حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + ۱۵ حقیقت عجیب و غریب

شگفت انگیزترین واقعیات تاریخی

حقایق شگفت انگیز و جالب تاریخی : واقعیات عجیب زیادی در تاریخ وجود دارد که باعث می شود حقیقت حتی شگفت انگیزتر از داستان های تخیلی به نظر برسد. داستان های جالبی که بدونیم درباره تاریخ آورده است شاید کمی عجیب و باورنکردنی باشد اما حقیقت دارند و به نوعی نشان دهنده شگفتی های دنیای ما انسان هاست.

آلبرت انیشتین برای ریاست جمهوری

world 1 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

در تاریخ ۱۷ نوامبر ۱۹۵۲ نخست وزیر اسرائیل به آلبرت انیشتین ریاست جمهوری اسرائیل را پیشنهاد داد. اما این دانشمند فیزیکدان پیشنهاد او را با این توضیح که توانایی سر و کله زدن با مردم را ندارد رد کرد.

والدین پادشاه توت عنخ آمون خواهر و برادر بودند

world 2 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

بر اساس آخرین آزمایشات DNA ثابت شد که مشکلات و بیماری های توت عنخ آمون (مالاریا و ناهنجاری های استخوانی) یازدهمین فرعون مصر باستان نتیجه ازدواج محارم والدینش بوده است.

استفاده از کیسه های آرد به عنوان لباس

world 3 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

در دوران رکود بزرگ آمریکا در سال ۱۹۳۰ زنان آپشن های زیادی برای انتخاب لباس نداشتند. بنابراین از کیسه های آرد به عنوان لباس برای خود و خانواده هایشان استفاده می کردند. کارخانه کیسه آرد شروع به تولید کیسه های آرد در طرح و رنگ های مختلف کرد. حتی بعضی از آن ها دارای دستورالعمل های نحوه شستشو که معمولا روی لباس ها می بینید بود.

عظیم ترین پرنده دنیا

world 4 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

Argentavis magnificens فسیل پرنده ای است که درسال ۱۹۷۹ در آرژانتین کشف شده است. دانشمندان گفته اند این پرنده ۶ میلیون سال پیش روی کره زمین زندگی می کرده است. طول بال های آن ۶ الی ۸ متر و ارتفاع آن ۲ متر است.

عجیب ترین پیام اضطراری

world 5 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

در سال ۱۹۴۸ چندین کشتی که از مالزی عبور می کردند یک پیام اضطراری بسیار عجیب دریافت کردند. دو کشتی آمریکایی پیام عجیبی از یک کشتی هلندی به نام اس اس اورانگ مدان دریافت کردند. متن پیام این بود: تمام افسرها و کاپیتان های کشتی مرده اند و کف اتاق هدایت و عرشه افتاده اند. احتمالا همه مرده اند. وقتی دریافت کنندگان پیغام به آن جا رفتند با اجساد تمام کارکنان کشتی روبرو شدند گویی همه آن ها یخ زده بودند. ترس شدیدی در چهره آن ها هویدا بود و بعضی از آن ها دست هایشان را دراز کرده بودند که نشاندهنده ترس از چیزی بود که در لحظه مرگ دیده بودند.

حتما بخوانید :  چهره قبل و بعد از اعتیاد چه قدر با هم متفاوت است + تصاویر

دلیل استفاده از اثر انگشت

world 6 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

تصویر این دو نفر به نوعی دلیل استفاده از اثر انگشت را نشان می دهد. این دو مرد مشابه هم اسم در یک مکان زندانی شده بودند و جالب اینجاست که هرگز همدیگر را ندیده بودند.

زنگ بیداری

world 7 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

قبل از آلارم ساعت افرادی وجود داشتند که وظیفه بیدار کردن مردم را داشتند. آن ها با چوب و نخود به پنجره ها می کوبیدند.

زیبایی زجرآور آسیایی ها

world 8 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

در گذشته زنان چینی پاهایشان را می بستند تا رشد نکند و کوچک و زیبا بماند. با این کار پاهایشان کاملا تغییر شکل می داد.

اهرام شیشه ای

world 9 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

دانشمندان با استفاده از تکنولوژی سونار دو هرم عظیم شیشه ای به ارتفاع ۶۰۰۰ پا در زیر دریا کشف کردند. این اهرام از اهرام بزرگ مصر عظیم تر هستند.

اختراع فوتوشاپ استالین

world 10 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

هر زمان که استالین خبر مرگ یکی از افرادش را دریافت می کرد درخواست حذف او از عکس هایش را می داده است.

پیکر جاویدان قدیسین

world 11 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

به اعتقاد خیلی ها پیکر قدیسین هرگز متلاشی نمی شود. یکی از قدیمی ترین آن ها پیکر مادر سسیلیا است که در سال ۱۷۷ پس از میلاد به شهادت رسیده است. پس از کشف پیکرش که مربوط به ۱۷۰۰ سال گذشته بود به این واقعیت رسیده اند. تصویر بالا پیکر یکی دیگر از این قدیسین به نام Maria Tiagi است.

ترسناک ترین مومیایی ها

world 14 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

ترسناک ترین مومیایی ها مومیایی های گوآناخوآتو هستند. خیلی ها از روی چهره آن ها معتقدند که آن ها را زنده زنده دفن کرده و شکنجه داده اند.

حتما بخوانید :  گشت ارشاد اندونزی ( عکس های لو رفته گشت ارشاد اندونزی )

شربت سرفه اجدادمان

world 15 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

هروئین بین سال های ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ توسط شرکت بایر به عنوان یک داروی غیر اعتیادآور جایگزین مورفین اختراع شد که از آن به عنوان داروی سرفه برای کودکان استفاده می شد.

راسپوتین راهب فناناپذیر

world 16 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

این راهب روسی چندین بار از مرگ به طرز عجیبی بعد از مسموم شدن، زخمی شدن در اثر ضربات چاقو و شلیک گلوله نجات پیدا کرده است. اطرافیانش معتقد بودند که او مردی ابدی و فناناپذیر است. به همین دلیل پس از شلیک چندین گلوله او را در آب های یخ زده رودخانه نوا رها کردند و جسد او را پس از چند روز پیدا کردند.

میمونی که شجاعانه در جنگ جهانی اول جنگیده است

world 17 حقایق تاریخی شگفت انگیز و جالب + 15 حقیقت عجیب و غریب

آلبرت مار سرباز جنگ جهانی قبل از جنگ میمون آفریقایی به نام جکی یافته و هنگام جنگ نام او را نیز به عنوان سرباز همراه خود ثبت نام کرده است. این میمون علاوه بر سرگرم کردن سربازان هنگام نزدیک شدن دشمنان به آن ها اخطار می داد. در پایان خدمت یک مدال افتخار دریافت کرد و تا سال ۱۹۲۱ با رئیس خود زندگی کرده است.