تهمینه میلانی در مراسم اختتامیه جشنواره رمز موفقیت جایزه گرفت + عکس

اهدای دکترای افتخاری به تهمینه میلانی در جشنواره رمز موفقیت

مراسم اختتامیه جشنواره تلویزیونی رمز موفقیت با تقدیر از ۵ چهره هنری به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه سومین دوره از جشنواره رمز موفقیت با حضور جمع کثیریاز کارآفرینان و هنرمندان در سالن همایش‌های سازمان صداوسیما برگزار شد.

مراسم اختتامیه جشنواره رمز موفقیت

در ابتدای این مراسم که اجرای آن را فرزاد حسنی برعهده داشت، یلدا اسفندیاریتهیه کننده برنامه رمز موفقیت و بنیان‌گذار مؤسسه رمز موفقیت در سخنانی گفت:مطالعه زندگی بزرگان کشور نشان می‌دهد که همه این بزرگان با سختی‌های زیادی مبارزه کردندتا به این جایگاه رسیدند و برنامه تلویزیونی رمز موفقیت نیز راهی روشن و پردازشگر موجی در همین زمینه است.

جشنواره رمز موفقیت

اختتامیه جشنواره رمز موفقیت

وی ادامه داد:‌ امروز به یاری خدای بزرگ سومین دوره از این جشنواره را در این سالنبرگزار کردیم. همه آنچه باعث شده تا امروز در این جایگاه بایستم و این جشنواره را برگزار کنم،یاری خداوند و شخصیت‌های موفق این کشور است.

صفوی مدیرکل امور فرهنگی وزارت جوانان نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت:ما باید شاخص‌های موفقیت را به نوعی مرور کنیم. در اینجا این سوال پیش می‌آیدکه چه کسی موفق است. شاید در گذشته تا حدودی روند کار ما اشتباه بودکه با مشکلاتی مواجه بودیم، اما بهتر است کاری کنیم که نوجوانان ما فکر کننداگر می‌خواهند موفق باشند، نباید حتماً نخبه باشند. در کشورهای دیگر موفقیت صرفاً به این برنمی‌گردد که پزشک یا مهندس باشیم.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) افزود: پیامبر(ص) می‌فرمایند«بهترین مردم کسی است که خیرش به مردم برسد». بسیاری از انسان‌ها و مشاغلمی‌توانند به مردم از طرق مختلف کمک کرده و خیر برسانند و در اینجاستکه کارآفرینی معنا پیدا می‌کند و می‌بینیم بسیاری از افراد بهترین‌ها هستند.

صفوی در ادامه بیان داشت: فردی که در حوزه ورزش کار می‌کند و نسل جوان را پرورش می‌دهد،فرد موفقی است و هنرمندانی که خیر معنوی به مردم می‌‌رسانند هم افراد موفقی هستند.هر شغل و صنفی می‌تواند بهترین‌ها و موفق‌ترین‌ها را در خود داشته باشد.

وی با اشاره به ارتباط بین پیشکسوت‌ها و نوجوانان افزود: ما باید تلاش کنیمتا ارتباط بین پیشکسوت‌ها و نوجوان‌ها را افزایش دهیم و این ارتباط به سرمایه فرهنگی‌مان کمک می‌کندرویکرد کلان نظام این است که نهادهای مدنی را تقویت کنیم. سهم دولت محدود استو فقط باید نقش مالکیتی خود را داشته باشد.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت جوانان در اختتامیه جشنواره رمز موفقیت

مدیرکل امور فرهنگی وزارت جوانان اظهار داشت: اگر دولت صرفاً نقش خود را انجام دهد،امثال آقای زنگنه هم می‌توانند کار خود را انجام دهند. اینها نکاتی استکه با کسب تجربه به آن رسیدیم، اما در مراحل اولیه قرار داریم و نیازمند کمک بیشتری هستیمو از افرادی که ما را کمک می‌کنند تشکر می‌کنیم. همچنین در پایان صحبت‌هایم دوست دارم از آقای یاوری پیشکسوت بوکس و ناصر نوآموز پیشکسوت فوتبال تشکر می‌کنم.

