جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات

عکس های آغاز جشن‌ های سال نو چینی

جشن سال نو چینی : امروز شنبه رسما سال نوی چینی آغاز می شود. سال نو در چین همواره با آتش بازی و شلیک راکت های کوچک همراه است. براساس تقویم چینی امسال سال خروس است و کسانی که در این سال به دنیا بیایند، شجاع و مسئولیت پذیر می شوند.

resized 2049602 806 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
تصاویر جشن سال نو چینی
resized 2049603 299 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات

جشن سال نو چینی یک رویداد است و من رویداد‌ها را دوست دارم. جشن سال نو چینی یکی از مشهورترین تعطیلات سال نو جهان به شمار می آید. این جشن دو هفته ای، تماشایی ترین جشن چین محسوب می شود. خوشا به حال شما، اگر در طول برگزاری جشن سال نو چینی، یعنی بزرگترین و رنگین ترین جشنواره این کشور در شهر هنگ گنگ باشید! زمانیکه برای مناجات و نیایش برای شانس و اقبال خوب به زور وارد معابد شلوغ می شوید، یا به هنگام بازدید از بازارهای جشن که غذاهای متبرک و گل و شکوفه می فروشند، و عکاسی از فانوس های قرمز زینت بخش شهر، در ازدحام جمعیت تحت فشار هستید، محال است تحت تاثیر انرژی حاکم بر این جشن نشوید. این جشن باستانی، چهره شهر را تغییر می دهد که به طور منحصر به فردی مختص به هنگ کنگ است. بنابراین، شما جشن سال نو چینی را تجربه خواهید کرد که شبیه به هیچ جشن دیگری نیست؛ نمایش رژه شگفت انگیز قایق ها، نمایش های محلی و بین المللی، آتش بازی خیره کننده بر فراز بندرگاه، مسابقاتی که قلب را به تپش در می آورند، و سایر رویدادها. خصوصاً در روز نخست سال نو، صدای بلند ترقه ها و فشفشه ها، طبل ها، و سنج ها در سراسر شهر طنین می اندازند، در حالیکه آتش بازی ها و چوب های مشتعل بامبو، آسمان را نور افشان می کند- همه اینها برای آن است تا هیولای افسانه ای نیان در آب های خلیج نگه داشته شود.

تصاویر برگزاری سال نو در چین

resized 2049604 358 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049605 225 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049606 897 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات

تاریخچه جشن سال نو چینی

بر اساس قصه ها و افسانه ها، آغاز سال نو چینی با مبارزه علیه هیولای افسانه ای به نام “سال” (نیان)، آغاز می شود. “سال” شبیه یک گاو نر با سر شیر است که در دریا زندگی می کند. در شب سال نو، “سال” از دریا بیرون می آید تا به مردم، حیوانات، اموال و اثاثیه آسیب بزند. بعد، مردم می فهمند که “سال” از رنگ قرمز، آتش، و صداهای بلند می ترسد. بنابراین، مردم برای محافظت از خود، رسم قرار دادن Dui Lian (کاغذهای رنگی که اشعار خوش یمن روی آنها نوشته شده) در مقابل خانه هاشان و همینطور راه اندازی آتش بازی، و آویزان کردن فانوس در پایان سال را شکل دادند.

حتما بخوانید :  فیلم سیانور ، عکس ها و بازیگران و خلاصه داستان فیلم سیانور

خرید رنگارنگ و معطر سال نو در چین

به مردم محلی بپیوندید زمانیکه برای خرید بهترین شکوفه ها به نشانه شانس و اقبال خوب در سال پیش رو به بازارهای گل سرازیر می شوند تا از مجموعه رنگ ها و عطرها لذت ببرید!

pic3 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات

غذاهای جشن سال نو چینی ۲۰۱۷

غذا، جزء اصلی تقریباً تمام جشنواره های چینی به شمار می آید. جشن سال نو چینی هم از این قاعده مستثنی نیست. در اینجا فهرستی از غذاها و علت طبخ این غذاها برای منوی سال نو چینی، ارائه می شود:

