تعطیلات کریسمس مردم در سراسر جهان چگونه می گذرد؟ + تصاویر

مردم جهان تعطیلات سال نوی میلادی را چگونه جشن می گیرند؟

تعطیلات کریسمس : سال های سال است که مردم مناطق مختلف جهان به روش های سنتی به استقبال سال نوی میلادی می روند. برخی از این آیین ها، قرن هاست که در میان مردم آن سرزمین ها رواج دارد و بخشی از فرهنگ و تمدن آنها به شمار می آید.

در این روزها که مصادف با تولد حضرت مسیحو تعطیلات سال نوی میلادی است، بد نیست به مرور این آداب و سنن پرداخته و نکاتی هر چند کوتاه را در مورد آنها برشماریم. اگر هم علاقمند هستید که در مورد غذاهای چنین مناسبت هایی اطلاعاتی بدست آورید این متن را مطالعه بفرمایید.

تعطیلات کریسمس را از نقاط مختلف جهان مرور خواهیم کرد.

1تعطیلات کریسمس در مرکز فنلاند و در شهری به نام Rovaniemi، دروازه رو به آرکتیک شمالی، خانه ای وجود دارد که «خانه رسمی» بابانوئل تلقی می شود. مردی که قرمز پوشیده می تواند هر ۳۶۵ روز سال را ببیند.

2کودکان از سراسر جهان برای تسلیم کردن آروزهای کتبی خود به بابانوئل مستقیما او را ملاقات می کنند.

3تعطیلات کریسمس در کرواسی، ساکنان این سرزمین، هزاران هزار فانوس را که حامل آرزوهای شان است را در پایتخت این کشور و چند روز پیش از شروع تعطیلات به هوا می فرستند.

4جشنی که قدمت آن به قرن ها باز می گردد و به Pastorelas شهرت دارد به صورت سنتی و در مکزیک برگزار می شود. در این فستیوال، برخی از صحنه های کتاب مقدس توسط هنرپیشه ها و مردم اجرا می شود.

5تعطیلات کریسمس در بلاروس و در روستایی به نام Martsiyanauka، مردم اطراف یک درخت دور هم جمع می شوند و پایان تعطیلاتی به نام Kolyada را جشن می گیرند. این باور وجود دارد که انجام این مراسم باعث برداشت خوب محصول می شود.

6در تعطیلات کریسمس در روسیه بابانوئل به همراه شخصیت هایی چون Slavic folklore و Father Frost هدایایی را مبادله می کنند. او به ندرت در کنار دخترش Snow Maiden دیده می شود.

7خانواده های یهودی در طول هشت شبی که به Hanukkah شهرت دارد، شمع روشن می کنند.

8تعطیلات کریسمس در بوینس آیرس آرژانتین و در روز کریسمس مراسم آتش بازی برگزار می شود. برخی از مردم تمام طول این شب را بیدار می مانند و با دوستان و بستگان خود صحبت می کنند و سپس تمام طول تعطیلات را می خوابند.

حتما بخوانید :  روز فضانوردی مبارک باد + عکس و مطالب خواندی در مورد این روز

9کودکان در اسپانیا برخی اوقات هدایایی را در روز ششم ژانویه و در طول تعطیلاتی که به مناسبت ظهور و تجلی حضرت مسیح بزرگ داشته می شود، دریافت می کنند. راهپیمایی Three Kings’ برای ملاقات با مسیح پسر و به صورت جشن برگزار می شود.

10تعطیلات کریسمس در کرانه باختری و در شهر بیت لحم، در کلیسایی به نام Nativity که تصور می شود حضرت مسیح در آنجا متولد شده باشد، گروهی از مسیحیان مراسم دعا را به جا می آوردند.

تعطیلات کریسمس در مونیخ آلمان مردها لباسی را به عنوان Krampus می پوشند که همان شخصیتی است کودکان شیطان لیست بابانوئل را تنبیه می کند. این شخصیت در اطراف مراکز خرید بچه ها را می ترساند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

12ممکن است با دیدن درخت های بلوط خشک شده به جای انواع تازه آن تعجب کنید. این درختان در بالای ماشین ها و در صربستان دیده می شوند. برگ های درختان برای اینکه برای آنها خوش شانسی بیاورد، سوزانده می شود.

13بدون سرو رُل های نان سنتی، شام کریسمس مردم ونزوئلا تکمیل نخواهد شد. در داخل این رُل ها، زیتون، کشمش، گوشت خوک و در برخی از موارد هم دلمه های بیکن قرار می گیرد.

15در میان جمعیت ارتدوکس شهر تفلیس در گرجستان، روحانیون در خیابان به بچه ها و نیازمندان هدیه و شیرینی می دهند.

000برای تعطیلات کریسمس در شهر ناپل ایتالیا، یکی از معروف ترین صحنه ها ساخت گهواره های مسیح پسر است. چندان هم دور از ذهن نیست که گهواره مسیح فرزند در خانه های مردم یافت شود. بسیاری تا ۲۴ ام ماه دسامبر مسیح را نمایش نمی دهند.

17تعطیلات کریسمس در ژاپن به عنوان تعطیلات رسمی ملی به شمار نمی آید. با این حال مردم ۲۵ دسامبر با بسته هایی از «کی اِف سی» آن را جشن می گیرند. این کار از حدود سال های ۱۹۷۴ میلادی آغاز شد.

18در هلند، کودکان کفش های شان را در کنار شومینه یا پنجره می گذارند بنابراین Sinterklaas و همراهانش که به Black Pete شهرت دارند، برای آنها در داخل کفش های شان هدیه و شیرینی می گذارند.

19مردم در طول تعطیلات کریسمس کارت تبریک می فرستند، آواز می خوانند و به هم هدیه می دهند. در داخل مراکز خرید هم با بابانوئل ها عکس می گیرند.

حتما بخوانید :  مرد جنگلی در زندگی واقعی +عکس

20در فستیوالی در «سن فرناندو» یعنی پایتخت اصلی برگزاری مراسم کریسمس در فیلیپین، مردم به دیدن طرح های هندسی درخشان و بزرگ دعوت می شوند.

21کلمبیایی ها در هفتم دسامبر یا در روز «شمع های کوچک» به عنوان سمبل شروع کریسمس شمع روشن می کنند. در مناطق مختلف رقابت های فراوانی بر سر خلاقیت هایی در این زمینه به چشم می خورد.

22بزی که از کاه و نی ساخته شده هر سال در شهر Gävle سوئد ساخته می شود که سمبلی برای تولد حضرت مسیح به شمار می رود. در برخی از خانه ها در سوئد، درخت های کریسمس هم دیده می شود.

23در جشن های کریسمس در انگلستان و ایرلند در ۲۶ دسامبر، جشنی به نام Boxing Day که شامل اتفاقات ورزشی، خرید و نمایش است برگزار می شود.

24فستیوال Appenzell در سوئیس؛ در زمان اجرای این جشن، مرسوم است که مردم لباس هایی از جنس خز درختان و برگ های آن به تن می کنند. سپس به دور شهر می گردند و با خواندن آهنگ مخصوص کریسمس روح شیاطین را از شهر دور می کنند و برای مردم در طول سال جدید خوشبختی و سعادت را آرزو می کنند.

تعطیلات کریسمس مردم در سراسر جهان چگونه می گذرد؟ + تصاویر