تعطیلی مدارس و دانشگاه ‎های استان فارس ۲۵ بهمن + جزئیات

مدارس و دانشگاه‎های استان فارس فردا در نوبت صبح تعطیل است‌

تعطیلی مدارس ۲۵ بهمن : مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از تعطیلی نوبت صبح مدارس و دانشگاه‎های استان فارس در تاریخ ۲۵ بهمن ماه خبر داد.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ‎های استان فارس ۲۵ بهمن

حسن فیاض‎پور در گفت‎وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به وضعیت جوی اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی اظهار داشت: تمامی مقاطع تحصیلی در استان فارس فردا در نوبت صبح تعطیل است.

وی با بیان اینکه درباره تعطیلی نوبت بعدازظهر فردا صبح اطلاع‎رسانی می‎شود، گفت: آمادگی لازم برای مقابله با بحران وجود دارد و کارگروه‌های مختلف برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با تاکید بر اینکه تمامی مسئولان مربوط با ستاد مدیریت بحران متناسب با ابلاغیه‌های خود با رسانه‌ها در ارتباط باشند افزود: رسانه‌ها در زمان بحران وظیفه بسیار سنگینی را بر عهده دارند و مسئولین نیز متناسب با وظیفه کاری خود پاسخگوی خبرنگاران برای اطلاع رسانی بیشتر باشند.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ‎های استان فارس ۲۵ بهمن + جزئیات

آماده‌باش فارس برای ۷۲ ساعت آینده

سیلاب پلدختر

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: ستاد مدیریت بحران استان فارس برای جلوگیری از خسارات احتمالی وقوع سیل تا ۷۲ ساعت آینده در آماده‌باش کامل است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، خلیل رضاییان بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان فارس با تاکید بر جدی گرفتن هشدارهای هواشناسی در مورد وقوع سیل در استان فارس اظهار داشت: باید میزان آمادگی دستگاه‌های اجرایی متناسب با بدبینانه‌ترین حالت در بارندگی‌های پیش رو باشد و در چند روز آینده همه مرخصی‌ها، جلسات، ماموریت‌ها غیر از جلسات ستاد مدیریت بحران لغو شود.

حتما بخوانید :  غرق شدن مامور نیروی انتظامی در رودخانه آبادان + جزئیات

وی بر لزوم خروج تمام دستگاه‌ها،‌ ماشین‌آلات، تجهیزات و مصالح از کارگاه‌های سدسازی، آبخوان‌داری، آبخیزداری، مسیل‌ها تاکید و بیان کرد: این به معنای تعطیل شدن کارگاه نیست بلکه تمام عوامل بخش‌های دولتی، خصوصی و پیمانکاران پروژه‌های مختلف با ماشین‌آلات باید در محل حضور داشته باشند اما فعالیت کارگاهی انجام نشود.

رضاییان با بیان اینکه در دهه‌های گذشته هم استان فارس و شهر شیراز شاهد بارندگی‌هایی نظیر آنچه برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه پیش‌بینی شده بوده است خاطرنشان کرد: باید به مستندات مکتوب و غیر مکتوب مراجعه کرد تا نقاط بحرانی و مشکل‌زا شناسایی شود و برای رفع آنها تلاش کرد.

وی با تاکید بر اینکه بارش بیش از ۵۰ میلی‌متر باران طی چند ساعت محدود، ممکن است مشکلاتی نظیر سیلاب را به‌دنبال داشته باشد بر لزوم آماده‌باش برای بخش خصوصی و پیمانکاران دستگاه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: باید امکانی فراهم باشد که اگر نیاز به استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات بود، از ظرفیت‌های موجود در نزدیک‌ترین نقطه استفاده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس افزود: باید برای تخلیه واحدهای مسکونی که در مسیر سیلاب رودخانه‌ها احداث شده است اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه تا پایان امروز در مورد تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های استان تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود تصریح کرد: اعلام تعطیلی مدارس یا دانشگاه‌ها، برای کاهش میزان آسیب و حفاظت از افراد است نه برای اینکه خانواده‌ها برنامه‌ریزی سفر درون‌شهری یا برون‌شهری داشته باشند چرا که انجام هرگونه سفر غیرضروری ممنوع است.

رضاییان از احتمال مسدود شدن برخی مسیرهای درون شهری نظیر گذرگاه‌های شیراز، برخی پل‌ها و تونل‌ها خبر داد و گفت: در صورت قطعی شدن این موضوع اطلاع‌رسانی عمومی انجام می‌شود.

اعلام تعطیلی مدارس فارس متناسب با وضعیت جوی

حتما بخوانید :  حادثه غرق شدن دو کودک در اصفهان و در کانال آب + جزئیات ماجرا

حسن فیاض‌پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس، نیز در این جلسه با بیان اینکه تعطیلی مدارس فارس و شیراز متناسب با اعلام وضعیت جوی استان توسط هواشناسی و توسط سخنگوی ستاد مدیریت بحران فارس اعلام می‌شود گفت: آمادگی لازم برای مقابله با بحران وجود دارد و کارگروه‌های مختلف برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با تاکید بر اینکه تمامی مسئولان مربوط با ستاد مدیریت بحران متناسب با ابلاغیه‌های خود با رسانه‌ها در ارتباط باشند افزود: رسانه‌ها در زمان بحران وظیفه بسیار سنگینی را بر عهده دارند و مسئولین نیز متناسب با وظیفه کاری خود پاسخگوی خبرنگاران برای اطلاع رسانی بیشتر باشند.