جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی کشف شد + تصاویر بررسی علت سقوط

بررسی جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی

جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی : سه جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده توپولف ۱۵۴ وابسته به وزارت دفاع روسیه با ۹۲ سرنشین از دریای سیاه بیرون کشیده و رمز خوانی اطلاعات آنها آغاز شده است.

82364114 71281873 جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی کشف شد + تصاویر بررسی علت سقوط

به گزارش شهر مطلب به نقل از ایرنا، کارشناسان هواپیمایی روسیه کار رمزخوانی جعبه های سیاه را در مرکز ویژه لوبرتسی نزدیک مسکو شروع کرده اند.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز سه شنبه با اعلام این مطلب افزود: یکی از دو موتور هواپیما که از آب بیرون کشیده شده نیز تا حدودی آسیب دیده است.

از سوی دیگر، در گزارش رسانه های روسی آمده است که نتایج اولیه رمزخوانی ها نشان می دهد، اشتباه خدمه پرواز علت اصلی یا با احتمال زیاد دخیل در سقوط هواپیما درنظر گرفته می شود، هر چند مقام های رسمی هواپیمایی روسیه در این مورد اظهارنظری نکرده اند.

پیشتر نیز گفته شده بود که بنزین با کیفیت نامطلوب، ورود شئی خارجی به موتور هواپیما و نقص فنی به عنوان علت های احتمالی سقوط هواپیمای توپولف-۱۵۴ بررسی می شود.

ماکسیم سوکولف وزیر حمل و نقل روسیه نیز دیروز احتمال دخالت عامل تروریستی در بروز این واقعه را به عنوان گزینه اصلی رد کرد.
بنا به اعلام شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین هم اعلام کرده است که انگیزه تروریستی در این مساله در نظر گرفته نمی شود و هنوز زود است در مورد عامل سقوط هواپیما سخن گفت.

حتما بخوانید :  حقوق شهروندی در ایران و متن کامل این حقوق را بخوانید + جزئیات

سازمان امنیت فدرال روسیه هم اعلام کرد که نشانه هایی از سقوط هواپیما بر اثر اقدام تروریستی وجود ندارد.

هواپیمای توپولوف-۱۵۴ ساعت۵،۲۰ دقیقه بامداد دیروز پس از پرواز از فرودگاه آدلر نزدیک سوچی از صفحه رادار ناپدید و ارتباط مخابراتی نیز با آن قطع شد.

شماری از اجساد در منطقه سقوط هواپیما که راهی پایگاه نظامی روسیه در حمیمیم سوریه بود، کشف شده است و انتظار می رود تمامی سرنشینان از جمله ۹ خبرنگار، شماری از نظامیان و گروه موسیقی نظامی، جان باخته باشند.

در دو روز اخیر ۳۵۰۰ نفر از جمله ۱۳۵ غواص با ۳۹ کشتی و زیردریایی بدون سرنشین در عملیات تجسسی لاشه و قطعات هواپیما و اجساد کشته شدگان شرکت داشتند.

این سانحه هفتادمین سقوط هواپیمای توپولف ۱۵۴ در جهان اعلام شده است.

برپایه اطلاعات پایگاه اخبار هوایی روسیه، بدون احتساب سرنشینان هواپیمای سقوط کرده دیروز که هنوز گزارش کاملی از وضعیت آنان انتشار نیافته، تاکنون ۳۰۰۷ نفر در این سوانح از جمله ایران جان خود را از دست داده اند و شمار قربانیان سه سقوط دیگر نیز هرگز اعلام نشده است.

هواپیما توپولوف ۱۵۴ که برای نخستین بار چهارم اکتبر سال ۱۹۶۸ به پرواز در آمد، با مصرف بیشتر بنزین و کابین کوچک تر قابل مقایسه با بوئینگ ۷۲۷ است.

حتما بخوانید :  قتل معلم در نیکشهر سیستان و بلوچستان + جزئیات ماجرا

براساس برخی گزارش ها، هدایت این هواپیمای ساخت زمان شوروی که هنوز هم در کشورهای مختلف استفاده می شود، پیچیدگی و مهارت های خاصی می خواهد و یکی از دلایل اصلی آن در بروز سوانح هوایی نیز اشتباه گروه پروازی اعلام شده است.

82364114 71281874 جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی کشف شد + تصاویر بررسی علت سقوط

82364114 71281875 جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی کشف شد + تصاویر بررسی علت سقوط

82364114 71281876 جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی کشف شد + تصاویر بررسی علت سقوط

کشف جعبه سیاه هواپیمای نظامی روسی