جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

آموزش جستجوی عکس در گوگل

هفت نکته مهم برای جستجوی بهتر در تصاویر گوگل

google amp fast speed travel ss 1920 835x472 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

آموزش جستجوی عکس در گوگل

وقتی بخواهید در مورد چیزی در اینترنت جستجو کنید به کجا مراجعه می کنید؟ احتمالا گوگل. وقتی احتیاج به پیدا کردن تصاویر داشته باشید به کجا می روید؟ باز هم احتمالا گوگل. حدود ۱۲ سال است که گوگل بخش جستجوی تصاویر خود را راه اندازی کرده و در این مدت این ابزار معروف از یک ویژگی جالب به موتور جستجوی قدرتمندی با میلیاردها میلیارد تصویر نمایه دار تبدیل شده است.

با این وجود چطور تصویر مورد نظرتان را از بین این تعداد عکس پیدا می کنید؟ در طی این سالها گوگل ویژگی های مفیدی زیادی را به جستجوی تصاویر خود اضافه کرده که احتمالا با بعضی از آنها آشنایی دارید. و البته سایت هایی وجود دارد که با استفاده از موتور جستجوی گوگل نتایج دقیق تری به شما ارائه می دهند. اما در صورتی که نکات و موارد زیر را رعایت کنید احتمالا همیشه می توانید تصاویر مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنید.

از ابزار جستجو(Search Tools) و جستجوی پیشرفته (Advanced Search) استفاده کنید

احتمالا خودتان هم از این ابزارها استفاده می کنید اما لازم است تا قبل از رسیدن به نکات پیشرفته تر دوباره استفاده از این ابزار را یادآوری کنیم. قسمت جستجوی تصاویر گوگل در سال های گذشته تغییرات زیادی داشته و کاربران می توانند جستجوی خود را فقط با چند کلیک خیلی دقیق تر انجام بدهند.

1 2 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
از ابرازهای جستجو استفاده کنید

بعد از اینکه کلید واژه ی خود را وارد کردید بر روی ابزار جستجو یا Search Tools کلیک کنید و به راحتی برای رسیدن به نتایج دلخواه خود از فیلترهای آن استفاده کنید. برای مثال می توانید اندازه ی تصاویرو موضوع آنها را انتخاب کنید یا در میان عکس هایی با رنگ و سایز مشخص جسجتو کنید.

همچنین می توانید با نوشتنِ درستِ چیزی که به دنبال آن هستید نتایج دقیق تری به دست بیاورید. مثلا با تایپ ” کیک– شکلاتی” نتایجی که گوگل به شما نمایش می دهد فقط در مورد کیک های شکلاتی است و تصاویر کیک ها و یا شکلات ها به تنهایی نمایش داده نمی شود. و یا با تایپ “نوشابه یا کیک” نتایجی را مشاهده می کنید که یا شامل نوشابه است و یا کیک. برای استفاده از امکانات بیشتر می توانید بر روی تصویر چرخ دنده کلیک کنید و جستجوی پیشرفته یا Advanced Search را انتخاب کنید.

برای جستجوی عکس در گوگل فرمت عکس خود را مشخص کنید

این امکان در قسمت جستجوی پیشرفته قرار دارد اما با نوشتن نوع فایل نیز می توانید به این ویژگی دسترسی پیدا کنید. مثلا در صورتی که به دنبال تصاویری با فرمت PNG می گردید کافی است filetype:png را بعد از کلیدواژه ی خود تایپ کنید.

2 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
فرمت فایل را بنویسید

به این ترتیب نه تنها نتایجی که نشان داده می شود همه با فرمت PNG هستند، بلکه قسمتی در ابزارهای جستجو ایجاد می شود که با استفاده از آن می توانید فقط با چند کلیک به فرمت های دیگر عکس ها از جمله JPG، BNP، GIF و سایر فرمت ها دسترسی پیدا کنید.

3 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
انتخاب فرمت های بیشتر

برای جستجوی عکس در گوگل قسمت تصاویر گوگل را به حالت قدیمی برگردانید

4 4 2 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
Google Images Old Layout

قسمت تصاویر گوگل در گذشته را به یاد می آورید؟ در صورتی که به هر دلیلی می خواهید از همان حالت قدیمی استفاده کنید خیلی ساده می توانید این کار را انجام دهید. برای این کار کافیست تا کلید واژه ی خود را وارد کنید و روی جستجو کلیک کنید. حالا اسکرول بار یا همان نوار کنار صفحه را گرفته و به انتهای صفحه بیایید، در آنجا گزینه ی Switch to basic version را می توانید انتخاب کنید. البته این قابلیت در بعضی مرورگرها و برای بعضی کاربران حذف شده است.

