حسن شایانفر مشاور فرهنگی روزنامه کیهان درگذشت + عکس

حاج حسن شایانفر گنجینه اسرار انقلاب اسلامی پس از تحمل یک دوره بیماری سخت و طلانی دار فانی را وداع گفت حاج حسن شایانفر مشاور فرهنگی روزنامه کیهان درگذشت

حاج حسن شایانفر گنجینه اسرار انقلاب اسلامی پس از تحمل یک دوره بیماری سخت و طلانی دار فانی را وداع گفت

حاج حسن شایانفر مشاور فرهنگی روزنامه کیهان درگذشت

حاج حسن شایانفر گنجینه اسرار انقلاب و مشاور فرهنگی روزنامه کیهان پس از یک دوره طولانی و سخت بیماری درگذشت. مرحوم شایانفر از عناصر انقلابی بود که نقش شگرفی در افشای عناصر ضد انقلاب و وابسته به استکبار جهانی داشت.ستون خواندنی نیمه پنهان در روزنامه کیهان حاصل زحمات وی و همکارانش بوده است.
مرحوم حسن شایانفر از چهره های برجسته فرهنگی کشور مشاور فرهنگی و یار دیرینه حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان محسوب می شد، مرحوم شایانفر همواره به دلیل افشای ماهیت واقعی پرده نشینان و دستان پنهان و پیدای افراد پشت پرده جریان های معاند با انقلاب اسلامی از جمله فراماسون ها مورد غضب فتنه گران داخلی و خارج نشین بود و تا آنجا که توانستند وی را آماج ناسزا ها و فحاشی های خود قرار دادند.
تیزهوشی و درایت حسن شایانفر در شناخت حلقه های پنهان جریان های انحرافی سیاسی و فرهنگی سبب شد تا سلسله کتب “نیمه پنهان ” شکل گیرد و اکنون به عنوان یکی از مراجع و منابع مطالعاتی دانشجویان و پژوهشگران به شمار آید.

حاج حسن شایانفر

عکسحاج حسن شایانفر در دفتر روزنامه کیهان

فعالیتحاج حسن شایانفر در روزنامه کیهان

شایانفر هیچگاه تمایلی برای طرح نام خود در ذیل فعالیت های فرهنگی و سیاسی که با مدیریت وی در روزنامه کیهان و محافل فکری، مطالعاتی و… انجام داده است، نداشت و همواره به عنوان یک سردار گمنام در عرصه جنگ نرم فعالیت می کرد.
شایانفر اگرچه از سال ۱۳۷۲ به جمع نویسندگان روزنامه کیهان پیوست و به عنوان مدیر دفتر پژوهش های مؤسسه کیهان تا کنون مسئولیت های مختلفی از جمله انتشار پاورقی و کتاب های نیمه پنهان را برعهده داشته است، اما سابقه فرهنگی و مطالعاتی وی درباره محافل ضد انقلاب و فرهنگی وابسته به خارج نشینان بسیار طولانی است.
او ظهر روز ۱ آذر ۱۳۸۹ در پی بروز علائم یک بیماری سخت ابتدا به اورژانس بیمارستان بقیه الله (عج) انتقال یافت و در نهایت با تشخیص پزشکان در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.
پس از ۸۳ روز با پایان روند معالجات پزشکی بیمارستانی و مصادف با سالگرد پیروزی انقلای اسلامی (۲۲ بهمن ۱۳۸۹)، مشاور مدیرمسئول کیهان از بیمارستان ترخیص و به منزل آمد. در طول دوران بیماری وی، بسیاری از شخصیت های سیاسی و مدیران مسئول روزنامه ها و خبرگزاری ها، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسئولان کشوری و لشکری به عیادت وی رفتند و با انتقال شایانفر به منزل، دور جدیدی از معالجات پزشکی برای بهبود وی آغاز شد.
وی اخیرا نیز در ادامه بیماری گوارشی که داشت، به منظور بررسی وضعیت خود به بیمارستان مراجعه کرد که پزشکان تشخیص دادند ایشان برای مدتی بستری شوند.این بستری شدن مقدمه دیدار او با خداوند متعال شد.
مجموعه کتاب های “نیمه پنهان ” از تولیدات دفتر پژوهش های مؤسسه کیهان است که از سال ۱۳۷۶ تاکنون بیش از ۳۵ جلد از آن منتشر شده است. این آثار، تا ۵ سال آینده و جلد شصت، ادامه پیدا خواهد کرد؛ کتاب هایی مانند “شوالیه های ناتوی فرهنگی “، “حزب خلق مسلمان “، “نیمه پنهان مصدق “، “سایه روشن بهائیت ” و “سایه شوم ” از جمله آن هاست.
نمناک درگذشت وی را به خانواده و همکارانش در روزنامه کیهان و جامعه رسانه ای کشور، تسلیت گفته و برای بازماندگانش از خداوند متعال صبر جمیل و اجر جزیل طلب می کند.

حاج حسن شایانفر درگذشت


حتما بخوانید :  ماجرای جنجالی جراحی اشتباهی دست کودک در اصفهان + عکس