جریمه ایران توسط دادگاه کانادایی + جزئیات و مبلغ جریمه

جریمه سنگین دادگاه کانادایی برای ایران

جریمه ایران توسط دادگاه کانادایی : به گزارش شهر مطلب به نقل از خبرگزاری ایسنا: یک دادگاه در اونتاریو کانادا به بهانه آنچه حمایت ایران از حملات تروریستی خواند، تهران را به پرداخت هزینه‌های حقوقی تعدادی از قربانیان تروریسم محکوم کرد.

Image result for ‫جریمه ایران‬‎

به نوشته روزنامه نشنال پست، دادگاه اونتاریو کانادا با رد مصونیت حاکمیتی جمهوری اسلامی و با استناد به قانون “عدالت برای قربانیان تروریسم”، تهران را به پرداخت هزینه‌های حقوقی شماری از شاکیان مدعی حمایت ایران از حملات ترویستی بالغ بر ۳۰۰ هزار دلار، محکوم کرد.

این دادگاه کانادایی در ژوئن سال ۲۰۱۶ نیز ایران را به پرداخت ۱۳ میلیون دلار به سه گروه از قربانیان تروریسم از محل دارایی‌های غیردیپلماتیک تهران در کانادا محکوم کرده بود.

دادگاه اونتاریو در حکم جدید خود اعلام کرد که ایران باید ۳۰۰ هزار دلاری‌ را که شاکیان مدعی‌اند، برای تعقیب شکایت از ایران در روند قضایی هزینه کرده‌اند، جبران کند.

گلن هینی، قاضی پرونده که سال گذشته نیز علیه ایران حکم صادر کرد، در حکم تازه‌اش نوشت: هیچ دلیلی برای محروم کردن شاکیان از دریافت هزینه‌هایی که در پرونده‌ای که با موفقیت به نفع آن‌ها پایان یافته، نمی‌بینم.

این حکم روز ۸ فوریه (۲۰ بهمن‌ماه) صادر شد و ایران برای پرداخت هزینه تعیین ‌شده، ۳۰ روز از زمان صدور حکم فرصت دارد.

حتما بخوانید :  خاطره جالب جواد رضویان از پشت صحنه سریال همسایه ها + عکس

پارلمان کانادا در سال ۲۰۱۲ قانون «عدالت برای قربانیان تروریسم» را به تصویب رساند که راه را برای شکایت افرادی که مدعی‌ حمایت ایران از حملات تروریستی هستند، هموار کرد و بر خلاف حقوق بین‌الملل مصونیت حاکمیتی جمهوری اسلامی از تعقیب قضایی را لغو کره است.

جریمه ایران توسط دادگاه کانادایی + جزئیات و مبلغ جریمه