حتما بخوانید :  تزیین کفش زنانه با ایده ها و روش های جالب + آموزش تصویری

5 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزشتصاویر مشابه را پیدا کنید

این ویژگی نیز یکی از امکانات مهم گوگل است که خیلی از کاربران فراموش می کنند تا از آن استفاده کنند. اپلیکیشن و افزونه های زیادی وجود دارد تا با استفاده از آنها تصاویر مشابه را پیدا کنید اما شاید این ویژگی که در خود گوگل قرار دارد از همه ی این نرم افزارها بهتر باشد. اگر به دنبال نوع خاصی از تصاویر می گردید و عکسی پیدا کردید که به تصویر دلخواه شما نزدیک است، در صورتی که روی آن کلیک کنید در قسمتی که وسط صفحه باز می شود عکس های مرتبط با آن نیز نشان داده می شود. شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی View More تصاویری مشابه با عکس دلخواه خود پیدا کنید.

6 5 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
بر روی گزینه ی View More کلیک کنید

با استفاده از تصاویری که دارید جستجو کنید

همانطور که بالاتر توضیح دادیم با استفاده از گوگل می توانید عکس های مشابه را در اینترنت پیدا کنید. ولی اگر عکس هایی مرتبط با چیزی که در کامپیوتر خود ذخیره کرده اید می خواهید چه باید بکنید؟ این کار نیز امکان پذیر است. فقط کافی است تا روی آیکون دوربین کوچکی که در کنار قسمت جستجو وجود دارد کلیک کنید.

  • این روش را به طور کامل در دیجی رو قبلا آموزش داده ایم.
7 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
استفاده از عکس برای جستجو در گوگل

در حالی که این روش برای پیدا کردن عکس ها معمولا مفید است اما گاهی اوقات گوگل فقط عکس هایی با رنگ مشابه را پیدا می کند و موضوع عکس را به درستی تشخیص نمی دهد. می توانید با چندین عکس این ویژگی گوگل را امتحان کنید و نتایج احتمالا متفاوت را ببینید.

به سایت اصلی که عکس در آن قرار دارد وارد نشوید

9 2 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
برای مشاهده ی عکس بر روی View image کلیک کنید

منابع تصاویر بسیار مهم هستند، اما وقتی که به دنبال تعداد زیادی عکس می گردید وارد شدن به صفحه ی اصلی ای که تصاویر در آن قرار دارند کار وقت گیری است. برای اینکه در وقت خود صرفه جویی کنید و به راحتی عکس دلخواه خود را با سایز اصلی ببینید کافی است تا روی عکس کلیک کنید و گزینه ی View Image را انتخاب کنید. به همین سادگی عکس با سایز اصلی نمایش داده می شود.

برای جستجوی عکس در گوگل از رابط کاربری دیگری استفاده کنید

10 1 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش
Google Image Ripper

از رابط کاربری گوگل خسته شده اید و می خواهید آن را عوض کنید؟ از سایت های مشابه مثل Google Image Ripper استفاده کنید. با استفاده از این سایت می توانید تصاویر را با یک کلیک دانلود کنید و همچنین به راحتی عکس ها را به صورت اسلاید و با اندازه واقعی مشاهده کنید. در صورتی که به دنبال یک جستجو و دانلود سریع نتایج هستید احتمالا این سایت کمک زیادی به شما خواهد کرد.

11 1 2 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

چگونه از طریق یک عکس در گوگل جستجو کنیم؟

unnamed 835x472 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

با ابزار جستجو توسط عکسِ گوگل، دیگر لازم نیست تا با استفاده از کلمات و جملات به دنبال تصاویر مورد نظر خود بگردید. حالا با استفاده از این ابزار گوگل می توانید به جای کلمات، خود عکس را در این موتور جستجو وارد کنید تا تصاویر مشابه یا اطلاعات بیشتری از عکسی که دارید را پیدا کنید.

روش اول: استفاده از قسمت Images (تصاویر) در گوگل

1 10 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۱-سایت گوگل را باز کنید و به قسمت تصاویر بروید. و یا مستقیما در مرورگر خود آدرس images.google.com را وارد کنید.

