جوان ترین رهبران جهان ( از دختر جوان ۲۸ ساله تا مرد ۴۰ ساله )

جوان ترین رهبران جهان

هر یک کشورهای جهان نوع خاصی از حکومت را برای خود بر می گزینند. برخی ها ترجیح می دهند راه دموکراسی را در پیش بگیرند و از نظام ریاست جمهوری استفاده نمایند و برخی دیگر نیز سرزمین شان را به دست پادشاه می سپارند. در تمام نظام ها یک نفر قدرت اصلی را در اختیار دارد. این فرد معمولا توسط مردم انتخاب می شود و یا آنکه مجلس نمایندگان آن را بر می گزیند. به هر حال این گونه اشخاص قدرت اصلی یک کشور را در اختیار دارند.

رهبران جوان جهان

رهبران

رهبران کشورها معمولا دارای سن زیادی هستند و پس از سال ها کسب تجربه و گذراندن روزهای سخت به این مقام مهم دست می یابند. اما در برخی موارد استثنا نیز وجود دارد. بعضا دیده ایم که فردی در اوج جوانی بر مسند قدرت نشسته و همه چیز را کنترل می کند. شاید به عنوان بهترین مثال بتوان به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اشاره کرد.

ما در این مقاله قصد داریم ۷ نفر از رهبران جهان که زیر ۴۰ سال سن دارند را به شما معرفی کنیم. تا پایان همراه باشید.

90-w750

ولادیمیر گرویسمن ۳۹ ساله

جوانترین نخست وزیر تاریخ اوکراین به شمار می رود. وی در آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی توسط پارلمان انتخاب گشت. او متحد نزدیک پدرو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین محسوب می گردد. آقای پروشنکو در سال ۲۰۱۴ پس از برکناری ویکتور یانوکوویچ قدرت را به دست گرفت.

حتما بخوانید :  جدیدترین قاشق + عکس های جالب از قاشق همه کاره جدید

91-w750یوری راتاس ۳۸ ساله

نخست وزیر جدید استونی، نوامبر سال گذشته به قدرت رسید و اکنون رهبری حزب مرکزی کشورش را بر عهده دارد.

92-w750امیل دیمیتریف در حالی که تنها ۳۸ ساله

در ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی پس از نیکولا گرویفسکی به مقام نخست وزیری مقدونیه رسید. آقای گرویفسکی پس از تظاهرات علیه او در رابطه با استراق سمع گسترده مقامات دولتی، از قدرت کناره گیری کرد.

93-w750«جیگمی خسار نامگیال وانگچوک» ۳۷ ساله

پنجمین پادشاه بوتان است. پدر او از تاج و تخت استعفا کرد و وی در حالی که تنها ۲۶ سال داشت به قدرت رسید. آقای وانگچوک به قانون اساسی جدید این کشور نظارت داشت و از دموکراسی حمایت کرد.

94-w750«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی»

امیر قطر است و تنها ۳۶ سال دارد. وی در سال ۲۰۱۳ این مقام را از پدرش گرفت. پدر وی نیز ۱۸ سال قبل قدرت را طی یک فرایند صلح آمیز از چنگ پدرش خارج کرد.

95-w750کیم جونگ اون رهبر پرحاشیه کره شمالی

کسی که حکومت را از پدر خود به ارث برده، تنها ۳۳ سال سن دارد. وی نیز همانند حاکمان قبلی راه انزوا را در پیش گرفته و با آزمایش های هسته ای خود تنش های زیادی را به وجود آورده است.

حتما بخوانید :  دختر بوکسور آمریکایی با حجاب وارد مسابقه شد + عکس

96-w750وانسا دی آمبروسیوی ۲۸ ساله

که در حال گذراندن دوره شش ماهه به عنوان نایب السلطنه کاپیتان سن مارینوست، جوانترین رهبر در تمام جهان به شمار می آید. وی تا اکتبر سال میلادی جاری، در کنار کاپیتان میما زاوولی کشورش را هدایت می کند.