جنین عجیب در شکم زن عرب همه جهان را شگفت زده کرد + عکس

جنین سنگی ۳۵ ساله در شکم زن الجزایری

جنین عجیب : در پدیده ای منحصر به فرد، یک تیم پزشکی در الجزایر متوجه وجود جنین ۳۵ ساله در شکم یک پیرزن ۷۳ ساله شد. این پیرزن طی سال های گذشته متوجه وجود این جنین نشده بود و قضیه زمانی مشخص شد که احساس درد کرد.

alalam 636131722786298831 25f 4x3 جنین عجیب در شکم زن عرب همه جهان را شگفت زده کرد + عکس

جنین عجیب در شکم زن عرب

داستان از این قرار است که در روز سه شنبه ۲۵ اکتبر (۴ آبانماه) تیمی از پزشکان در شهرک “تمالوس” در غرب ایالت “سکیکده” الجزایر به زن سالخورده ای برخورد کردند که به مدت ۳۵ سال جنین سنگ شده ای را با خود حمل می کرد. پزشکان پس از انجام آزمایش های رادیولوژی و سی تی اسکن متوجه وجود این جنین شدند.

پزشکان دریافتند که جسم عجیبی در شکم این پیرزن و نه در داخل رحم، وجود دارد. پس از آن مشخص شد که جنین سنگ شده به وزن ۲ کیلوگرم، به مدت ۳۵ سال در شکم این پیرزن وجود داشته است. نکته عجیب تر این است که این جنین تا ماه هفتم رشد کرده و دست و پا و سر و شکم آن شکل گفته است اما حالت سنگی گرفته است.

تصاویر رادیولوژی، در پدیده ای نادر جنین سنگی را نشان داد که بیشتر شبیه مومیایی فراعنه است. تمام اعضای بدن این جنین در بیرون از رحم شکل گرفته است بدون اینکه باعث خونریزی داخلی برای مادر شوند یا با ایجاد عفونت، جان او را به خطر بیندازد.
این پیرزن نیمی از عمر خود را با این جنین سرکرده بدون اینکه متوجه وجود آن شود. جالب اینجاست که در این مدت جنین سنگی هیچ نوع بیماری دیگری را برای مادر ایجاد نکرده و در تمام مدت زیانی به وی نرسانده است. البته پس از گذشت تمام این سال ها، چیزی که باعث مراجعۀ زن به پزشک شد ارتباطی به وجود این جنین سنگی نداشته است. این پیرزن بدون خارج کردن جنین سنگین از شکمش، به بیمارستان بوحاره در سکیکده برگردانده شد.

حتما بخوانید :  تبریک تولد خنده دار و باحال ( اس ام اس و متن های جالب تبریک تولد )

گزارش های پزشکی فقط ۳۰۰ مورد نادر از سنگ شدن جنین را در سراسر جهان شناسایی کرده اند که اولین مورد آن به سال ۱۵۸۲ میلادی برمی گردد و مربوط به یک زن ۶۸ ساله فرانسوی است که یک جنین سنگی را به مدت ۲۸ سال در شکم خود نگه داشته بود. این جنین پس از مرگ وی کشف شد.

alalam 636131723084148831 25f 4x3 جنین عجیب در شکم زن عرب همه جهان را شگفت زده کرد + عکس

عکس جنین عجیب سنگ شده


حتما بخوانید :  جوانه زدن میوه ها و سبزیجات با حالت های ترسناک و عجیب + عکس