  • به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت باید از فایرفاکس، کروم، سافاری یا اینترنت اکسپلورر ۹ و یا بالاتر استفاده کنید. در صورتی که هنوز از اینترنت اکسپلورر ۸ و یا نسخه های قدیمی تر استفاده می کنید نمیتوانید توسط عکس ها در گوگل جستجو کنید.
  • در صورتی که از نسخه موبایل گوگل کروم استفاده می کنید می توانید با انتخاب و نگه داشتن انگشت خود بر روی عکس و انتخاب گزینه “Search Google for this image” از این قابلیت گوگل در تلفن همراه خود استفاده کنید.
حتما بخوانید :  گرفتن شماره چشم با موبایل هم فراهم شد + عکس و جزئیات
2 10 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

بر روی آیکون دوربین که سمت راست قسمت جستجو قرار دارد کلیک کنید

۲-بر روی آیکون دوربین که سمت راست قسمت جستجو قرار دارد کلیک کنید. ابزار جستجو توسط عکس باید باز شود.

aid1491349 728px Search by Image on Google Step 3 Version 6 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۳-تصویر موردنظر را از کامپیوتر انتخاب کنید. برای این کار سه راه دارید:

  • آدرس عکس را وارد کنید- برای این کار روی تصویر مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه ی Copy image URL یا Copy image Address را انتخاب کنید، سپس این آدرس را با استفاده از کلیدهای میانبر Ctrl+v در کادر جستجو، paste کنید.
  • عکس را بر روی گوگل آپلود کنید- روی دکمه ی Choose File کلیک کنید و تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید. استفاده از این روش ممکن است کمی طولانی تر از بقیه راه ها باشد.
  • عکس را بر روی صفحه جستجو بکشید- به راحتی میتوانید بر روی عکس کلیک کرده و آن را روی ابزار جستجوی گوگل بکشید و رها کنید.
aid1491349 728px Search by Image on Google Step 4 Version 6 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۴-نتایج جستجو توسط عکس را مرور کنید. بعد از اینکه عکس بارگذاری شد نتایج جستجو نمایش داده می شود. گوگل سعی می کند تا منبع اصلی عکس را با اطلاعات بیشتر پیدا کند و همچنین عکسهای مشابه را به شما نمایش می دهد. معمولا این عکس های مشابه برای درست کردن مجموعه عکس هایی با زمینه ی یکسان مفید هستند. در زیر قسمت عکس های مشابه، لیست سایت هایی که عکس مورد نظرتان در آنها پیدا شده نمایش داده می شود.

aid1491349 728px Search by Image on Google Step 5 Version 6 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۵-استفاده از ابزار جستجو توسط عکس را متوقف کنید. برای این کار کافی است بر روی X ای که در کنار اسم عکس در نوار جستجوی گوگل ظاهر شده کلیک کنید.

روش دوم: استفاده از منوی موجود در کلیک راست (فقط در فایرفاکس و کروم)

6 4 2 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۱-روی عکسی که در صفحه اینترنتی وجود دارد کلیک کنید. این قابلیت فقط در گوگل کروم وجود دارد. در صورتی که از فایرفاکس استفاده می کنید باید اکستنشن Search By Image را نصب کنید.

  • در صورت استفاده از سایر مرورگرها از این قابلیت نمی توانید استفاده کنید.
7 4 2 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۲-گزینه ی Search Google for this image را انتخاب کنید. این گزینه یک تب جدید در مرورگر باز می کند که در آن نتایج جستجو نمایش داده می شود.

8 3 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۳-نتایج جستجو توسط عکس را مرور کنید. بعد از اینکه عکس بارگذاری شد نتایج جستجو نمایش داده می شود. گوگل سعی می کند تا منبع اصلی عکس را با اطلاعات بیشتر پیدا کند و همچنین عکسهای مشابه را به شما نمایش می دهد. معمولا این عکس های مشابه برای درست کردن مجموعه عکس هایی با زمینه ی یکسان مفید هستند. در زیر قسمت عکس های مشابه، لیست سایت هایی که عکس مورد نظرتان در آنها پیدا شده نمایش داده می شود.

9 1 1 جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش

 

۴- استفاده از ابزار جستجو توسط عکس را متوقف کنید. برای این کار کافی است بر روی X ای که در کنار اسم عکس در نوار جستجوی گوگل ظاهر شده کلیک کنید.

جستجوی عکس در گوگل به صورت کاملا حرفه ای و جذاب + آموزش