  • خزه سیاه: در لهجه کانتونی به این غذا، “fat choi” می گویند که معنای آن چیزی شبیه به “خوشبختی” است.
  • صدف خشک: در لهجه کانتونی به این غذا، ” ho si” می گویند که معنای آن چیزی شبیه به “تجارت خوب” است که در این شهر کارآفرین به گوش بسیاری خوش آهنگ است.
  • کیک برنج بخارپز: به زبان چینی “کیک برنجی” از نظر آوایی بسیار نزدیک به “سال بهتر” است به این معنا که خوردن کیک برنجی بخارپز هر سال، نماد ترقی فرد است.
  • پاچه خوک ملایم پخته شده: این غذا نشانگر بدست آوردن درآمد بالا و غیرمنتظره است که مورد نظر کسانی است که اهل کسب و کار هستند و کسانی که برای شرکت در روز مسابقه سال نو چینی لحظه شماری می کنند.
  • کوفته چینی Tongyuen: این غذا شامل کوفته های ریز برنجی است. در زبان چینی، تلفظ نام این غذا شبیه به “تجدید دیدار” است که خصوصاً برای شهری مهم است که خانواده در آن از اهمیت بالایی برخوردار است و بیشتر جمعیت آن را مهاجرانی از سراسر چین تشکیل می دهد و مهاجرانی را به سراسر جهان فرستاده است.

pic2 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات

تعطیلات روز جشن سال نو چینی

حتماً درباره ۱۲ روز جشن کریسمس شنیده اید، اما درباره ۱۵ روز جشن سال نوی چینی چطور؟ در اینجا راهنمایی از آنچه مردم شهر هنگ کنگ در طول این جشن انجام می دهند، ارائه می شود.


شب سال نو چینی:
خانه از خانه تکانی شدید بهاری جان سالم بدر برده و پرچم های قرمزی که اشعار خوش یمن روی آنها نوشته شده در مقابل درهای ورودی خانه ها نصب شده است. اینک، زمان خوردن یک وعده غذای تجدید دیدار خانواده، قدم زدن در بازارهای گل، و بخور دادن نور در معبد وونگ تای سین در ساعات اولیه سال نو است.

روزهای مهم سال نو چینی

روز ۱: در این روز مردم برای بازدید از برخی اقوام خود و رفتن به معبد برای بخور دادن نور و ادای احترام به گذشتگان خود راهی می شوند. همه کارهای شب سال نو انجام می شود تا به موقع به مراسم راهپیمایی بین المللی شب سال نو چینی برسند.

حتما بخوانید :  اینستاگرام چهره های معروف ایرانی (عکس های اینستاگرامی سری دوم)

روز ۲: دختران ازدواج کرده، امروز برای صرف یک وعده غذا به خانه والدین خود می روند. سپس آسمان شب با آتش بازی باور نکردنی که بر فراز بندرگاه ویکتوریا به نمایش گذاشته می شود، نورانی می شود.

روز ۳: روز سوم سال نو، که ‘chec hao’ نامیده می شود، متاسفانه زمان احتمالی درگیری مشاجرات در نظر گرفته می شود. بنابراین، توصیه می شود در این روز از مشاجرات پرهیز کنید و برای طلب کمک الهی برای حفظ آرامش به معبد چی کونگ بروید. هزاران نفر از مردم محلی در این روز برای مسابقه اسب سواری از خانه ها بیرون می آیند.

روز ۴: شهر هنگ کنگ پس از سه روز استراحت، سرانجام کسب و کار را آغاز می کند. بدین معنا که همه می توانند دوباره برای خرید به مغازه ها و فروشگاه ها بروند!

روز ۷: معروف به ‘yen yat’؛ یعنی روز هفتم سال نو چینی روز تولد انسان معمولی است. به خودتان و هر کسی که می بینید، بگویید: “تولدت مبارک!”

روز ۱۵: آخرین روز مراسم جشن سال نو چینی به جشنواره فانوس بهاری معروف است. مردم شهر هنگ کنگ در این روز از نمایش های فانوس، نمایش های سنتی و حتی مسابقات ساخت فانوس لذت می برند.

pic جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات

جشن سال نو چینی ۲۰۱۷

سال ۲۰۱۷، سال خروس است (از ۱۵/۰۲/۲۰۱۸- ۲۸/۰۱/۲۰۱۷)

resized 2049607 900 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049608 697 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049609 753 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049610 375 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049611 358 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049612 871 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049613 727 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049614 482 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049615 114 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات
resized 2049616 442 جشن‌ سال نو چینی + تصاویر و تاریخچه سال نو چینی + تعطیلات