حسین محب‌ اهری با سرطان چگونه می جنگد؟ + جزئیات ماجرای سرطان

بارزه حسین محب‌ اهری بازیگر پیشکسوت با سرطان

مبارزه حسین محب‌ اهری با سرطان مبارزه حسین محب‌ اهری با سرطان , مریم کاظمی، کارگردان تئاتر که همین چندی پیش به عنوان دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان انتخاب شد به زودی نمایش خسیس را در سالن تازه تاسیس پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌برد. متن این نمایش چنانچه كاظمی توضیح می‌دهد در […]

مبارزه حسین محب‌ اهری با سرطان

مبارزه حسین محب‌ اهری با سرطان – مریم کاظمی، کارگردان تئاتر که همین چندی پیش به عنوان دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان انتخاب شد به زودی نمایش خسیس را در سالن تازه تاسیس پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌برد.

متن این نمایش چنانچه كاظمی توضیح می‌دهد در قرن شانزدهم و توسط ژان مولیر نوشته شده و در طبقه‌بندی كمدی‌های قدیمی قرار می‌گیرد. این كارگردان شیوه كاری خود را بر سبك قصه‌گویی بسیار ساده و قابل فهم متمركز كرده و در این زمینه از تجارب به دست آمده از كارگردانی نمایش‌های كودك و نوجوان نیز بهره می‌گیرد. «به این درك رسیده‌ام كه آموخته‌های تئاتر كودك را به تئاتر بزرگسال بیاورم. نه اینكه نمایش كودكانه باشد؛ بلكه مفاهیم را به سطحی بیاورم تا همه‌ فهم باشد. از این رو نمایش‌های من همیشه مختص گروه سنی خاصی نبوده و كودكان به همراه والدین به تماشای كارهایم می‌آیند. برآیند اظهارنظرها هم اینگونه بوده كه در تمام این سال‌ها مخاطبان گفته‌اند كه تركیب رنگ، موسیقی و رقص در نمایش‌هایم جالب بوده است.»

حتما بخوانید :  دختران پارکور کار تهرانی ( عکس های جذاب و دیدنی دختران پارکور )

مبارزه حسین محب‌ اهری با سرطان

خبر مبارزه جدی حسین محب‌ اهری با سرطان

اما یكی از نكات جالب در میان اظهارات كاظمی خبر مبارزه جدی حسین محب‌ اهری ، از بازیگران قدیمی تئاتر، تلویزیون و سینما با بیماری سرطان است؛ بازیگری كه در تمام دوران مبارزه دست از تلاش نكشیده و با انرژی در نمایش‌های مریم كاظمی یا دیگر كارگردان‌ها روی صحنه رفته است. «آقای محب‌اهری در حال طی كردن دوره درمانی به سر می‌برد و پروسه پیوند مغز استخوان طولانی است؛ اما این به معنای استراحت مطلق و خانه‌نشینی ایشان نیست و جالب اینكه بدانید آقای محب‌اهری از بازیگران جوان نمایش ما بسیار فعال‌تر هستند و همیشه كار بازیگری را با عشق انجام می‌دهند.» ابتدای سال گذشته بود كه محب‌اهری از عود كردن دوباره بیماری‌اش خبر داد. «بخش‌های شكم و لگنم درگیر این بیماری شده اما مهم‌تر از همه سرطان ریه راست است كه اذیت می‌كند وگرنه طحال و كیسه صفرا را می‌توان خارج كرد و ظاهرا مشكلی هم پیش نمی‌آید.»

این بازیگر پیشكسوت همان زمان نیز با امید زیادی درباره شكست دادن بیماری صحبت كرد و نشان داد با وجود درگیر شدن نقاط بیشتر و جدی‌تر، روحیه‌ای قوی دارد و در اظهارنظری جالب از بیماری خود به عنوان «یك مشكل طبیعی یاد كرد» و این صحبت در حالی رخ می‌داد كه چند سال به صورت مداوم درگیر شیمی‌درمانی و عوارض ناشی از آن بود. «زندگی همین است دیگر؛ بیماری هم جزیی از آن است. من قبلا برای بیماری سرطان غدد لنفاوی دو بار جراحی شدم. تا حالا چهار بار شیمی‌درمانی و دو بار جراحی كرده‌ام و این‌بار پنجم شیمی‌درمانی است كه حالا پرتو درمانی هم به آن اضافه شده است كه تجربه خوبی است!»

حتما بخوانید :  کاشت درخت به نام حسن جوهرچی توسط هنرمندان + تصاویر

به هرحال مریم كاظمی تاكید می‌كند «حسین محب‌اهری با وجود پشت سر گذاشتن مراحل درمانی با جدیت در تمام جلسه‌های تمرینی حاضر می‌شود.» و نكته قابل تامل اینكه عوامل نمایش شش روز در هفته تمرین می‌كنند كه تا زمان آغاز رسمی اجراها ادامه دارد و حسین محب‌اهری هیچ یك از جلسه‌های تمرینی را از دست نمی‌دهد.