در ادامه این مراسم بهروز فروتن عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره رمز موفقیتدر ادامه با تبریک روز زن بیان داشت: در جامعه برای اینکه تعدادی افراد مطرح شوند،از سیاه‌نمایی استفاده می‌شود، اما ما امروز دور هم جمع شده‌ایم تا به همه بگوییم که با کارآفرینی هم می‌شود مطرح شد، نه با سیاه‌نمایی.

جشنواره رمز موفقیت

جشنواره تلویزیونی رمز موفقیت

وی افزود: حرف ما حرف معلم، دل و تلاش و جزو راز و رمز زندگی است.امیدوارم همه ایرانی‌ها همیشه خسته باشند و فرسوده نباشند؛چراکه ما در فرسودگی از بین می‌رویم و در سختی بانشاط می‌شویم، در صورتی که شما با یک صاحب اندیشه هیچ وقت خسته نخواهید شد.

فروتن در ادامه بیان داشت: مدیر کسی است که در هر لحظه مسئول باشد.من به عنوان ایرانی که ۶۵ سال عاشق کار هستم، این را یاد گرفتم که خواسته خود را بیرون از جامعه پیدا نکنمو در خودم آن را جستجو کنم. همه می‌توانند با بیانشان حتی جملات نادرست بگویند اما هیچ انسانی به خودش دروغ نمی‌گوید. کسانی که تفکر مثبت دارند در زندگی سخت تلاش می‌کنند و سیاه‌نمایی نمی‌کنند.

وی با بیان توصیه‌ای به همه افراد گفت: از همه شما می‌خواهم تا نیمه خالی لیوان را ببینیداما به نیمه پر آن عمل کنید، در کنار واقعیتی که در جامعه الان وجود دارد به سختی ایستاده‌ایمو کار می‌کنیم. ما در گلستان گلی را پرورش ندادیم، بلکه در کویر گل کاشتیم.

همچنین محمد عطاردیان ریاست کانون کارفرمایان ایران نیز در این جشنواره گفت:برای رسیدن به اهداف باید تلاش کرد و این سخت است. پرسشی مطرح می‌شودو آن اینکه رمز موفقیت برای چه به وجود آمده، خانم اسفندیاری از هیچ، این جشنوارهو همایش را ساختند و همه ما را دور هم جمع کردند و از رمز موفقیت برایمان گفتند. در این زمینه همان‌طور که گفتم باید تلاش کرد حتی اگر مشکلاتی سر راه ما قرار داشته باشد.

عطاردیان در ادامه بیان داشت: مردم ایران و بخش خصوصی و شما جوانان راه گذشتگانتان را دنبال کنید. اتحاد و همبستگی شما می‌تواند این کشور را از گرداب مهیبی که سر راهش قرار دارد نجات دهد.ما مشکل بزرگی در کشورمان داریم. یادم هست روزی در این کشور جنگ بودو همه مردم برای دفاع از میهن خویش حاضر نشدند حتی یک وجب از خاک این سرزمین را به دست دشمن بدهند. مردم بخش خصوصی، دولتی و… مقداری ماشین‌آلات ساختمانی داشتند و با همانها مشغول به کار شدند، اما باید می‌دانستند این حرکت موقت است و نمی‌بایست اقتصاد کشور را با آنها در دست گرفت.

وی در ادامه افزود: بخش خصوصی ما هم باید این شرایط را تجربه کند تا بتواند بخش دولتی را مجاب کندتا کارها به بخش خصوصی واگذار شود. برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم دولت نوشته شدهکه باید طی آن بخش خصوصی راه بیفتد و بخش دولتی بزرگ شود.

اجرای گروه موسیقی در مراسم اختتامیه جشنواره رمز موفقیت

بنا بر این گزارش، بخش بعدی این مراسم به اجرای گروه موسیقی هنرمندان کهریزکبه سرپرستی مهدی نصیرآبادی اختصاص یافت که با استقبال بسیاری لز سوی حاضران مواجه شد.

