حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنند

حقایق جالب و شگفت انگیز

حقایق جالب : همه ما در زندگی خود کارهای روزمره ای داریم که همیشه آن ها را تکرار می کنیم؛ بدون آنکه به ماهیت و مسائلی که پشت آن قرار دارد توجه داشته باشیم. بسیاری از مواردی که در زندگی ما کاملا عادی و طبیعی جلوه می کنند، عجیب تر از چیزی هستند که می پنداریم. در صورتی که به دقت به آن ها بنگریم، به واقعیات جالبی درباره آن ها پی خواهیم برد.

Capture 12 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنند

حقایق عجیب و شگفت انگیز

ما در این مقاله قصد داریم ۱۸ حقیقت جالب و عجیب که علی رغم درست بودن بسیار دور از واقعیت جلوه می کنند را به شما نشان دهیم. شما با خواندن مطالبی که در ادامه قرار گرفته، به طور حتم شگفت زده خواهید شد و نگاهتان به دنیای اطراف تغیر خواهد کرد. دعوت می کنیم تا پایان مقاله را دنبال کنید.

ما هیچ چیزی را واقعا لمس نمی کنیم

sub buzz 31913 1491953426 8 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندبه خاطر ساختار و ترکیب اتم ها، قوانین فیزیک کوانتوم و این حقیقت که الکترون ها دارای بار منفی هستند، الکترون های درون بدن ما در واقعیت هیچگاه الکترون های دیگر را لمس نمی کنند. آن ها تنها بسیار بسیار زیاد به هم نزدیک می شوند.

تغییر کامل تمام اتم های تشکیل دهنده بدن شما در مقایسه با سال گذشته

sub buzz 31375 1491950653 1 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندتنها یک سال طول می کشد تا ۹۸ درصد اتم های بدن شما جایگزین اتم های قبلی شوند. بنابراین می توان گفت که شما در مقایسه با سال گذشته فردی کاملا جدید هستید.

کسی که روی اتم ها مطالعه می کند، در واقعیت سعی دارد بخشی از خودش را بشناسد

sub buzz 30958 1491950701 13 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندهمه موجودات و چیزهایی که در دنیا وجود دارد، از اتم تشکیل شده اند.

چیزهای موجود در کهکشان دو حالت دارند: یا در دسته سیب زمینی ها قرار می گیرند و یا آنکه سیب زمینی نیستند

sub buzz 29978 1491948810 11 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کننداین واقعیت بسیار عجیب است، اما باید آن را قبول کنیم.

مغز خودش این نام را برای خودش برگزیده است

 

sub buzz 12685 1491952833 1 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندکسی که نخستین بار واژه «مغز» را به کار برده، به آن فکر کرده و فکر نیز توسط مغز انجام می شود.

یکسان به نظر رسیدن اندازه ماه و خورشید در هنگام خورشید گرفتگی مسئله ای کاملا اتفاقی در جهان هستی است

sub buzz 12628 1491953856 6 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کننداندازه و فاصله ماه و خورشید از زمین، از ابتدا طوری دقیق بوده که امروزه ماه‌ گرفتگی و خورشید گرفتگی را به این صورت می‌ بینیم.

شما زمانی کم سن و سال ترین فرد کره زمین بوده اید

sub buzz 12577 1491953461 10 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندهمه ما هنگامی که به دنیا می آییم، کوچک ترین فرد جهان هستیم.

اگر زنبورها برای کار خود دستمزد دریافت می کردند، هر شیشه عسل بیش از ۱۸۲ هزار دلار (۶۸۳ میلیون تومان) قیمت داشت

sub buzz 11540 1491951205 8 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندیک زنبور عسل متوسط، در طول حیات خود ۱/۱۲ قاشق چای خوری عسل تولید می کند؛ زمانی در حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ روز. آن ها تنها در فصل های مشخصی از سال فعالیت می کنند و پس از تولد خود تنها ۲۲ روز به جمع آوری شهد می پردازند. اگر تمام این موارد را مورد محاسبه قرار دهیم و دستمزد زنبورها را نیز حساب کنیم، قیمت یک شیشه عسل بسیار بیشتر از قبل خواهد شد.

حتما بخوانید :  حمل مواد مخدر و قاچاق با ترفندهای خلاقانه و جالب + عکس

دانشگاه آکسفورد قدیمی تر از امپراطوری آزتک ها و دستگاه چاپ است

sub buzz 11001 1491948828 3 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کننددانشگاه آکسفورد آموزش دادن به داوطلبان را از سال ۱۰۹۶ میلادی آغاز کرده؛ در حالی که امپراطوری آزتک ۱۰۰ سال پس از آن ظهور نموده است. یوهانس گوتنبرگ در سال ۱۴۳۹ میلادی دستگاه چاپ را اختراع کرد. بنابراین دانشجویان این دانشگاه ۳۵۰ سال از کتاب های دست نویس استفاده می کردند.

