جلوگیری از تماس صوتی ناخواسته در تلگرام + آموزش

ترفند پیشگیری از تماس صوتی ناخواسته در تلگرام

تماس صوتی ناخواسته در تلگرام : تماس صوتی تلگرام با امنیت کامل و راحتی در بهره گیری فعال شده هست که می توانید به راحتی تنظیمات آن را انجام دهید و از تماس با کیفیت صوتی لذت ببرید.همانگونه که در مقاله روز قبل به آن اشاره کردیم، تماس صوتی تلگرام سرانجام برای کاربران ایرانی نیز فعال شد. در ابتدا تنها کاربران ساکن اروپا می‌توانستند از این قابلیت بهره گیری کنند،

ترفند پیشگیری از تماس صوتی ناخواسته در تلگرام

و از شب قبل این امکان در کشورمون نیز فعال شده هست. اما ویژگی تماس صوتی در کنار تمام مزایایی که دارد،ممکن هست باعث مزاحمت هم بشود، خوشبختانه برای پیش گیری از تماس هاي ناخواسته در تلگرام تنظیماتی در نظر گرفته شده که در ادامه نحوه بهره گیری از آن را بررسی می کنیم.

قابلیت تماس صوتی تلگرام

تلگرام مدعی هست قابلیت تماس صوتی پیام‌رسان آن بهتر از هر ابزار دیگری هست که کاربران تاکنون تجربه کرده‌اند. در آزمایش ما و بعد از برقراری تماس با چندین مخاطب تحت بستر اتصالات گوناگون به اینترنت اعم از وای فای و همین طور شبکه تلفن همراه ۳G و ۴G، این ادعا به خوبی اثبات شد. یکی دیگر از قابلیت‌هاي مهم تماس صوتی تلگرام، تنظیمات حریم خصوصی مرتبط با آن هست که به هر کاربر اجازه میدهد یک بلک فهرست یا وایت فهرست تماس برای خود تعیین کند.

حتما بخوانید :  دستیار گوگل چیست ؟ آموزش نصب دستیار گوگل بر روی گوشی اندروید

ترفند پیشگیری از تماس صوتی ناخواسته در تلگرامبه عبارت دیگر، هر کاربر می تواند به منظور پیش گیری از تماس هاي ناخواسته در تلگرام به تنظیمات اپلیکیشن مراجعه کرده و به طور واضح نام کاربرانی که مایل به دریافت تماس از آن‌ها نیست را مشخص کند و یا به طور بالعکس، فقط نام کاربران دلخواه برای دریافت تماس از آن‌ها را تعیین کند.

جلوگیری از پیام صوتی تلگرام

برای پیشگیري از تماس هاي ناخواسته در تلگرام و دسترسی به تنظیمات مربوط به این بخش، منوی کشویی برنامه را از سمت چپ باز کرده و وارد بخش Settings شوید. همان طور که می‌بینید، در این منو یک بخش جداگانه با عنوان Calls نیز اضافه شده که تاریخ کوتاه تماس‌هاي برقرار شده را در دل خود دارد.

در صفحه بعد، انتخاب Privacy & Security را انتخاب کنید. در این قسمت تمامی تنظیمات امنیتی ومرتبط با حریم خصوصی کاربر وجود دارند.

همانگونه که می‌بینید، در انتخاب‌هاي مرتبط با بخش Privacy یک انتخاب با عنوان Calls افزوده شده هست. این انتخاب در حالت پیشفرض بر روی همه ي Everybodyy قرار دارد به این معنی که هر فردی حتی کاربران غیر مخاطب شما نیز قادر به تماس میباشند. وارد این قسمت شوید.

وقتی انتخاب انتخاب شده همۀ Everybody هست، می توانید بعد از لمس دکمه Add User در مقابل انتخاب Never Allow، یک بلک فهرست درست کنید. در این حالت، شما به همۀ کاربران اجازه تماس با خود را داده‌اید، به جز کاربرانی که در این فهرست مشخص میکنید.

حتما بخوانید :  عکس های لو رفته از محصول جدید گوگل

در صورت انتخاب انتخاب دوم یعنی مخاطب‌هاي من My Contacts به منظور پیش گیری از تماس هاي ناخواسته در تلگرام ، هم یک بلک فهرست و هم یک وایت فهرست در اختیارتان قرار داده میشود.

در نهایت اگر انتخاب هیچکس (Nobody) را برگزینید، دیگر هیچ فردی اعم از کاربران خارجی و حتی مخاطب‌هاي تلگرام قادر به برقرار تماس با شما نخواهند بود. گرچه، در این حالت یک وایت فهرست در اختیارتان قرار داده می شود. با لمس دکمه Add User در مقابل انتخاب Always Allow، میتوانید مخاطب‌هایي که مایل به دریافت تماس از آن‌ها هستید

را مشخص کنید. به نظر می رسد کارایی این انتخاب برایپیشگیري از تماس هاي ناخواسته در تلگرام ، از بقیه موارد اکثر هست. در این حالت مشخص میکنید هیچ کاربر و یا مخاطبی قادر به برقراری تماس با شما نیست، مگر مخاطب‌هایي که خودتان مشخص میکنید.