جشن شکوفه های گیلاس در ژاپن ( تصاویر زیبا و شگفت انگیز )

تصاویری زیبا و شگفت انگیز از جشن شکوفه های گیلاس ژاپن

جشن شکوفه های گیلاس : امروز آخرین ماهِ سال نیز آغاز شد و ما بیش از پیش به فصل زیبای بهار نزدیک هستیم. با این حال، سرمای هوا به گونه ای است که هنوز نمی توانیم انتظار سبز شدن درختان و شکوفه زدن آن ها را داشته باشیم. اما شرایط در دیگر نقاط جهان این گونه نیست و کشورهایی وجود دارند که از حالا به استقبال بهار رفته اند.

754

شهر «کاوازو» که در قسمت شرقی ژاپن و نزدیک به توکیو پایتخت این کشور قرار دارد، به تازگی شاهد شکوفه دادن درختان گیلاس بوده است. این شهر به خاطر داشتن ۸ هزار درخت گیلاس شهرت زیادی دارد و هر ساله توریست های زیادی را جذب می کند. تصاویر زیر، شکوه و زیبایی شکوفه های گیلاس را به شما نشان می دهند، پیشنهاد می دهیم به تماشای آن ها بنشینید و لذت ببرید.

تصاویر جشن شکوفه های گیلاس

750فصل بهار خیلی زود به شهر کاوازو که بیرون از شهر توکیو قرار دارد، رسیده است.

751شکوفه های گیلاس که در فرهنگ ژاپنی «ساکورا» نام گرفته اند، معمولا در اواخر ماه مارس (اوایل بهار) و یا اوایل آوریل (اواسط بهار) پدیدار می گردند.

752درختان گیلاس این شهر، از نوع خاصی هستند که معمولا در ماه فوریه شاهد گل دادن آن ها هستیم.

753بسیاری از گردشگران هر ساله به اینجا می آیند تا مناظر زیبا، شگفت انگیز و رمانتیک شکوفه ها را از نزدیک مشاهده کنند.

754کاوازو در شبه جزیره ایزو قرار گرفته که تنها ۲ ساعت از توکیو فاصله دارد (با قطار.)

شکوفه های گیلاسقطاری کوچک در این منطقه تعبیه شده که بازدید کنندگان را به درون شکوفه ها و رایحه خوش آن ها می برد.

حتما بخوانید :  تابلوهای قدیمی مغازه ها در تهران و خاطرات آنها + تصاویر

756پرندگان سفید چشم ژاپنی نیز بر روی شاخه های این درختان زیبا قابل مشاهده هستند.

757شکوفه های گیلاس در فرهنگ ژاپن جایگاه ویژه ای دارند و به عنوان یک نماد شناخته می شوند.

758زیبایی موقت آن ها ما را به یاد کوتاه بودن زندگی می اندازد. آن ها نمادی برای پذیرش تقدیر بوده و به نوعی نشان دهنده استقبال برای مرگ هستند.

759شب هنگام چراغ های درون درختان روشن شده و انعکاس تصویر آن ها در آب، صحنه هایی زیبا و شگفت انگیز پدید می آورد.

760

japan_cherry_blossoms_blossoms_temples_japanese_bridge_1920x1080_wallpaper_Wallpaper_1920x1200_www.wallpaperswa.com-3

cherry-blossom-season-2014-3هانامی می تواند فقط یک قدم زدن ساده در پارک باشد، اما به طور سنتی این جشن یک پیکنیک زیر درختان شکوفه را نیز شامل می شود. جشن های هانامی قرن هاست که در ژاپن برگزار می شده و امروزه در باغ های عمومی و خصوصی و پارک ها در سراسر کشور برگزار می شود.

نقاط معروف شکوفه های گیلاس ممکن است بسیار شلوغ باشد. به خصوص در مکان های محبوب معمول است که یک نقطه ای از آن قبل از برگزاری جشن رزرو شود. به صورتی که افراد صبح زود به آن جا رفته و نام گروه خود و زمان آغاز جشن را با علامتی مشخص می کنند.

Gorgeous-Cherry-Blossoms-in-Yokohama-Japanزمان شکوفه دهی درختان گیلاس در ژاپن

مهم ترین عامل در تعیین زمان شکوفه دهی درختان گیلاس، موقعیت جغرافیایی است. به طور کلی، در هوای معتدل شکوفه ها زودتر باز می شوند.

در جنوب ژاپن، در جزایر نیمه استوایی اوکیناوا، درختان گیلاس در اوایل ماه ژانویه شکوفه می دهند، درحالیکه در جزایر شمالی هوکایدو، زمان آن اواخر ماه مه می باشد. در بسیاری از شهرهای ژاپن، از جمله توکیو، کیوتو و اوزاکا زمان شکوفه دهی اوایل ماه آوریل است.

حتما بخوانید :  آبشارهای جهان ( عکس و معرفی 15 آبشار زیبا و شگفت انگیز )

علاوه بر این، زمان شکوفه دهی درختان گیلاس از سالی به سال دیگر بسته به نوع آب و هوا تفاوت دارد. اگر هوا گرم باشد، درختان زودتر شکوفه خواهند داد و در صورت سردی هوا شکوفه دهی به تأخیر خواهد افتاد.

فصل شکوفه های گیلاس نسبتا کوتاه است. اوج شکوفایی آن ها معمولا یک هفته بعد از اولین شکوفه دهی می باشد و یک هفته بعد، شکوفه ها از درختان فرو می ریزند. باد و باران شدید می تواند این فصل را حتی کوتاه تر کند.

EDWuJCl

top-10-spring-festivals-2014-including-cherry-blossom-japan-and-holi-in-india-hanami

Cherry-Blossom-Lake-Sakura-Japan-beautiful-Pictures-Attractive-Places-to-Visit-Japan-Images-Wallpapers-Photos

039

http://regex.info/blog/2009-04-05/1178

gilas-japan (14) gilas-japan (15) gilas-japan gilas-japan (1) gilas-japan (2) gilas-japan (3) gilas-japan (4) gilas-japan (5) gilas-japan (6) gilas-japan (7) gilas-japan (8) gilas-japan (9) gilas-japan (10) gilas-japan (11) gilas-japan (12)