حمید سلطانی بنیانگذار و مؤسس دانشگاه LAU آمریکا نیز در این مراسم طی سخنانی گفت:‌نگاه‌هایمان باید به آینده باشد. بزرگان و نخبگان جنگ آینده را جنگ آب و هوا می‌دانند.

جنگ آینده بین انسان‌ها نیست، بلکه بین انسان‌های مصنوعی است. حال در چنین شرایطی چه باید کرد؟ در شرایطی که جنگ‌ها با تکنولوژی پیش می‌رود. آنچه من و بسیاری نشان دادیم، ایرانی توأم با خلاقیت به جهانیان است.آینده ایران روشن است تنها از شما می‌خواهم مراقب آب و هوا باشیم و نقش خانم‌ها را در آینده این مرزوبوم جدی بگیرید.

سلطانی در پایان صحبت‌هایش عنوان داشت: از شما می‌خواهم آنچه که به نفع کشورمان استرا انجام دهید. اغلب افراد می‌گویند ایرانی‌ها تنبل هستند و من از شما می‌خواهم تنبلی را کنار گذاشتهو کار کنید و مطمئن باشید که هیچ‌فردی از کار کردن ضرر نمی‌کند. برای رسیدن به اهدافتان باید سختی‌ها را تحمل کنید. به قولی که دادید متعهد بوده و به آن بها دهید.

در این بخش گواهینامه‌های LAU توسط سلطانی به پروفسور باهر، علی بهزاد، وریا اسفندیاری،علیرضا ناصر، علی‌اصغر کیهانی، محمدرضا مرتضوی، محسن یوسفی‌فر، فرخ دیبا، یلدا اسفندیاری،علی‌اصغر گلسرخی، عطاردیان و مهرزاد فیضی اهدا شد و پس از آن و در بخش دیگر این مراسم خشایار اعتمادی چند قطعه برای حضار خواند

همچنین در ادامه سلطانی مؤسس دانشگاه ALU به عزیز اسفندیاری، تهمینه میلانی، علی رضایی،فرهادی، مجید اعطایی فر، آقای خیراندیش، بهروز فروتن و یلدا اسفندیاری دکترای افتخاری این دانشگاه را اهدا کردو گفت: امسال تصمیم گرفتیم به هنرمندان، کارآفرینان و افرادی که به کشورشان خدمت کردند،این گواهینامه را اهدا کنیم. چندی پیش رئیس‌جمهور ارمنستان، دو تن از وزرای چین، مهران مدیری و شهرام ناظری این گواهینامه را دریافت کردند.

هومن زنگنه یکی از کارآفرینان برگزیده جشنواره رمز موفقیت نیز در ادامه سومینجشنواره رمز موفقیت گفت: من می‌خواهم کلام را به سمت مشکلات و دردهاببرم که مردم بدانند ما در چه شرایط دشواری کار می‌کنیم. ما در کشوری زندگیمی‌کنیم که پر از مشکلات است. کشوری که ظرف یک سال در بخش صنعتو معدنش ۴۶ بخشنامه صادر می‌شود و چند ساعت بعد لغو می‌شود. آیا در چنین کشوری تولیدکننده‌ها می‌توانند کار کنند؟

وی ادامه داد: در کشوری که برای گرفتن وام باید خواهش کنی تا وامی به ما اختصاص بگیرد،اما شما بدانید وام‌های ۴۰ درصدی به منزله نابودی یک صنعت است. اگر ترکیه قطب صادراتدر دنیا شده، برای این است که وام‌های ۲ درصدی می‌دهد و من فکر نمی‌کنمهیچ دشمن و هیچ داعشی بدتر از این مجموعه‌ها در واحد اقتصادی کشور باشند.

زنگنه در ادامه بیان داشت: ما تولیدکنندگان از شما هیچ چیز نمی‌خواهیم فقط می‌خواهیمچوب لای چرخ‌مان نگذارید. چندی پیش با در دست داشتن مجوز از کشور خارج شدماما زمان برگشت گمرک به من اجازه ورود نداد و گفت قانون‌ها عوض شده و شما اجازه ورود به کشور ندارید.

