظهاراتی مطبوعاتی تاکید کرد: شهید فقها با هیچکس خصومت و دشمنی نداشت و سرویس‌های امنیتی غزه هرچه سریعتر تحقیقات در مورد ترور وی را آغاز می‌کنند و تنها طرفی که از ترور وی سود می‌برد، دشمن صهیونستی است.

انجمن اسرای فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی را تنها طرفی دانست که از ترور این اسیر آزاده فلسطینی سود می‌برد. این انجمن تاکید کرد، عملیات مذکور همزمان با تشدید تجاوزات و جنایت‌های دشمن صهیونیستی علیه اسرای آزاده و درخواست این رژیم از برخی کشورها برای بازداشت مجدد آزادگان تبعید شده صورت می گیرد.

حتما بخوانید :  دلیل پخش نشدن برنامه شب یلدا شبکه 5 + عکس احسان کرمی

باشگاه اسیران فلسطین ضمن محکوم کردن این جنایت، خواستار تحقیقات فوری در این زمینه برای کشف جزئیات حادثه و حمایت لازم از اسرای آزاده فلسطینی شد. منابع امنیتی غزه از احتمال دست داشتن سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در این عملیات خبر می‌دهند. رژیم صهیونیستی از مدت‌ها پیش نام فقها را در لیست ترور خود قرار داده بود.

ترور مازن فقها ، اسر آزاد شده فلسطینی + عکس و جزئیات