فردی که در نزدیک ترین فاصله در سمت راست شما قرار گرفته، دورترین شخصی است که در سمت چپ شما قرار دارد

sub buzz 10920 1491949073 1 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کننداگر شما سطح کره زمین را در نظر بگیرید، این حرف از نظر فنی درست خواهد بود. اگر شما برای رسیدن به فردی که در سمت چپ تان قرار دارد تمام مسافت را دور بزنید و طی کنید، وی دورترین شخص نسبت به شما خواهد بود.

جیمی هندریکس و جرج هاندل درست کنار یکدیگر زندگی می کردند

sub buzz 4297 1491954223 1 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کننداگر شما گذشت سال ها و قرن ها را نادیده بگیرید، جیمی هندریکس گیتاریست مشهور همسایه جرج هاندل آهنگساز آلمانی پرآوازه در شهر لندن به شمار می رود. آقای هندریکس در شماره ۲۳ خیابان بروک و آقای هاندل در شماره ۲۵ خیابان یاد شده سکونت داشته اند.

اگر دو نوزاد همزمان در شکم مادرشان شکل بگیرند اما یکی از آن ها دو ماه زودتر به دنیا بیاید، وی فرزند بزرگتر محسوب می شود

sub buzz 3278 1491953697 2 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کننددرست است که آن ها در یک زمان شکل گرفته اند، اما سن به این شکل محاسبه می شود. به طور مشابه اگر دو نوزاد همزمان در آمریکا و انگلیس به دنیا بیایند، تاریخ تولد متفاوتی خواهند داشت.

شما در طول زندگی خود به اندازه پر کردن دو استخر آب دهان تولید می کنید

sub buzz 3161 1491954493 9 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندبدن انسان به طور متوسط در زندگی تقریبا ۲۰ هزار لیتر آب دهان تولید می کند. بنابراین می توان با استفده از آن دو استخر استاندارد و یا ۵۳ عدد وان حمام را پر کرد.

فاصله بین ۱ میلیون ثانیه و ۱ تریلیون ثانیه بیش از ۳۱ هزار سال است

sub buzz 3161 1491953738 6 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندیک میلیون ثانیه معادل با ۱۱ سال و ۱۲ ساعت، ۱ میلیارد ثانیه برابر با ۳۱ سال و ۱۸ ساعت و ۱ تریلیون ثانیه ۳۱,۷۱۰ سال است.

باراک اوباما بیشتر از کیتی پری جایزه گرمی دریافت کرده است

rs 560x415 130826145217 1024.perry obama.cm .82613 copy حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندباراک اوباما به واسطه خاطرات خود، تا به حال موفق شده دو بار جایزه گرمی را از آن خود کند؛ در حالی که کیتی پری خواننده سرشناس تا به حال این افتخار را به دست نیاورده است. جیمی کارتر و بیل کلینتون نیز گرمی را برده اند.

حتما بخوانید :  تبدیل شدن به زن فقط به عشق مادر ( حاشیه های جالب و خواندنی )

واقعیت و ریشه عبارت «کلاه فروش دیوانه» (Mad Hatter)

sub buzz 420 1491954600 2 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندعبارت یاد شده احتمالا از این واقعیت نشات گرفته که در ساخت کلاه ها نیترات جیوه به کار می رفته که همین امر رفتار های عجیب آن ها را در پی داشته است. بسیاری از افرادی که در قرن نوزدهم کلاه می ساختند، از جیوه به عنوان بخشی از فرایند تولید بهره می گرفتند. همین امر سبب می گشت که برخی از آن ها دچار مسمومیت جیوه شوند. انقباض عضلات و کاهش هوشیاری از علائم این مسمومیت بود که احتمالا با دیوانه بودن اشتباه گرفته می شد. عبارت «mad as a hatter» به معنای خیلی عصبانی سال ها قبل از ظهور داستان لوئیس کارول یعنی «آلیس در سرزمین عجایب» مورد استفاده قرار می گرفت.

اهرام مصر در زمانی بسیار قبل تر از کلئوپاترا ساخته شده اند

Capture 12 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کنندبیشتر افراد گمان می کنند که کلئوپاترا و اهرام مصر در یک دوران بوده اند. اما باید بگوییم که ساخت هرم ها ۲۵۵۰ سال قبل از عصر حاضر به پایان رسیده، در حالی که کلئوپاترا ۲۵۰۰ سال پس از این تاریخ درگذشته است.

تعداد ملکول های موجود در یک لیوان آب از اقیانوس های روی کره زمین بیشتر است

Capture 13 حقایق جالب و شگفت انگیز که شما را شگفت زده می کننداگر میزان آب درون لیوان را ۲۰۰ گرم یا ۲۰۰ میلی لیتر در نظر بگیریم و میزان آب درون اقیانوس را نیز محاسبه کنیم، می توانیم با محاسبات ریاضی به این نکته پی ببریم که ۶٫۶۸۵۵ در ۱۰ به توان ۲۴ عدد ملکول در لیوان آب وجود دارد که در مقایسه با ۶٫۶۷ در ۱۰ به توان ۲۱ عدد ملکول موجود در اقیانوس های کره زمین بیشتر است.