وی در ادامه افزود: ما در کشورمان مدیون سردار قاسمی‌ها هستیم و افتخار می‌کنیمکه سردارانی در جمع ما حضور دارند. از شما می‌خواهم برای سلامتی سردار سیلمانی و شادی روح شهدا صلواتی قرائت کنید.

تجلیل از برگزیدگان در اختتامیه جشنواره رمز موفقیت

در بخش پایانی این جشنواره از برگزیدگان دوره سوم برنامه رمز موفقیت تجلیل به عمل آمد.

در این بخش از الهام‌سادات اصغری شناگر رکورددار جهان که نام او در کتاب گینس ثبت شده است،تقدیر به عمل آمد. اصغری با قرار گرفتن روی سن صحبت‌هایی را بیان کرد و گفت:‌من ملقب به بانوی دریا هستم، از ۲۰ فروردین رکورد دوم جهانی‌ام را خواهم زد. ۳۴۱۲ متر شنا کردم،درست ۵ برابر مردی ایتالیایی که رکورددار در شنا بود، اما با وجود تمام این رکوردهایم در کل این ۴ سالیک مجوز از وزارت ورزش دریافت نکردم و خودم با هزینه شخصی به ترکیه سفر کردهو تمام هزینه‌های گینس را به‌تنهایی پرداخت کردم. در این بین فقط آقای عطاردیان از من حمایت کردند،اما سورپرایز جدیدی را برای هم‌میهنانم دارم که به زودی آن را اعلام می‌کنم.

در این بخش از محمد صالح‌اعلا، آقای سلطانی، امیر یاوری، ناصر نوآموز پیشکسوت فوتبال،منوچهر والی‌زاده، امید صدری، محمدکریم سلیمی، حمیدرضا صفی‌پور، محسن میرزازاده،اسماعیل سفیری‌نژاد، فرهاد فرید، وحید دلیری، محمدرضا فلاحیان، ناصر چشم‌آذر،هومن زنگنه، عباس ماهوت‌چی، مجید فراهانی‌راد، ناصر تقوایی تقدیر به عمل آمد.

در ادامه با اعلام نام ناصر چشم‌آذر بخشی از قطعه مادر من با صدای مرحوم خسرو شکیبایی و آهنگسازی چشم‌آذر به مناسبت روز مادر پخش شد.

درباره تهمینه میلانی بیشتر بدانید

تهمینه میلانی در سال ۱۳۳۹ در تبریز به دنیا آمد و در دوران دبیرستان به تهران آمدو به ادامه تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۵۷ در رشته برق دانشگاه تبریز به تحصیل پرداختو با پیروزی انقلاب و بسته شدن دانشگاه‌ها به تهران بازگشت و در رشته معماری دانشگاه علم و صنعت مشغول به تحصیل شد.با بسته شدن دانشگاه‌ها حضوردر جلسات شعرخوانی، نمایش فیلم و از فعالیت‌هایی این قبیل را برگزید.در یکی از این جلسات بود که با مسعود کیمیایی آشنا شد و توانست نظر موافق او را در دستیاری وی در کارگاه آزاد فیلم جلب کند.

میلانی بسیار جوان بود که به عنوان اولین تجربه سینمائی به عنوان منشیصحنه فیلم خط قرمز برگزیده شد. با باز شدن دانشگاه‌ها در کنار کار در کارگاه آزاد فیلمبه ادامه تحصیل پرداخت. او که به آرامی به کار در سینما آشنا می‌شد شروع به نوشتن فیلمنامه و کار کرد.میلانی فعالیت سینمایی را در سال ۱۳۵۸ در کارگاه آزاد فیلم در زمینه تحقیقبرای فیلمنامه شروع کرد و در آنجا درباره چند فیلمنامه مانند زیر سایه تفنگ شهید اندرزگو و سرب کارهای تحقیقاتی انجام داد.