جعفر والی بازیگر پیشکسوت و سریال معمای شاه درگذشت + عکس

جعفر والی بازیگر پیشکسوت درگذشت

جعفر والی در سن ۸۳ سالگی از دنیا رفت . این بازیگر پیشکسوت که در سریال معمای شاه هم ایفای نقش کرده بود به علت بیماری ریوی مدتی در بیمارستان بستری بود.

جعفر والی صبح امروز ۲۷ آذر ماه در سن ۸۳ سالگی از دنیا رفت.

جعفر والی

درگذشتجعفر والی

این هنرمند پیشکسوت که از ۱۸ آذر ماه به دلیل بیماری، در یک بیمارستان بستری و بعد به بیمارستان «تهران کلینک» منتقل شد، حوالی ساعت ۱۰ صبح ۲۷ آذر ماه در بیمارستان درگذشت.

این هنرمند که متولد ۱۳۱۲ – تهران بود به دلیل مشکلات ریوی در بیمارستان بستری بود.

جعفر والی

بستری شدنجعفر والی در بیمارستان

جعفر والی که با همراهی ایرج راد و هرمز هدایت درصدد اجرای نمایش «در گوش سالمم زمزمه کن» در جشنواره تئاتر فجر بود، پیش تر نمایش های «آی باکلاه آی بی کلاه»، «چوب به دست های ورزیل» و «گاو» را اجرا کرده است.

او در سال های اخیر با بازی در دو نمایش«اتاق شماره شش» نوشته خسرو حکیم رابط بر اساس اثری از چخوف و «ویتسک؛ یک داستان ناتمام» نوشته بوشنر هر دو به کارگردانی ناصر حسینی مهر روی صحنه رفت.

بیوگرافی کوتاه جعفر والی

جعفر والی متولد ۱۳۱۲ تهران، فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه تهران است. وی بازیگری و کارگردانی تئاتر را از سال ۱۳۳۶ شروع کرد. او از سال ۱۳۳۷ به عنوان کارگردان به استخدام وزارت فرهنگ و هنر در آمد و به مدت ده سال در کار دوبله فیلم های سینمایی فعالیت کرد. والی فعالیت در سینمای حرفه ای را از سال ۱۳۴۸ با بازی در فیلم «گاو» آغاز کرد و تا سال ۱۳۶۶ به تدریس بازیگری در دانشکده هنرهای زیبا اشتغال داشت.

حتما بخوانید :  گیر کردن دست پیرمرد داخل توالت به صورت عجیب + تصاویر

جعفر والی بازیگر معمای شاه درگذشت + تصاویر