حساب باز کردن آمریکایی ها در ایران آزاد شد؟ + جزئیات خبر

آمریکایی‌ ها می‌توانند در ایران حساب بانکی باز کنند؟

حساب باز کردن آمریکایی ها : با وجود پابرجا بودن تحریم‌های اولیه آمریکا علیه ایران تازه‌ترین گزارش وزارت خزانه‌داری این کشور (اوفک) از این حکایت دارد که افتتاح حساب اشخاص آمریکایی در شرایط خاص داخل ایران بلامانع خواهد بود.

آزاد شدن حساب باز کردن آمریکایی ها در ایران

به گزارش شهر مطلب به نقل از ایسنا، با اینکه بخشی از تحریم‌ها در فضای پسابرجام برداشته شده اما برخی دیگر همچنان پابرجا هستند چرا که آنها در سه دسته تحریم‌های سازمان ملل اتحادیه اروپا و البته تحریم‌های آمریکا تقسیم‌بندی می‌شوند.

این در حالی است که با اجرایی شدن برجام تحریم‌های ثانویه یعنی آنچه که مربوط به مسائل هسته‌ای و تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا بوده و به عبارتی غیرآمریکایی بودند، برطرف شد اما در سوی دیگر تحریم‌های اولیه یعنی آنچه که موجب عدم تعاملات و معاملات بین ایران و آمریکا می‌شود، همچنان پابرجا بوده و در مجموع ارتباطی به تحریم‌های هسته‌ای ندارد و از سال‌های قبل به ایران تحمیل شده است.

با اینکه تحریم‌های اولیه همچنان پابرجاست اما در برخی موارد موانعی وجود ندارد. این در حالی است که افتتاح حساب برای آمریکایی‌ها در ایران یکی از آنها خواهد بود.

آن طور که معاون اداره تامین اعتبارات ارزی بانک مرکزی امروز اعلام کرد، با وجود اینکه شاید همه احتمال دهند امکان افتتاح حساب آمریکایی‌ها در ایران وجود ندارد اما باید گفت که پاسخ به این سوال مثبت است.

حتما بخوانید :  افزایش سقف وام مسکن مهرتا مبلف 40 میلیون تومان + جزئیات

بنا بر گفته قنبری، وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) در روزهای گذشته اعلام کرده که اشخاص آمریکایی می‌توانند در ایران بر اساس ضوابطی از جمله اینکه محل زندگی آنها ایران باشد افتتاح حساب بانکی کنند.

وی این را هم گفت که مقررات خزانه‌داری آمریکا در کنار قوانین این کشور و نیز دستورات اجرایی رئیس‌جمهوری آن از پشتوانه لازم برخوردار است.

حساب باز کردن آمریکایی ها در ایران آزاد شد؟ + جزئیات خبر


حتما بخوانید :  انفجار کلیسا در مصر و در شهر طنطای + عکس و جزئیات