ثبت نام پیرمرد ۱۰۷ ساله در شورا ( عکس پیرترین ثبت نام کننده)

ثبت نام مرد ۱۰۷ ساله کردستانی به همراه همسر ۷۳ ساله اش در انتخابات شوراها

فیض اله فتحی پیرمرد ۱۰۷ ساله اهل روستای پنجه سفلی کردستان همراه با همسر ۷۳ ساله خویش به نام جهان عبداللهی در انتخابات شوراها ثبت نام کردند

48231.jpg

پیرترین عضو ثبت نام شورا

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: ‘فیض الله فتحی’ مرد ۱۰۷ ساله روستای پنجه سفلی در بخش مرکزی این شهرستان به همراه ‘جهان عبداللهی’ همسر ۷۳ ساله اش برای انتخابات شورای اسلامی روستای خود ثبت نام کردند.

جعفر توان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مرد و زن کهنسال امروز برای ثبت نام به بخشداری مرکزی دیواندره مراجعه کرده و برای شرکت در این رقابت ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: در روستا پنجه سفلی قبل از ثبت نام این مرد و زن کهنسال، یک زوج جوان تر به نام های ‘سیداسلام حسینی’ و ‘سیده خورشید حسینی’ نیز برای شرکت در رقابت انتخاباتی ثبت نام کرده بودند و تاکنون تعداد ثبت نام شدگان این روستا به هشت نفر رسیده که چهار نفر از آنها این ۲ زوج هستند.

وی اظهار کرد: روستای پنجه سفلی دارای ۷۰ خانوار بوده و بر اساس سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵ دارای ۲۱۱ نفر جمعیت است و سه نفر به عنوان اعضای شورای اسلامی آن انتخاب می شوند.

فرماندار دیواندره گفت: در روستای ‘علی یاب یاپل’ این شهرستان نیز ۲ برادر به نام های ‘محمود و یونس عبودی’ و پدر و پسری به نام های’محمدصادق و ایوب رجبی’ با هم برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستای ۴۸۶ خانواری خود ثبت نام کردند.

حتما بخوانید :  شهید احمد بابایی ( بیوگرافی و 100 عکس کمتر دیده شده قدیمی )

توان گفت: از زمان آغاز ثبت نام شوراهای اسلامی تاکنون در این شهرستان یک هزار و ۲۱۱ نفر در این شهرستان ثبت نام کرده که یک هزار و ۱۶۰ نفر آن در روستاها و ۵۱ نفر نیز برای شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر ثبت نام کردند.

به گفته وی برای شورای اسلامی شهر دیواندره پنج عضو شورا و برای ۱۳۹ روستای این شهرستان در مجموع ۴۲۱ عضو شورا با استفاده از رای مستقیم مردم انتخاب می شوند.

شهرستان دیواندره با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰کیلومتری شمال سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

طبق اعلام رئیس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات استان کردستان از آغاز زمان ثبت نام شوراها تاکنون در استان پنج هزار و ۸۹۶ نفر دواطلب ثبت نام شده که از این تعداد ۶۱۷ نفر داوطلبین شهری و پنج هزار و ۲۷۹ نفر داوطلبین روستایی هستند.

از تعداد کل ثبت نام کنندگان کردستان پنج هزار و ۷۷۸ داوطلب مرد و نیز ۱۱۸ نفر داوطلب زن هستند که از این میان یک هزار و ۵۰ نفر دارای سابقه نمایندگی در دوره های قبلی شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان کردستان هستند.

طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، جمعیت کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر است که از این تعداد ۷۰.۸ درصد

حتما بخوانید :  ازدواج دختر منشی با مدیر عامل خسیس + جزئیات ماجرا

در مناطق شهری و ۲۹.۲ درصد هم در مناطق روستایی استان ساکن هستند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار می شود.

ثبت نام پیرمرد ۱۰۷ ساله در شورا ( عکس پیرترین ثبت نام کننده)